Skip to content

Jak pobrać, zainstalować i używać przeglądarki Tor Browser w Kali Linux – prosty samouczek

3 de lipiec de 2021

Zachowanie naszego bezpieczeństwa podczas przeglądania sieci jest niezwykle ważne, dlatego warto korzystać z narzędzi, które nam na to pozwalają odizolować miejsca, które zwykle odwiedzamy. W ten sposób zewnętrzne narzędzia śledzące nie będą mogły uzyskać dostępu odpowiednio do naszych danych lub historii przeglądania, co sprawi, że przeglądanie będzie bardziej niezawodne i spokojne.

Z tych wszystkich powodów opowiemy Ci o przeglądarce Tor, przeglądarce par excellence, która Cię ochroni i pozwoli Ci uniknąć ataków komputerowych, a także przeglądać tysiące stron w Internecie bez ujawniania swojej tożsamości Publicznie. Podobnie wprowadzimy Cię w proces prawidłowego pobierania i instalacji w systemie Kali Linux za pomocą bardzo prostych kroków.

Jakie są główne funkcje przeglądarki Tor?

Kiedy mówimy o bezpieczeństwie na naszym komputerze, możliwe są zagrożenia, które mogą narazić na ryzyko nasze dane i wszystkie cenne informacje które zwykle przechowujemy w systemie. Ten sam problem zwykle występuje na urządzeniach mobilnych, ponieważ hakerzy nie odpoczywają w swojej pracy, aby ingerować w naszą prywatność.

Dlatego głównym celem bezpłatnej przeglądarki Tor Browser jest ukrycie odcisk palca przed wszelkiego rodzaju zagrożeniem które można zaprezentować podczas nawigacji. W ten sposób gwarantujemy dobrą ochronę naszych danych, minimalizując w dużym stopniu ryzyko kradzieży informacji i lokalizacji. Należy również wspomnieć, że za pomocą tej przeglądarki można wejść do Deep Web.

Podobnie, kolejną z wielkich zalet korzystania z tej aplikacji na naszym komputerze jest to, że całkowicie blokuje wszystkie trackery. Oznacza to, że szukając określonego produktu, unikniesz znalezienia irytujących banerów reklamowych, które pochodzą ze wszystkich przeprowadzonych wyszukiwań. Ponadto wszystkie odwiedzane witryny zostaną usunięte zaraz po zakończeniu procesu przeglądania, ponieważ narzędzie pozbywa się pamięci podręcznej, historii i plików cookie.

Poradnik dotyczący pobierania i instalowania programu Tor Browser w systemie Kali Linux

W tej sekcji pokażemy Ci, jak prawidłowo pobrać i zainstalować to cenne narzędzie w system operacyjny Kali Linux. Abyś mógł jak najszybciej zacząć korzystać ze wszystkich jego zalet i skutecznie chronić wszystkie swoje dane.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść na oficjalną stronę przeglądarki Tor i uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem domyślnej aplikacji, której często używasz do surfowania po Internecie.
  • Kiedy tam będziesz, wybierzesz opcję, która mówi Pobierz dla Linuksa, które możesz zobaczyć na dole poprzez ikonę reprezentującą Tora. Następnie wystarczy wybrać miejsce docelowe pobierania.
  • Aby go zainstalować, wystarczy uzyskać dostęp do terminala i uruchomić następujące polecenie: sudo apt-get update. Następnie umieścisz polecenie sudo apt-get install tor, a odpowiesz literą „S”, co oznacza tak dla potwierdzić wybór prawidłowo.

Należy zauważyć, że te czynności można wykonać tylko w repozytorium Kali, ponieważ w innych wersjach procedura w ogóle nie działa.

jak skonfigurować przeglądarkę tor na komputerze?

Jak skonfigurować przeglądarkę, aby pojawiała się w menu głównym?

Ponieważ to skuteczne narzędzie pozwala niewidzialności użytkownika blokować ruch potencjalnych anonimowych serwerów internetowych, ważne jest mieć go pod ręką w naszym głównym menu. Dlatego przedstawimy Ci kilka prostych zaleceń, abyś mógł go odpowiednio skonfigurować.

  • Przejdź do menu głównego na komputerze i wybierz opcję, która mówi Zwykłe aplikacje aby móc bez problemu uzyskać dostęp do opcji konfiguracyjnych.
  • Następnie musisz wybierz przycisk Nowa pozycja, gdzie zostanie wyświetlone małe okno, w którym musisz umieścić Tora w polu z napisem Nazwa.
  • Później musisz przejść do miejsca, w którym jest napisane Commnad, a stamtąd uzyskasz dostęp do ścieżki folderu docelowego, która mówi: „/etc/tor-browser_en-US/start-tor-browser.desktop”.

Po wykonaniu tych prostych kroków wszystko jest gotowe, teraz powinieneś zrobić do otwórz nową anonimową kartę przeglądania aby cieszyć się wszystkimi zaletami przeglądarki Tor, aby chronić wszystkie twoje dane i zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo podczas przeglądania sieci.