Skip to content

Jak pobrać, zainstalować i aktywować aplikację MiraCast na Androida, Android TV, Windows 7/8/10 i MAC

30 de wrzesień de 2022

MiraCast w kilku słowach to aplikacja, która pozwala nam oglądać treści, które widzimy na naszym telefonie, ale w telewizji. Jeden ze sposobów wykorzystania telewizora jako lustra, delikatnie mówiąc. w jakiś sposób, w którym możemy zobaczyć wszystko, co widać na urządzeniu mobilnym, idealny w ten sposób, aby cieszyć się filmami, zdjęciami, filmami. Dlatego tym razem nauczymy Cię, jak pobrać i zainstalować MiraCast na Androida, TV i Windows.

Aby móc korzystać z MiraCast, musisz mieć Smart TV, jednym z najbardziej znanych jest Haier. W przeciwnym razie korzystanie z tej aplikacji jest niemożliwe a jeśli przejdziemy do sprawy, to jest zainstalowany na większości urządzeń mobilnych, więc generalnie nie trzeba niczego pobierać.

Pobierz MiraCast na Androida

Pamiętaj, że MiraCast wymaga, aby oba urządzenia były podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, aby działać, nie ma sensu, aby telefon korzystał z danych, a telewizor podłączony do Wi-Fi, ważne jest, aby oba były podłączone do tej samej sieci.

Pamiętaj też, że nazwa aplikacji może się nieco różnić, ponieważ To naprawdę zależy od posiadanej wersji i telefonu komórkowegoale wszystkie działają w ten sam sposób, niektóre mogą być MiraCast, ekranem Cast, ekranem bezprzewodowym, Smart View, Mirror Screen, Mirror View itp.

Jak zainstalować MiraCast na Androidzie

Musisz dwukrotnie rozwinąć pasek powiadomień, aby móc znaleźć ikonę MiraCast, to prawdopodobnie telewizor lub coś podobnegonaciśnij go, aby móc aktywować.

Telewizor musi być podłączony do sieci Wi-Fi i prawdopodobnie z „Źródła” na pilocie masz opcję podobną do tego, co powiedziałem wcześniej, co znowu różni się w zależności od marki telewizora. Może to być lustro ekranu, inteligentny widok.

Odtwórz ekran telefonu na Smart TV

w ten sposób możesz wyświetlić ekran swojego telefonu komórkowego na Smart TVJak widać, jest to bardzo proste, a co najważniejsze, nie trzeba używać żadnego kabla, co generalnie jest zbyt denerwujące.

W takim przypadku, o ile masz stabilne połączenie Wi-Fi, nie będziesz mieć żadnych niedogodności w korzystaniu z wszelkiego rodzaju treści odtwarzanych na telefonie komórkowym, ale na znacznie większym ekraniemożesz nawet odtwarzać i oglądać wszystko, co grasz z telewizora.

Ta metoda działa tylko po zakończeniu wszystkich ustawień na komputerze, aby korzystać z Miracast. Teraz wykonaj poniższe czynności, aby rozpocząć dublowanie ekranu. Pierwszą rzeczą jest włączenie telewizora i naciśnięcie przycisku źródła, wybranie kopii ekranu. Następnie otwórz Ustawienia i kliknij urządzenia i drukarki. Kliknij, aby dodać urządzenie, po prostu wybierz połączenie telewizyjne.

Czego potrzebujesz, aby zainstalować Miracast w systemie Windows

Miracast jest dostępny tylko dla systemów Wi-Fi, co oznacza, że możesz go używać na laptopach i innych bezprzewodowych urządzeniach wspierających. Upewnij się więc, że połączenie Wi-Fi jest szybkie i niezawodne. Jeśli Twój komputer nie ma technologii Wi-Fi. Używasz adaptera Wi-Fi.

zbyt wiele dostępnych adapterów Wi-Fi, możesz kupić dowolne urządzenie. Jak już mówiłem, Miracast jest kompatybilny z Windows 8.1 i Windows 10, ale nie jest dostępny w starszych wersjach Windows.

używaj miracast z Androida do telewizora

Jeśli naprawdę chcesz to narzędzie dla Windows 7 i Windows 8 musisz zaktualizować wersję i sterowniki. Aby zainstalować aplikację Miracast, musisz mieć najnowszą aktualizację systemu Windows 10. Ponadto komputer musi mieć certyfikat WiDi, który jest wbudowanym protokołem.

Adaptery Miracast

Niektóre starsze telewizory Smart TV nie obsługują funkcji Miracast. Jeśli nadal chcesz używać Miracast na swoim telewizorze, nawet Jeśli Twój telewizor nie obsługuje Miracast, możesz go używać za pomocą adaptera.

Na rynku jest wiele adapterów. Mogą użyj Amazon Fire Stick z Microsoft Wireless Display. Ten adapter może być drogi. Teraz musisz uruchomić Miracast na swoim komputerze, który automatycznie wyszuka urządzenie mobilne. Po znalezieniu urządzenia połącz się z telewizorem i udostępnij ekran na telewizorze.

dołącz do naszego kanału telegram