Skip to content

Jak pobrać, zainstalować i flashować oprogramowanie sprzętowe telefonu Alcatel Pop C7?

4 de styczeń de 2022

Alcatel One Touch Pop C7 to smartfon z systemem Android 4.2 Jelly Bean z 5-calowym ekranem FWVGA, aparatem 5MP/8MP (w zależności od wersji), procesor z czterema rdzeniami przy 1,3 GHz, 512 MB lub 1 GB pamięci RAM (w zależności od wersji), 4 GB pamięci i gniazdo microSD.

Co oznacza flashowanie telefonu komórkowego?

Jeśli zastanawiasz się, co oznacza flashowanie telefonu komórkowego, oznacza to zmianę wewnętrznego oprogramowania urządzenia na wyższą wersję, wcześniejszą wersję lub nawet tę samą wersję, jeśli jest to wymagane. rozwiązać jakiś problem lub konflikt z systemem.

Na Androidzie lub iOS, kiedy mówisz Flash, masz na myśli ponownie zainstaluj system operacyjny urządzenia. Aby sflashować telefon komórkowy, będziesz potrzebować modyfikacji smartfona, kabla do transmisji danych, komputera i plików systemu operacyjnego, który zamierzasz zmienić, zwanego również oprogramowaniem układowym.

Każda marka i każdy model telefonu komórkowego lub każda rodzina wielu telefonów komórkowych używa różne tryby migania Chociaż system operacyjny jest ten sam, może wymagać pewnej wcześniejszej wiedzy, a także instalacji sterowników, specjalnego oprogramowania do flashowania.

w niektóre przypadki tak jak podczas flashowania niektórych modeli Motorola, potrzebujesz nawet wiedzy programistycznej, aby wstawić niektóre kody do terminala poleceń.

Jaki jest pożytek z flashowania telefonu komórkowego?

Flashowanie systemu smartfona jest zwykle używane do aktualizacji systemu operacyjnego, najlepszym przykładem jest to, że operatorzy nie aktualizuj do wersji Nowsze urządzenia w przypadku Androida, ponieważ w innych częściach świata mogą sprzedawać ten sam telefon komórkowy z najnowszą wersją Androida, aw naszym kraju jest sprzedawany ze starą wersją Androida.

W takich przypadkach system operacyjny jest flashowany do ręcznie zaktualizuj urządzenie. Flashowanie dotyczy smartfonów i tabletów i byłoby odpowiednikiem w oknach do formatowania i instalowania nowych okien.

Powody, dla których możesz chcieć flashuj Alcatela Pop C7 Może być ich wiele, takich jak cegła, która jest w bootloopie, nawet jeśli niektóre oprogramowanie nie działa poprawnie i trzeba ponownie zainstalować oprogramowanie telefonu komórkowego.

Krótko mówiąc, warto wiedzieć, jak to zrobić do wszystkiego, nawet do odblokowania urządzenia, gdy jest zablokowane przez konto Gmail lub pracodawcę itp.

Tak więc dzięki poniższemu samouczkowi, który w rzeczywistości jest odpowiedni dla osób z dość podstawową wiedzą na ten temat, będziesz mógł flashować swój telefon w ciągu dwadzieścia minut co najwyżej iw ten sposób nie będziesz miał problemów z flashowaniem go, kiedy tylko chcesz.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z samouczkiem do listu, aby uniknąć możliwe błędy, Podobnie, jeśli popełnisz błąd, nie jest to śmierć nikogo, ponieważ ma rozwiązanie, wszystko ma rozwiązanie. Więc nie dlatego też musisz się za bardzo martwić.

Jak sflashować Alcatela Pop C7 krok po kroku

Przed kontynuowaniem musisz aktywować debugowanie USB, które można znaleźć w Ustawienia > Opcje programistyczne. Jeśli nie znajdziesz tych opcji, będziesz musiał je odblokować.

Osiąga się to w Ustawienia> O urządzeniu, a następnie naciskając kilka razy z rzędu na Numer kompilacji.

Fabryka formatu głównego telefonu komórkowego

Musisz mieć naładowany telefon komórkowy, nawet jeśli jest w 70% całkowitej baterii, aby uniknąć problemów z zasilaniem podczas procesu. Oprócz tego, że konieczne jest użycie oryginalnego kabla USB, aby uniknąć wszelkiego rodzaju błędów.

Teraz będziesz musiał pobrać sterowniki USB dla systemu Windows, aby rozpoznać urządzenie, a także pobrać Mobile Upgrade na PC, który będziesz muszę rozpakować.

Zainstaluj program, o którym wspomniałem powyżej na swoim komputerze, teraz musisz wyłączyć telefon komórkowy i podłącz go do komputera. Otwórz wcześniej zainstalowany program

Flash Alcatel Pop C7 z łatwością

Naciśnij OK, a zobaczysz, że pojawia się duża lista wszystkich modeli, oczywiście musisz poszukaj swojego telefonu komórkowego który zwykle pojawia się jako Alcatel Pop C7 7040.

Po wybraniu modelu musisz po prostu zejść na dół i kliknąć w miejscu, w którym jest napisane Dalej, tutaj zobaczysz okno ostrzegawcze gdzie zaleca się naładowanie baterii przed kontynuowaniem, co jest niezbędne.

dam ci trochę ile instrukcji dość proste, musisz postępować zgodnie z nimi co do joty, aby mieć możliwość flashowania smartfona.

Czy udało Ci się łatwo sflashować Alcatela?

dołącz do naszego kanału telegram