Skip to content

Jak pobierać i zapisywać pliki PDF na iPhonie, iPadzie, iPodzie za pomocą iBooks

7 de październik de 2022

Jednym ze sposobów, w jaki technologia ułatwiła życie ludziom w dzisiejszych czasach, jest szybkość, z jaką przetwarzać pliki tekstowe za pomocą formatów elektronicznych jednym z nich jest zaleta zapisywania plików PDF w iBooks.

To sprawia, że ​​jest to szybsze dla tych, którzy muszą obsługiwać duże ilości dokumentów. Jednak format PDF jest przeznaczony dla niektórych systemów operacyjnych i w przypadku systemów Apple może wymagać dodatkowej pomocy.

Po co zapisywać pliki PDF na iPhonie za pomocą iBooks?

Pliki zapisane w formacie PDF są najczęściej używane, ponieważ Są wieloplatformowe, co oznacza, że ​​mogą z nich korzystać wszystkie systemy operacyjne.. Jest bardzo popularny i używany na całym świecie.

Masowe wykorzystanie plików PDF polega na tym, że wcześniej do tworzenia dokumentu używano edytorów tekstu, takich jak Word z Microsoft Office, a kiedy go wysyłałeś, odbiorca znalazł różnice w formacie ze względu na różne konfiguracje. Ten problem został rozwiązany dzięki stworzeniu tego formatu, który sprawia, że ​​dokument zawsze zachowuj swoją oryginalną strukturę.

Jednak możliwe jest również: edytować plik PDF z urządzenia iPhone. Znacznie ułatwiając zadanie manipulowania plikami między użytkownikami z tego typu formatem plików.

Oczywiście do przeglądania i zapisywania potrzebne są pewne narzędzia. Jak to zrobić na urządzeniu z systemem iOS?

Jak pobierać i zapisywać pliki PDF na iPhonie, iPodzie i iPadzie?

Ponieważ plik PDF musi mieć narzędzie, aby go wyświetlić, omówimy, jak zainstalować i używać tego narzędzia w system operacyjny iPhone’a.

Chociaż istnieje wiele narzędzi, tutaj zalecamy korzystanie z oficjalnego narzędzia Apple dla Pobieranie pliku PDF oraz pliki w formacie ePUB, w przypadku iOS preferowanym programem jest iBooks.

Jak pobrać iBooks na iOS

Aplikacja iBooks jest zwykle zawarty w wersjach iOS. Jeśli tak nie jest, możesz go pobrać.

Aby pobrać iBooks na iOS, zalecamy szukaj na urządzeniu mobilnym Sklep z aplikacjamipo otwarciu w polu wyszukiwania wpisz słowo iBooks aw nim oprogramowanie do pobrania pojawi się jako pierwsze.

Ta aplikacja jest darmowa, jest pierwszą, która pojawia się na liście, nie myl jej z innymi podobnymi aplikacjami. Po pobraniu aplikacji ikona pojawi się na ekranie głównym.

Otwórz PDF w iBooks

Wyszukaj w Internecie dokument, który chcesz zapisać. Po kliknięciu natychmiast pojawi się komunikat z informacją: „Otwórz w…” i będziesz mieć możliwość otwarcia w iBooks i kliknij tam.

Jak zapisać plik PDF w bibliotece iBooks?

Po otwarciu dokumentu w iBooks zostanie zapisany w bibliotece aplikacji gdzie później można się z nim zapoznać w dowolnym momencie.

W przypadku formatu PDF czujesz się niekomfortowo lub masz jakieś niedogodnościmożliwość przekonwertuj plik PDF na eBook i zapisz go na swoim urządzeniu mobilnym w tym formacie.

użyj ibooka na iPadzie

Jak zapisać i oznaczyć plik PDF dołączony do wiadomości e-mail na iPhonie?

Wielokrotnie dokument PDF, który chcemy zapisać, nie znajduje się na stronie internetowej, ale raczej pochodzi dołączony do e-mailaz tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić, chociaż powinieneś wiedzieć z góry, że proces jest bardzo prosty.

Aby znaleźć plik PDF z wiadomości e-mail otwórz e-mail i kliknij dokument PDF przywiązany.

Udostępnij plik PDF

Po otwarciu dokumentu powinieneś poszukać opcji, która mówi „Dzielić”, które widać na górze po prawej stronie.

Otwórz plik PDF w aplikacji iBooks

Gdy już go udostępnisz, pojawi się kilka opcji, między innymi zobaczysz opcję otwórz w iBooks. Ta opcja zapisze dokument w Twojej bibliotece iBooks i udostępni go Tobie.

jak mogłeś zobaczyć? zbyt łatwe zapisz dokumenty PDF na swoim iPhonie, niezależnie od tego, czy są w Internecie, czy też otrzymujesz je jako załącznik do wiadomości e-mail dzięki aplikacji iBooks.

dołącz do naszego kanału telegram