Skip to content

Jak pobrać i zainstalować LineageOS na telefonie komórkowym z systemem Android z komputera – prosty samouczek

15 de kwiecień de 2021

LineageOS to oprogramowanie (ROM) opracowane, aby dać szansę życia tym urządzeniom komórkowym, które mają trudności z aktualizacją w zwykły oficjalny sposób. Ten ROM wyróżnia się wśród użytkowników kompatybilnością z wieloma telefonami komórkowymi.

Dla wielu użytkowników telefonów z systemem Android zakup oprogramowania do terminala może być nie lada wyzwaniem. Jednak ten ROM jest naprawdę łatwo instalowany w telefonie komórkowym, ponieważ jego proces jest taki sam, jak używany do indywidualne instalacje ROM.

Jednak to oprogramowanie staje się jednym z najlepszych dla szerokiej gamy telefonów komórkowych z Androidem i tutaj powiemy Ci, jak to zrobić pobierz i zainstaluj w łatwy sposób.

Wskazówka, którą powinieneś wiedzieć przed pobraniem LineageOS na swój telefon komórkowy z Androidem

 • Jeśli chcesz mieć LineageOS, musisz wiedzieć, co następuje:

Podczas wykonywania tego procesu Twój telefon komórkowy zostanie sformatowany, musisz podjąć odpowiednie postanowienia, takie jak: kopia zapasowa rekordów ważne, że masz na telefonie komórkowym. Kolejną kwestią, o której powinieneś pamiętać, jest to, że Twój telefon komórkowy musi mieć kompatybilność z LineageOS. Aby to zrobić, sprawdź na oficjalnej stronie w części do pobrania markę i model swojego telefonu komórkowego.

Sprawdź również, czy Twój telefon komórkowy obsługuje Zwolnij bootloader. Jeśli nie pozwala ci go odblokować, sugerujemy wyszukanie w Google, jak możesz odblokować go na telefonie komórkowym zgodnie z konkretnym modelem terminala, musisz również pobrać odpowiednie niestandardowe odzyskiwanie dla telefonu komórkowego, takie jak: TWRP lub Odzyskiwanie ClockWorkMod. Ważne jest to, że jest to odzyskiwanie inne niż oryginalne, które zapewnia Twój telefon komórkowy.

W tym sensie będziesz musiał załadować zip sformatuj ROM (oprogramowanie) z LineageOS z odzyskiwania na pulpicie komputera. Na koniec powinieneś wiedzieć, że musisz pobrać Google Apps, odnosząc się do swojego telefonu komórkowego, aby móc zainstalować je później dla Lineage OS.

Co powinieneś mieć podczas pobierania LineageOS na swój telefon komórkowy z Androidem

 • Miej komputer, ponieważ część procesu będzie przeprowadzana w ten sposób, więc upewnij się, że masz wszystko, co jest wymagane pod względem ADB i Fastboot
 • Miej USB swojego telefonu komórkowego, aby móc połączyć telefon komórkowy z komputerem.
 • Upewnij się, że masz sieć stabilny internet.
 • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, ponieważ wykonanie może zająć kilka godzin.
 • Na koniec upewnij się, że telefon komórkowy jest wystarczająco naładowany, abyś mógł zrobić wszystko, co jest związane z opuszczaniem i umieszczaniem LineageOS na telefonie komórkowym.

Pobierz i zainstaluj LineageOS na telefonach z systemem Android

 1. Pierwszy będzie pobierz ROM który chcesz zainstalować na telefonie komórkowym (LineageOS) i przechowywać go w miejscu dostępnym na komputerze.
 2. Na telefonie komórkowym przystępujemy do wykonania Włączyć debugowanie USB. Które znajdziesz w „menu”, a następnie „alternatywa dla programistów”
 3. Później aktywujemy stan deweloperski w „Korekta”, potem system, „Informacje o telefonie” naciśnij kilka razy, gdzie jest numer komplikacji telefonu komórkowego. Na ekranie pojawi się komunikat.
 4. Teraz może być konieczne odblokowanie OEM, w tym celu przejdź do „menu”, „alternatywa dla programistów”, „I kliknij włącz”.
 5. Połącz telefon komórkowy z komputerem przez USB, a następnie wprowadź następujące „urządzenia adb”, aby sprawdzić, czy komputer rozpoznaje telefon komórkowy z systemem Android. Jeśli wszystko jest w porządku, pokaże słowo „Urządzenia” oraz numer seryjny terminala.
 6. Następnie wyłącz telefon. Następnie zacznij Stan odzyskiwania TWRP, w tym celu należy nacisnąć klawisz zasilania i klawisz zmniejszania głośności. Później wprowadzamy to za pomocą „odzyskiwania ponownego uruchomienia adb”.
 7. Przystępujemy do usuwania, buforowania danych i systemu. Poprzez „Wyczyść”, następnie „Zaawansowane czyszczenie”, a później sprawdzamy, gdzie jest napisane „Pamięć podręczna”, „Dane” i „System”Prosimy o cierpliwość i czekanie na zakończenie procesu.
 8. Później musisz ponownie uruchomić telefon i ponownie wejść do odzyskiwania, naciskając klawisz zasilania i klawisz zmniejszania głośności.
 9. Wykonano poprzedni krok. Na komputerze otwórz okno poleceń i umieść „ArchivosinstalacionLineage.zip”Aby oprogramowanie LineageOS zostało zainstalowane na telefonie komórkowym, po zakończeniu instalacji możesz cieszyć się tym systemem operacyjnym.

pochodzenie aplikacji mobilnych

Podsumowując, pobranie LineageOS ROM na telefon komórkowy z Androidem jest naprawdę łatwe, wystarczy dokładnie przestrzegać wskazówek i niezbędnych wymagań, które umieszczamy w tym artykule w twoich rękach i voila, aby cieszyć się zaletami tego ROM-a na starym Androidzie.