Skip to content

Jak podłączyć dwa laptopy Mac do sieci Ethernet (przykład)

26 de luty de 2021

Ethernet jest znany jako sieć łącząca komputery za pomocą kabla, umożliwiając mieć sieć komputerów razem w tym samym wspólnym obszarze. Możliwe jest nawet połączenie dwóch notebooków Mac z siecią Ethernet. Nie przegap tej sekcji ..!

Ethernet jest zwykle używany w dużych i małych firmach, dzięki czemu ich pracownicy zarządzają tymi samymi informacjami z tej samej przestrzeni. Zwracając uwagę na to narzędzie, powiemy Ci, jak to zrobić, wykonując prosty krok po kroku.

Czy można połączyć dwa laptopy Mac z siecią Ethernet?

Po postawieniu tego pytania pozostaje do wyjaśnienia, więc pomożemy Ci łatwo na nie odpowiedzieć. Bardzo często obserwuje się, że ludzie podłączają te kable Ethernet do modemu lub innego urządzenia, jednak nie mają odwagi łączyć komputerów.

W związku z tym wygodnie jest to powiedzieć przesyłać pliki między urządzeniami bez problemu używając kabla Ethernet. Zacznijmy:

  1. Najpierw włącz oba laptopy, będziesz musiał mieć pod ręką kartę sieciową Ethernet. I wspomniany kabel.
  2. Następnie należy wejść do jednego z komputerów i kliknąć prawym przyciskiem myszy okno „Otwarte sieci i centra współdzielone”. Należy to zrobić w każdy podłączony komputer.
  3. Postępując zgodnie z tą samą kolejnością pomysłów, należy kliknąć połączenie „Ethernet”, a następnie kliknąć „Właściwości”.
  4. Teraz, gdy już tam będziesz, musisz kliknąć „Wersja protokołu 4 TCP” i ponownie kliknąć właściwości.
  5. Po wykonaniu poprzedniego kroku musisz teraz kliknąć „użyj następującego adresu IP”. Wpisz numer „192.168.0.1”, a na następnym komputerze wprowadź następujący numer IP: 192.168.0.2
  6. To będzie następny krok, aby kliknąć „Sprawdź poprawność konfiguracji przy wyjściu” i kliknij OK. Zaczekaj na diagnostykę sieci, aby sprawdzić, czy problem został wykryty.

Po wykonaniu tej czynności możesz wyszukać inny komputer w sieci. Jednak nie będziesz mógł udostępniać informacji.
Jak widać, tak jest bardzo łatwe do podłączenia dwa laptopy z siecią Ethernet, ale czy będziesz mógł przesyłać pliki między nimi? Zobaczmy dalej.

Czy mogę przesyłać pliki między komputerami połączonymi przez Ethernet?

Jeśli możesz to zrobić w bardzo krótkim czasie, jak? Cóż, będziesz musiał po prostu utworzyć grupę w domu. Będziesz musiał wybrać pliki, które chcesz udostępnić, niezależnie od tego, czym one są; dokumenty, zdjęcia lub pliki.

Kliknij następny i musisz zapisać hasło, które zapewnia komputer Kontynuuj, aby kliknąć Zakończ i to wszystko, co musisz zrobić, aby udostępnić swoje pliki z jednego komputera na drugi.

Nie jest wcale trudno zjednoczyć i udostępnić takie informacje, wystarczy postępować krok po kroku, aby mieć gwarantowany sukces.

Jakie zalety oferuje dziś Ethernet?

złącze sieciowe

Mając 1 Gb / s, możesz poprawić przepustowość w połączenie internetowe, pozwalając cieszyć się większą prędkością w nim. Możesz mieć większe bezpieczeństwo, wiele razy nasze dane są udostępniane podczas wchodzenia do naszej bazy danych przez Wi-Fi, jednak Ethernet zapewnia ochronę, zapewniając odszyfrowanie danych.

Ponadto, jak wspomnieliśmy wcześniej, Ethernet pozwala nam bez problemu przesyłać informacje z jednego komputera lub komputera do drugiego. Umożliwiając lepsze wykonanie pracy do wykonania.

Ethernet wywołał poruszenie w branży biznesowej ze względu na jego wszechstronność, zalecamy wypróbowanie tego rodzaju technologii aby cieszyć się najlepszym połączeniem.

Dzięki tej wiedzy będziesz mieć możliwość podłączenia dwóch laptopów Mac przez Ethernet. Podsumowując, mamy nadzieję, że informacje, które dziś przekazujemy, będą dla Ciebie przydatne. Nie zapomnij opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach, uwielbiamy je czytać.

dołącz do naszego kanału telegram