Skip to content

Jak otworzyć pliki .EXE z Chromebooka Instalując Wine?

18 de październik de 2021

Pliki .EXE to aplikacje, które można łatwo pobrać, ale mogą być wykonywane tylko w systemie operacyjnym Windows; Oznacza to, że w innych systemach operacyjnych, takich jak macOS, Chrome OS czy Linux, proces pobierania i wykonywania tych plików staje się trudny.

Mimo to istnieją możliwości wykonywania tych plików na systemach operacyjnych innych niż Windows, takich jak Linux; tutaj wyjaśnimy, jak możesz otwórz pliki .EXE na Chromebooku za pomocą WinePowiemy Ci również, jak najlepiej zainstalować ten program na dowolnym komputerze.

Dlaczego Wine jest najlepszą opcją dla tego typu plików?

Stworzenie tego programu nastąpiło w 1993 roku, uważano go za kompatybilny z innymi systemami operacyjnymi, nastawiony głównie na instalację na komputerach z systemem Ubuntu lub Linux.

Jednak jego sukces był tak imponujący, że jest obecnie używany z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Chrome OS; to sprawia, że Pierwsza opcja dla użytkowników, którzy chcą uruchamiać programy Windows na swoich komputerach bez zmiany systemu operacyjnego.

Jaki jest prawidłowy sposób instalacji i używania Wine na Chromebooku?

Musisz najpierw pobrać Wine na swój komputer, po czym pamiętaj, że może to być długi proces, jednak tutaj podamy Ci wszystkie informacje, które musisz znać, krok po kroku.

Aby rozpocząć proces, musisz uzyskać dostęp do terminala, w tym celu Musisz przejść do menu Start na swoim Chromebooku, a następnie kliknąć Ustawienia, W sekcji Linux możesz potwierdzić, że terminal jest aktywowany.

Wewnątrz terminalu miejsce sudo dpkg – dodaj architekturę i386, ten kod sprawi, że architektura systemu będzie 32-bitowa; Teraz musisz pobrać klucz Wine, aby to zrobić, umieść link w terminalu i dodaj sudo apt-key dodaj winehq.key, w ten sposób będziesz miał klucz.

Zapisz informacje za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + O, po powyższym musisz poprosić o klucz Ubuntu, wpisując w terminalu: sudo apt-key adv – serwer kluczy keyserver.ubuntu.com – klucze recv DFA175A75104960E; teraz zaktualizuj system za pomocą aktualizacji sudo apt, dzięki czemu możesz zainstalować Wine.

Rozpocznij instalację wpisując w terminalu: sudo apt install – install-zaleca winehq-stable następnie na ekranie pojawi się okno dialogowe, w którym będą wskazywać pewne informacje i musisz potwierdzić, klikając przycisk Instaluj.

Aby zakończyć instalację, musisz skopiować plik do terminala w następujący sposób: wino plik.exe a następnie naciśnij klawisz Enter, uruchamiając w ten sposób kreatora instalacji. Po instalacji możesz skonfigurować żądany program i wykonać go idealnie.

Jakie masz inne alternatywy, aby otworzyć pliki .EXE?

Oprócz wina masz też Inne opcje otwierania plików .EXE z Chromebooka, oto najlepsze:

Zdalny dostęp do pulpitu Windows

Aby uzyskać zdalny dostęp do systemu Windows najpierw musisz skonfigurować komputer, z którym chcesz się połączyć, Aby to zrobić, przejdź do startu, wybierz Ustawienia, zlokalizuj System, gdy jesteś w Pulpit zdalny, wybierz opcję Włącz.

Możesz mieć zdalny dostęp z innego urządzenia z systemem Windows Android lub iOS. Łatwo, za to pobierz aplikację do zdalnego pulpitu, która można znaleźć za darmo dla wszystkich systemów operacyjnych.

alternatywy do otwierania plików exe

Już w aplikacji musisz podać nazwę komputera, do którego chcesz uzyskać dostęp (ten, który wcześniej skonfigurowałeś), wybierz dodane urządzenie i poczekaj na zakończenie połączenia, aby uzyskać zdalny dostęp do tego pulpitu.

Zainstaluj maszynę wirtualną z trybu programisty

Czy wiesz, czym jest maszyna wirtualna? ORAZJest to oprogramowanie emulujące komputer, Oznacza to w skrócie, że możesz mieć dwa systemy operacyjne w jednym. Za pomocą jednego kliknięcia możesz uzyskać dostęp do dowolnego programu Windows, nawet jeśli Twoje urządzenie ma zupełnie inny system operacyjny.

Najczęściej używanym ze względu na kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi jest VBoxCo najważniejsze, proces instalacji jest szybki i nieskomplikowany; jedynym ostrzeżeniem jest to, że na kilka minut połączenie internetowe zostanie utracone, dzieje się tak podczas konfigurowania sieci dla maszyny wirtualnej.

Użyj CrossOver z Androida

CrossOver autorstwa CodeWeaver to aplikacja, która pozwoli Ci uruchamiać programy Windows w twoim Chormebooku, ponieważ jego kod jest rozwijany przez Linuksa; Może to wydawać się trudne, ale dostęp do niego jest bardzo łatwy, wystarczy go wyszukać w sklepie Google Play i pobrać.

Aby przeprowadzić proces, pobierz plik .EXE wystarczy umieścić ich imię w pasku wyszukiwania CrossOver; po wybraniu pliku program wykonuje instalację automatycznie i możesz go uruchomić bez problemów.

zainstaluj system Windows na Chromebooku, aby otworzyć pliki exe

Czy lepiej jest zainstalować system Windows na swoim Chromebooku, aby otwierać pliki .EXE?

Nie wszystkie Chromebooki są zgodne z systemem operacyjnym Windows. Ponadto przejście przez proces instalacji spowoduje utratę wszystkich przechowywanych plików; Jeśli ten punkt jest nieistotny, musisz usunąć zabezpieczenie z płyty głównej wewnątrz komputera.

W ten sposób możesz zaktualizować system operacyjny swojej pamięci ROM, jednak zaleca się pobranie Wine, jeśli chcesz uruchomić program .EXE na swoim urządzeniu.