Skip to content

Jak pobrać i zainstalować oprogramowanie OBS / Open Broadcaster Classic Free

23 de luty de 2021

Nagrywanie programów było dla ludzi bardzo ważne. Chodzi o to, że wyobrażamy sobie życie, w którym nigdy nie było nagranie, tyle rzeczy, których nie można było zrobić; takie jak zapis eksperymentów naukowych, dokumenty przyrodnicze i między innymi.

Dlatego liczba istniejących programów do nagrywania nagrań to ogromna liczba w świecie Internetu, ale zawsze znajdą się takie, które będą się wyróżniać na tle pozostałych.

pomiędzy najlepsze programy możesz zobaczyć Open Broadcaster Softwarelub jego akronim w języku angielskim OBS. Jest to program, z którego korzysta wielu użytkowników, ponieważ jest opracowywany w ramach otwartego kodu, co oznacza, że ​​jest całkowicie darmowy i sprawia, że ​​program ten jest bardzo korzystny.

Co to jest OBS i jak się narodził?

Przede wszystkim OBS to program, którego celem jest prowadzenie prac nagraniowych i transmisyjnych przez internet. to samo współpracuje z systemem umożliwiającym przechwytywanie wideo w czasie rzeczywistym, a nawet jest w stanie wysłać ten sam film w ramach wsparcia w czasie rzeczywistym do określonego miejsca docelowego, np. YouTube.

Jest to bardzo funkcjonalny program, ponieważ został pierwotnie stworzony przez programistę Hugh „Jima” Baileya, ale z pomocą dużej liczby współpracowników, którzy wnieśli swój wkład. Stworzyli jeden z najlepsze programy jeśli chodzi o nagrywanie w 2014 roku, jest dziś szeroko stosowany.

Kto korzysta z programu OBS?

Ten program został stworzony w celu wykonania najlepsze nagrania w grach jakie może zaoferować program typu open source. Bycie ulubionym narzędziem wielu YouTuberów, którzy dopiero zaczynali działalność w tej dziedzinie, koncentrując się na grach wideo i wyjaśnieniach na ich temat.

Chociaż cel ten został zerwany bardzo szybko, ponieważ wielu VideoBloggerów wykorzystywało to narzędzie do transmisji na żywo na YouTube lub w inny sposób do tworzenia treści dla swoich widzów. Łowcy mitologicznych opowieści również często korzystali z tego programu i ogólnie kilku użytkowników youtube.

Czy korzystanie z programu OBS jest trudne?

Wielu użytkowników uważa, że ​​program jest bardzo skomplikowany ze względu na kod, którego używa, i jest to normalne, ponieważ wielu programy open source są zwykle skomplikowane w użyciu. Wynika to jednak z nawyku korzystania z bardzo popularnych programów, takich jak Camtasia.

W rzeczywistości nie, ten program ma bardzo przyjazny interfejs gdzie nagrania są wykonane w prosty sposób. Wizualizacja źródeł, scen, miksera, przejść i wszystkich innych narzędzi jest zorganizowana i zrozumiała, co pozwala użytkownikowi na robienie podstawowych rzeczy dla swoich filmów, takich jak umieszczanie muzyki w tle na YouTube na żywo z OBS.

Jak pobrać i zainstalować klasyczne darmowe oprogramowanie OBS / Open Broadcaster?

obs program niebieskie tło

Proces pobierania i instalacji tego programu jest bardzo prosty. Właściwie, jeśli zainstalowałeś jakiś inny program na swoim komputerze, będzie to jak spacer po parku, ponieważ Twój instalator działa na tym samym systemie, którego używa Windows dla większości swoich programów.

Teraz program zawsze trzeba pobrać z oficjalnej strony, gdyż z niej w łatwy sposób możemy pobrać instalator. Dodatkowo należy zaznaczyć, że program jest darmowy, jeśli pobierzemy instalator z innej strony to narażamy się na pobranie niewłaściwego pliku.

Jeśli nigdy nie instalowałeś programu, nie martw się, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wejść na stronę wspomniano wcześniej i wybierz opcję, która mówi Windows. po tym otwieramy plik wykonywalny który został pobrany z przeglądarki.

Kiedy plik się otwiera, musimy się poddać „Kolejny”, a następnie naciskamy „Zgadzam się”, Y „Kolejny” (Ta karta pokaże lokalizację pliku). W tym momencie rozpocznie się pobieranie i musimy tylko poczekać, aż się zakończy, aby móc otworzyć program z poziomu dostępu.

Dzięki rozwojowi tego programu, youtuberom o niskich dochodach mogli zacząć w tym świecie, który pozwala im generować dochód, będąc dobrym narzędziem dla początkujących; udało się dużo zaoszczędzić na wydatkach.

Pamiętaj, że chociaż jest to bardzo kompletny program, nie jest pozbawiony problemów, takich jak problem z czarnym ekranem podczas robienia zrzutów ekranu za pomocą OBS, jednak jest to doskonały program, który pomaga twórcom treści.

dołącz do naszego kanału telegram