Skip to content

Jak sprawdzić, czy Miracast jest zainstalowany na moim komputerze z systemem Windows 10?

8 de luty de 2022

Miracast to platforma, która pozwala na screencast, specjalizuje się tylko w tym. Co to jest screencast? screencast jest zezwól na przesyłanie ekranu z tego, co widać na jednym urządzeniu na drugie. Można to zrobić tylko przez połączenie z siecią Wi-Fi, w skrócie jest to coś w rodzaju połączenia Bluetooth.

Ta pomoc w transmisji o nazwie Miracast zapewnia łatwość nadaj transmisję bezprzewodową najlepszej jakości. Oznacza to, że wszystko jest widoczne w wysokiej rozdzielczości i zapewnia dobrą prędkość FPS. Można to zrobić z dowolnego urządzenia do lub z komputerów, telefonów, tabletów i dowolnego urządzenia, które je obsługuje. Jeśli nie wiesz, możesz łatwo zainstalować Miracast na swoim komputerze.

W jaki sposób można się dowiedzieć, czy Miracast jest zainstalowany na komputerze z systemem Windows?

Bardzo rzadko zdarza się, że na komputerze z systemem Windows jest już zainstalowany program Miracast. Mimo to może być szansa, że ​​jest w systemie i nie zauważyłeś. To może ci bardzo pomóc, ponieważ nie musiałbyś wykonywać żadnego procesu, aby go zainstalować. Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie, czy masz emulator i jest tam zainstalowany.

I są inne opcje, jeśli jesteś w Komputer z systemem Windows 10 (który jest najbardziej zalecaną wersją systemu Windows do przeprowadzania tych procedur Miracast), musisz wykonać kilka kroków, aby wyjaśnić pytanie, o którym mówimy. Następnie zobaczymy, co zrobić:

 1. Przejdź do dolnego paska na pulpicie systemu Windows 10.
 2. Kliknij na lupę, która jest druga na pasku, otworzy się wyskakujące okienko.
 3. W tym oknie znajduje się wyszukiwarka, napisz „Dodaj lub usuń programy”, pojawi się ta opcja, otworzysz ją.
 4. Następnie musiałbyś poszukać programu lub jakiegoś emulatora, który go zawiera.

Na urządzeniach Mac

To trochę skomplikowane, ponieważ Mac jest częścią firmy Apple Inc. Zwykle używają AirPlay w swoich systemach, więc nie będziesz w stanie znaleźć Miracast na urządzeniu Mac.

Dowiedz się, czy jest zainstalowany w systemie Linux

W takim przypadku najprawdopodobniej chcesz połącz swój telewizor z Miracast łatwo lub chcesz zobaczyć ostatnie połączenia. Cóż, jest to bardzo proste, wtedy zobaczymy, jak:

 1. Włącz telewizor z systemem Linux. Musisz przeskanować i wyświetlić dostępne sieci Wi-Fi.
 2. Na tej liście Wi-Fi będziesz mógł zobaczyć wszystkie połączenia, które zostały nawiązane wcześniej.

W ten sposób możesz sprawdzić, czy urządzenie nawiązało połączenie z Miracast. Nawiasem mówiąc, w ten sposób możesz zobaczyć ekran swojego urządzenia przenośnego na telewizorze za pośrednictwem Miracast.

Jak sprawdzić, czy aplikacja Miracast jest kompatybilna z Twoim komputerem?

Wszystko to przy użyciu Miracast jest możliwe, jeśli nasza karta graficzna ma wystarczającą moc, aby to obsługiwać, ale mimo to, jeśli nasza karta graficzna nie jest jedną z najlepszych, możemy użyć tej aplikacji. Oczywiście nie w całej okazałości, mimo to może nam służyć. Zdecydowanie zaleca się, aby nasz komputer miał system Windows 10 dla większej wygody.

dziewczyna przy komputerze

Nasz pierwszy cel, jeśli chodzi o chcąc coś przekazać, najpierw pomyśl o Miracast, ponieważ to oferuje najlepsze połączenie bezprzewodowe w tym sensie. Przyniesie nam to wiele korzyści, bez zbędnych ceregieli zobaczmy, czy nasz komputer spełnia wymagania, aby móc doskonale korzystać z Miracast:

 1. Kliknij jednocześnie 'Win’ i 'R’, a w oknie pojawi się okno „dxdiag”.
 2. Pojawią się wszystkie informacje o komputerze i pojemności, powinieneś je sprawdzić tylko z minimalnymi wymaganiami Miracast.

Możesz więc już zobaczyć, czy Twój komputer może doskonale przenosić Miracast. Jeśli nie wiesz, możesz sprawdzić, czy Twoje urządzenie obsługuje Miracast.

Jak łatwo pobrać Miracast na komputer z systemem Windows 10?

Wiele osób zastanawia się, jak idealnie zainstalować i używać Miracast, ponieważ przynosi on wiele korzyści. Nie jest to jednak wcale trudne, ponieważ Miracast zapewnia łatwość instalacji, dzięki czemu wszyscy możemy z niej skorzystać, ponieważ czasami chcemy przesyłaj strumieniowo coś z urządzenia na nasz telewizor lub inna sytuacja.

Na komputerze z systemem Windows 10 jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że Miracast jest zainstalowany w systemie. Musimy więc przenieść nasze żetony, aby dodać je do systemu. Jeśli nie wiesz, Miracast to aplikacja na smartfona w jego popularności. Mimo to można go zainstalować na komputerze i tutaj zobaczymy, jak:

pobierz logo

 1. Najpierw musimy zainstalować dobry emulator, a także upewnić się, że nasz komputer spełnia wymagania emulatora. Nie martw się, ponieważ istnieją tysiące dobrych emulatorów dla wszystkich systemów.
 2. Po zainstalowaniu emulatora przejdź do emulatora, zaloguj się przy użyciu odpowiednich danych.
 3. Po zarejestrowaniu otwórz wyszukiwanie aplikacji w emulatorze i wpisz nazwę aplikacji, której szukamy „Miracast”.
 4. Zainstaluj i uruchom aplikację przez emulator na swoim komputerze i możesz z niej korzystać w dowolnym momencie. Jeśli masz problemy, przejdź do strony pomocy technicznej Miracast.

dołącz do naszego kanału telegram