Skip to content

Jak otworzyć PowerShell w folderze za pomocą CMD i innych metod systemu Windows? – Zrób to tak

12 de styczeń de 2022

PowerShell to doskonałe wszechstronne narzędzie, służące do zarządzania komputerem i jego usługami poprzez kombinację czasownika i nazwy, czyli polecenie i obiekt, gdzie polecenie działa na obiekt, ma jedną funkcję i polega na manipulowaniu obiektami, które są oddzielone skryptami, np. Run-Scenario. Są one znane jako „polecenia cmdlet”. I są bardzo przydatne do określenia działań administracyjnych.

Omawiane niebieskie okno możemy łatwo znaleźć za pomocą menu startowego, ale są też inne metody jej otwierania, które przedstawię w tym artykule, aby w zależności od przypadku wykonać ją w konkretnym obszarze, którym musimy zarządzać na tym poziomie, gdyż jest to przydatne np. , aby pokazać ukryte pliki w systemie Windows, w określonym folderze.

W jakich wersjach systemu Windows można otworzyć PowerShell w folderze?

Ta nowość nie narodziła się z dobrze znanym klejnotem w koronie Microsoftu, ale została uwzględniona długo po upublicznieniu pierwszego systemu Windows, stała się znana w 2003 roku w celu automatyzacji zadań w bardziej kontrolowany sposób; w tym roku był znany pod inną nazwą i w 2006 roku wprowadzili go jako PowerShell.

Na podstawie tych informacji możemy ustalić, że ta konsola w swojej pierwszej wersji Windows PowerShell 1.0, możemy ją zdobyć począwszy od Windows XP SP2, Windows Server 2003 SP1 i Windows Vista. Stąd, jak zwykle, pochodzą ulepszenia i nowe wersje, które zostały dostosowane do aktualnej daty w różnych prezentacjach Windows. Jak dotąd jedną z najbardziej wyróżniających się funkcji, jaką posiada, jest możliwość przeglądania programów zainstalowanych na lokalnym lub zdalnym komputerze w systemie Windows i działania na nich.

Czego potrzebujesz, aby otworzyć PowerShell w folderze w systemie Windows?

W tym celu wystarczy wiedzieć, w którym folderze chcesz otworzyć program Windows PowerShell, to znaczy znajdować się w określonej lokalizacji, aby mógł być używany w tej konkretnej lokalizacji i aby móc pracować, administracja zadania, w tym folderze. Musisz jasno określić, czym są „cmdlet” co ma, ponieważ mają one inny charakter niż te używane w terminalu CMD; Po uprzednim zbadaniu jego właściwości nie będziesz miał problemów w tym zakresie.

To cecha, którą tak bardzo lubimy, bo zamiast korzystać z terminala CMD i mieć podgląd wszystkiego, za pomocą niebieskiego okienka możemy ustawić się w miejscu do pracy, a następnie kontynuować, bez konieczności używania bardziej rozbudowanego polecenia. W tym sensie jest bardziej wydajny w automatyzacji za pomocą „skryptów”. Należy wspomnieć, że chociaż jest to świetne narzędzie, nie jest nieodłącznie związane z systemem, co oznacza, że ​​może być niepotrzebne, a także aktualizowane w przypadku, gdy chcesz odinstalować Windows PowerShell. Nie powoduje negatywnych skutków dla systemu.

zadania administracyjne systemu z powershell

Jak PowerShell otwiera się w folderze w systemie Windows?

W tym przypadku umożliwia nam bezpośredni dostęp do folderu i wykonywanie zautomatyzowanych zadań w bardziej wydajny i bezpieczny sposób, ponieważ istnieją metody dostępu do niebieskiego ekranu, a najczęściej używanym jest CMD, który zbadamy później.

Aby otworzyć to narzędzie z tego samego folderu, musimy znaleźć się w folderze, aby pracować, a następnie nacisnąć „Shift + klik” a w opcjach zlokalizujemy „otwórz tutaj PowerShell”, w ten sposób otworzy się okno, możemy też wpisać dany folder i w pasku adresu skopiować PowerShell a następnie wpisać to pomyślnie otworzy narzędzie

Z CMD

Aby otworzyć go z CMD, a następnie zlokalizować go w określonym folderze, musimy wykonać następujące kroki, przejdź do startu i skopiuj wiersz polecenia, a otworzy się okno lub terminal z czarnym tłem, następnie wpisujemy polecenie „uruchom PowerShell” i otworzy się okno z niebieskim tłem, również z terminala możemy skopiować tylko „PowerShell” i stąd pracować z jego funkcjami.

Korzystanie z poleceń klawiaturowych

Do tego używamy skrótu klawiaturowego, jednocześnie używając Windows + RSpowoduje to otwarcie okna uruchamiania, kopiujemy PowerShell i dajemy enter w ten sposób, otworzy się okno wiersza poleceń, ale za pomocą narzędzia PowerShell.exe, aby wyjść z tego musimy skopiować „exit” i wyjdzie w ten sposób i to pozostanie w trybie terminala.

różne sposoby otwierania powershell

W eksploratorze plików

Aby go otworzyć z eksploratora plików, idziemy tylko do startu i w polu wyszukiwania kopiujemy PowerShell, w ten sposób zostanie wykonany niebieski ekran narzędzia, na którym możemy wykonać nasze zadania administracyjne.

dołącz do naszego kanału telegram