Skip to content

Jak podłączyć i skonfigurować klawiaturę USB Windows na komputerze MAC lub Hackintosh

6 de czerwiec de 2022

Kiedy mówimy o klawiaturach, nie ma dużej różnicy między tymi, które są przeznaczone dla systemu Windows, a tymi, które są dostarczane z urządzeniami Apple. Oczywiście istnieją pewne różnice, ale nie są też zbyt duże, dzięki czemu można używać klawiatury stworzonej dla systemu Windows w Prochowiec bez żadnych problemów.

Dlatego w tym artykule chcę Ci pokazać jak skonfigurować klawiaturę Windows dla Maca? lub Hackintosh, jeśli używasz go na komputerze. Dowiedz się, co zrobić, gdy komputer nie rozpoznaje urządzenia USB w klawiaturze lub myszy.

Skonfiguruj klawiaturę Windows dla Mac

Ogólnie rzecz biorąc, co najmniej może sprawiać trochę kłopotów klawisze sterujące, Windows i Alt na klawiaturze powiedzmy „wspólne”. Podczas gdy na klawiaturze Maca zamiast tego znajdziesz sterowanie, opcję, polecenie.

Krótko mówiąc, klawisz kontrolny znajduje się w tej samej pozycji, opcja to Windows i poleceniem klawisz Alt.

Oczywiście na początku może to spowodować pewne zamieszanie, zwłaszcza jeśli nie skończysz definitywnie zmieniać jednej klawiatury na drugą. Mac do jednego dla Windows. Wiele osób pracuje na komputerze Mac, grając w gry lub spędzając wolny czas na komputerze z systemem Windows w domu.

Jak skonfigurować klawiaturę na Macu

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to iść do Preferencje konfiguracyjne na komputerze Mac.
  • Następnie przechodzisz do sekcji Klawiatura a potem do Klawisze modyfikującemusisz wybrać odpowiednią klawiaturę z listy rozwijanej.
  • teraz jak by to było klawisz opcji musisz wybrać: ⌘ polecenie i dla klawisza Command musisz wybrać ⌥, po tym po prostu naciśnij OK i gotowe.

To by było wszystko, po dokonaniu tej małej zmiany, klawiatura systemu Windows teraz będzie działać idealnie na twoim Macu.W ten sposób po naciśnięciu klawisza Windows będzie działał tak samo jak klawisz Option, a po naciśnięciu klawisza Alt zrobi to samo, co naciśnięcie klawisza Command, w ten sposób wszystko się kończy znacznie wygodniej.

Jak zawsze pamiętaj, że w przypadku problemów z wykonaniem tego procesu lub jakichkolwiek wątpliwości jak skonfigurować klawiaturę Windows dla Mac?, możesz zostawić go w sekcji komentarzy nieco dalej. Ale w zasadzie byłoby to tylko to, więc jest to proces zbyt łatwy do naśladowania i konfigurowania. Musisz wiedzieć, jak korzystać z podstawowych elementów, jak pisać i umieszczać znak @ na klawiaturze Maca krok po krokukonfiguracja klawiatury Windows

Klawiatura Windows na Macu, jak z nich korzystać?

Dzisiaj korzystanie z komputery z systemami Windows i Linux Jest to wspólny rynek na całym świecie, jednak istnieje spora grupa, która woli korzystać z komputerów Mac, jednak jak wiadomo części i części zamienne do tego typu sprzętu są przesadnie drogie.

Niestety dotyczy to również klawiatur, dlatego wielu woli wybrać klawiatura do komputerów z systemem Windows Jednak jako alternatywa jest to zwykle coś, co sprawia, że ​​wiele osób czuje się niekomfortowo. Ponieważ oznacza to, że muszą one być skonfigurowane do pracy z komputerami Mac i często jest to mylące.

Ze względu na drobny szczegół w produkcji klawiatury, ludzie często mylą pewne przyciski podczas pracy, głównie 3 klawisze często mylą użytkowników. Te klucze to kontrola, Windows i Alt ponieważ w Apple używają 2 różnych, które są komendą i opcją.

Nawet jeśli on… sterowanie na obu klawiaturach Jest w tym samym miejscu, po prostu przejdź do preferencji konfiguracji, tam możesz przejść do opcji klawiatury i skonfigurować klawisze. Z Windows jako opcją, a Alt jako poleceniem. Zapewni im to większy komfort, gdy użyj klawiatury Windows.

Nie jest to jednak powszechne, ponieważ wielu użytkowników woli komputer Mac przez cały czas, czy to w pracy, czy w czasie wolnym, jednak są tacy, którzy spędzają wolny czas na komputerach z systemem Windows i pracują na Macu.Dlatego wielu użytkowników przyzwyczaja się do obu stylów klawiatury.

użyj zespołu Mac lub Windows mają podstawowe różnice w działaniu i programach, jednak klawiatura jest zwykle jedną z opcji, które można szybko przekonfigurować. takie jak pisanie litery Ñ na angielskiej klawiaturze lub takiej, która jej nie ma na Windows i Mac.Dlatego wśród wszystkich klawiatur są one najczęstszym zamiennikiem wśród wszystkich komponentów.