Skip to content
Mac

Jak otworzyć lub rozpakować plik RAR na moim komputerze Mac z terminala

12 de Maj de 2021

Komputery Mac, To potężne maszyny technologiczne Oferują świetną jakość i trwałość, ale nie można ich zaniedbać z tego powodu, trzeba być świadomym aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, a także konserwacji prewencyjnej, która pomaga usprawnić jego działanie, np. Czyszczenie dysku twardego. Wszystko to za sprawą typowej sytuacji, która bywa mylona z problemem z komputerem Mac.

Istnieją niezliczone referencje od użytkowników, którzy nie mogą otwórz lub rozpakuj plik RAR na komputerze Maci uważają, że coś jest nie tak z zespołem. Z tego powodu uciekają się do takich elementów, jak urządzenia do przechowywania informacji, aby uniknąć próby dekompresji pliku RAR. Ale unikanie nie jest rozwiązaniem.

Są nawet tacy, którzy zdecydują się usunąć, a następnie ponownie pobrać i zainstalować Chrome, ponieważ zakłada się, że plik przedstawia zmiany podczas pobierania i dlatego nie można go zdekompresować. Ale wszystko dobiegło końca, ponieważ zajmiemy się jak otworzyć lub rozpakować plik RAR na moim komputerze Mac z terminala.

Co to jest plik RAR i dlaczego jest używany?

Czasami pojawia się potrzeba przesłania kilku dokumentów jednocześnie, ze względu na wygodę i praktyczność, a także konieczność uczynienia prezentacji nieco lżejszej pod względem rozmiaru, tak aby obie zmienne zostały połączone. W coś, co nazywa się fformat lub dokument RAR, który umożliwia kompresję treści.

Działanie to ułatwi w pierwszej kolejności przesyłanie obszernego materiału, zarówno w rozszerzeniu pliku, jak iw przypadku elementów o znacznych gabarytach, które mogą być kłopotliwe, jeśli chodzi o przesyłanie tych elementów, dlatego kompresować pliki Dzięki formatowi RAR jest to niezwykle praktyczne.

Proces, aby móc otworzyć rozpakowany plik RAR na komputerze Mac

Może to oznaczać prawdziwą frustrację, że interesujące informacje, a zatem cenne, są przed naszymi oczami i nie możemy uzyskać do nich dostępu, nawet z potężnego komputera Mac. Dzieje się tak, ponieważ te elementy nie mają kompatybilności bezpośrednio, aby wyświetlić ten styl plików

W związku z tym konieczne będzie przejście do elementów wizualizacji znajdujących się w agentach spoza Maca, czyli za pośrednictwem programów firm trzecich, które są kompatybilne z komputerem Mac i to one pozwolą na wizualizację lub rozpakuj pliki RAR na komputerze Mac. Najbardziej znane to:

Keka: jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi, jeśli chodzi o otwieranie lub dekompresowanie plików RAR na komputerze Mac. Ale jednocześnie stanowi ograniczenie do rozważenia, a mianowicie nie pozwala na podgląd lub eksplorację the Zawartość pliku RAR. Dlatego po pomyślnym pobraniu pliku konieczne będzie otwarcie.

laptop Mac

To ograniczenie nie sprawia, że ​​jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi na rynku, a jego użytkownicy świadczą o jego skuteczności. Ponieważ przez jego interfejs będzie można kompresować pliki, chociaż nie jest to format RAR, to znaczy Keka umożliwia rozpakowanie, ale nie twórz archiwum w formacie RAR.

Unarchiver: to kolejna świetna opcja, jeśli chodzi o pragnienie rozpakuj pliki RAR na komputerze Mac. Podobnie jak w poprzednim przykładzie, nie pozwoli na podgląd zawartości RAR, ale wcale nie zmniejsza to jego popularności, a tym bardziej, że jest uważane za bezpłatne narzędzie, które można łatwo pobrać i zainstalować na komputerze Mac.

Używanie internetowych ekstraktorów RAR do rozpakowywania plików tego stylu na komputerach MAC

Może się zdarzyć, że dekompresja pliku RAR na komputerze Mac jest czymś, co jest natychmiastowe, więc nie możesz sobie pozwolić na pobranie narzędzi innych firm, aby móc zdekompresować plik. Z tego powodu wszechstronny i przydatny narzędzie online RAR Extractor. Jednym z najpopularniejszych jest Extract Me.