Skip to content

Jak naprawić mikrofon HouseParty, jeśli moi partnerzy mnie nie słyszą?

18 de luty de 2022

Obecnie możemy się spotkać kilka aplikacji, które pozwalają nam się połączyć i utrzymuj kontakt z rodziną i przyjaciółmi, nawet jeśli są w innym miejscu. Jedną z tych darmowych platform jest Houseparty, która istnieje od 2016 roku i oferuje swoim użytkownikom różnorodne opcje. Wśród tych, które można wymienić, są te, które organizują imprezę w celu zebrania funduszy online.

Z drugiej strony warto wspomnieć, że wideorozmowy i wiadomości głosowe, które można w ten sposób wysłać, będą realizowane za pomocą mikrofonu. Dlatego jeśli przestanie działać w systemie, ważne jest, aby zauważyć to na czas. Dzięki temu artykułowi poznamy sposoby na napraw mikrofon domowy na wypadek, gdyby moi współlokatorzy nie słyszeli mnie dobrze.

Dlaczego HouseParty nie wykrywa dźwięku z mikrofonu?

Może istnieć kilka czynników, które mogą spowodować, że aplikacja Houseparty nie wykryje mikrofonu, jeśli działa. Głównym powodem jest to, że musiało zostać wykonane prawidłowe pobranie, możemy również wybrać inną alternatywę dla Houseparty, taką jak Google Hangouts. Jeśli nie otrzymasz rozwiązania problemu, aplikacja musi być pobierz poprawnie i z jego oficjalnej strony internetowej, aby uniknąć przyszłych niedogodności w systemie.

W ten sam sposób nie musisz się martwić, jeśli Twój mikrofon nie odbiera właściwego sygnału do odtwarzaj dźwięk na głośnikach od innych użytkowników. Jest to problem, który często się zdarza. Istnieje kilka całkowicie prostych sztuczek, które pomogą emitować dźwięk przez mikrofon używany podczas rozmowy wideo w Houseparty.

Co należy zrobić, aby rozwiązać problem z dźwiękiem HouseParty?

As Houseparty to aplikacja, która umożliwia wiele opcji, wśród których jest możliwość zobaczenia najlepszych przyjaciół innych osób w Houseparty w przypadku, gdy użytkownicy nie mają ograniczonej listy dla niektórych osób. Można również rozwiązać problemy z obrazem i dźwiękiem. W przypadku audio mamy następujące proste rozwiązania.

Naprawiono problem z dźwiękiem w domu

Sprawdź, czy uprawnienia zostały przyznane

Jedną z głównych cech, które należy wziąć pod uwagę, jest sprawdzenie, czy masz: aktywował każde z uprawnień w aplikacji Houseparty. Aby móc korzystać z aplikacji, konieczne jest włączenie szeregu uprawnień, które pomogą bez problemu prowadzić wideorozmowy. Może się więc zdarzyć, że uprawnienia mikrofonów nie będą aktywne.

Aby to aktywować, użytkownik będzie musiał przejść do ustawień swojego urządzenia. Tam musisz kliknąć opcję „Aplikacje” i wyszukać wśród wszystkich zainstalowanych aplikacji HouseParty. Kiedy już tam będziesz, musisz przejdź do „Zarządzaj aplikacją”

  1. Należy sprawdzić, jakie uprawnienia aktywowała aplikacja, jeśli opcja „Mikrofon” nie jest aktywna, wystarczy uzyskać dostęp do uprawnień.
  2. W przypadku, gdy był już aktywny, ale nadal nie działał, musisz wykonać krok, o którym mowa poniżej.

Sprawdź, czy masz dobre połączenie internetowe

Inną opcją do rozważenia, jeśli mikrofon nie emituje dźwięku podczas połączenia wideo, jest połączenie sieciowe. Jeśli Twoje urządzenie jest daleko od sieci, możliwe jest, że występują awarie, ponieważ sygnał wypełnia niską częstotliwość. To samo dzieje się, jeśli nie działa z odpowiednią prędkością, może się zdarzyć, że mikrofon nie ma wystarczającego sygnału, aby przesłać dźwięk do innego użytkownika w ramach połączenia wideo.

usuwanie pamięci podręcznej i tymczasowych danych houseparty

Usuń pamięć podręczną i dane HouseParty

Z drugiej strony może występować błąd w aplikacji lub z drugiej strony pamięć podręczna jest całkowicie zapełniona, co powoduje zablokowanie opcji mikrofonu. Aby to rozwiązać, dane z pamięci podręcznej można usunąć hostowane w aplikacji Houseparty.

W przypadku urządzeń z systemem Android wyczyścisz pamięć podręczną, pozostawiając aplikację zatopioną na kilka sekund. Spowoduje to wyświetlenie paska z kilkoma opcjami, wewnątrz którego znajduje się „Informacje o aplikacji” należy tam wpisać i kliknąć „wyczyść pamięć podręczną” obok danych aplikacji, po zakończeniu procesu urządzenie należy ponownie uruchomić. I voila, możesz go ponownie użyć bez problemu.

Urządzenia iPhone W przypadku tego typu urządzeń nie można wyczyścić pamięci podręcznej. Dlatego aplikację należy ponownie zainstalować od nowa, to znaczy odinstalujesz ją, a następnie pobierzesz ponownie, akceptując i uzyskując dostęp do każdego z ustalonych uprawnień.

Jeśli wypróbowałeś już każdy z powyższych kroków, a ponadto nie widzisz kamery internetowej w HouseParty lub żadna z innych ważnych funkcji nie działa, najlepiej skontaktuj się z pomocą techniczną. Powodem tego jest to, że może być zgłaszanie problemu z platformą w urządzeniu, mogą bezpośrednio rozwiązać problem za Ciebie.

Tak więc nie martw się, jeśli te awarie wystąpią. Wsparcie techniczne usługi jest zawsze aktywne, aby rozwiązać niedogodności, które prezentują użytkownicy Houseparty, ponieważ ich głównym celem jest oferowanie rozwiązania każdej awarii które występują na platformie.

dołącz do naszego kanału telegram