Skip to content

Jak pobrać i zaimportować paletę kolorów w programie Photoshop

27 de luty de 2021

Przede wszystkim należy zauważyć, że za pomocą programu Photoshop można dokonać żądanych korekt obrazu. Możesz więc użyć narzędzi do uzyskać najlepszą pracę montażową. Z tego powodu ten program był jednym z tych, które spowodowały większe znaczenie wśród użytkowników.

Ważne jest również, aby pamiętać, że w Photoshopie możesz pracować z paletą kolorów, możesz też pobrać kolory ze zdjęcia lub obrazu aby utworzyć nową paletę w tym samym programie. Z kolei paletę można pobrać i zaimportować z innej strony, aby użyć jej w próbkach programu Photoshop.

Z łatwością utwórz paletę kolorów w programie Photoshop

Na początku należy zauważyć, że istnieje kilka stron, na których możesz tworzyć palety kolorów aby później pobrać i zaimportować do programu Photoshop. W takim przypadku będziesz pracować z imgr.co, który działa w prosty sposób i po kilku krokach otrzymasz nową paletę kolorów.

Wchodząc na stronę znajdziesz kilka opcji, ale musisz przejść do lewej strony ekranu i kliknąć „Wybierz plik”. Ta opcja otworzy obrazy, które masz na komputerze, wybierz preferowany i kliknij „otwarty”.

Następnie należy nacisnąć pomarańczowy przycisk obok kierunku obrazu, który właśnie został wybrany. Po naciśnięciu przycisku otworzy się nowe okno, w którym można zobaczyć kolory odnoszące się do wybranego obrazu.

Jak widać na górnej palecie jest kod szesnastkowy i aby go pobrać, kliknij przycisk na dole, który jest „ACO for Photoshop”. Jeśli chcesz, możesz zapisać go na pulpicie. Następnie możesz wyświetlić paletę na pulpicie.

Później, aby móc dodać go do palety, musisz wejść do Photoshopa, aw prawym górnym panelu znajdziesz sekcję o „Próbki” które należy wybrać. Jeżeli opcja nie jest wyświetlana, można wejść w opcję „okno” w górnym menu i wspólnie wybrać „próbki”.

Gdy go zobaczysz, kliknij menu rozwijane i kliknij opcję „Załaduj próbki”. Automatycznie otworzy się okno, w którym możesz znaleźć plik znajdujący się na pulpicie i kliknąć „załaduj”.

Załaduj próbki programu Photoshop

Zaimportuj nową paletę kolorów do próbki programu Photoshop

Spowoduje to automatyczne otwarcie pliku nowe kolory razem z tymi, które były domyślnie, obie palety można przeglądać razem. Możesz więc wybrać preferowany kolor i zastosować go w zadaniach, które będziesz wykonywać.

Możesz także przywrócić próbki, które program domyślnie zawiera, dla nich musisz kliknąć menu rozwijane i wybrać „Przywróć próbki”. W ten sposób będziesz mieć oryginalne próbki, a te, które właśnie zostały załadowane, zostaną usunięte z palety.

Następnie można wczytać paletę utworzoną inną metodą, tak aby w próbce pozostała tylko nowa paleta. W ten sposób doceniane są tylko kolory, które zostały pobrane i zaimportowane, wystarczy wybrać w rozwijanym menu próbek opcję „Zastąp próbki”.

Następnie otworzy się okno, w którym możesz wybrać plik znaleziony na pulpicie i kliknąć „załaduj”. Nowa paleta z wcześniej utworzonymi kolorami może być automatycznie wyświetlana w próbkach.

Zauważ, że nie ma potrzeby gzapisać paletę kolorów po pracy z nią, ponieważ próbka znajduje się na pulpicie i możesz jej użyć, kiedy chcesz zastosować te tony.

Ostatecznie możliwość pobierania i importowania nowych próbek do palety kolorów programu Photoshop jest prostą procedurą. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków i skorzystać ze strony, aby utworzyć żądaną paletę, a następnie można ją zaimportować, aby zaimplementować jej użycie w pracy do wykonania.

Na koniec warto zauważyć, że program do edycji obrazów Photoshop jest jednym z najlepszych do osiągnięcia profesjonalnego rezultatu. Ponieważ zapewnia innowacyjne i przydatne narzędzia.

Możesz także polubić, jak łatwo zrobić lub stworzyć efekt 3D na tekście w Photoshopie

dołącz do naszego kanału telegram