Skip to content

Jak ograniczyć reklamy w Mozilla Firefox za pomocą blokerów?

7 de sierpień de 2021

Mozilla Firefox jest jedną z najpopularniejszych obecnie przeglądarek i polega na tym, że w świecie zanurzonym w technologii praktycznie wszystko można zrobić przez Internet, ale jedną z najczęściej używanych aplikacji do ustanowienia interfejsu między Internetem a użytkownikami są: te przeglądarki. Mozilla jest powszechnie akceptowana jako program open source i oferować różne narzędzia chroniące dane użytkowników.

Prawdą jest również, że Internet został wszędzie skażony wprowadzającą w błąd reklamą, obecnie jest bardzo niewiele stron, które możemy odwiedzić, a które nie atakują naszego ekranu POP UPS, reklamami i wszelkiego rodzaju wyskakującymi okienkami, których musimy unikać , ponieważ jeśli przypadkiem klikniemy w któryś z nich, trafimy na niechcianą stronę lub co gorsza, nasz komputer może zostać zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem.

Jakie są zalety korzystania z narzędzia do blokowania reklam?

Posiadanie programu blokującego reklamy zainstalowanego w naszej przeglądarce daje nam wiele korzyści, ponieważ oprócz bycia irytującym i inwazyjnym, naraża na szwank nasze prywatne informacje mając dużą szansę na umieszczenie złośliwego oprogramowania w swoich zwodniczych oknach. Tak więc stosując bloker osiągniemy:

Blokowanie reklam

Blokowanie reklam przynosi nam wiele korzyści, z których największą jest to, że unikamy narażania się na niechciane treści, a także sprawia, że spowalnia ładowanie strony, którą chcemy odwiedzić, zmuszając nas do czekania na załadowanie wszystkich reklam, aby pokazać nam prawdziwą zawartość strony.

Jeśli łączysz się z telefonu komórkowego, użyj narzędzia do blokowania reklam pomoże Ci to zaoszczędzić dane przeglądania, ponieważ każda z tych reklam dodaje dane pobierania do dostępnego planu, a na koniec nie musisz wyświetlać tych wyskakujących okienek. Co więcej, przeglądanie jest zauważalnie lepsze, gdy te irytujące reklamy nie są zaangażowane.

Zarządzanie skryptami

Skrypt to linia poleceń, która jest posłuszna aplikacji, która je wykonuje, skrypty można zaprogramować tak, aby wprowadzały zmiany na naszym komputerze, otwierały nowe strony, klikały inne reklamy, mogą nawet odczytywać wszystkie informacje na odwiedzanej stronie i tak jakby to też nie wystarczyło istnieją skrypty, które potrafią odczytywać i przechowywać osobiste hasła które piszemy na naszym komputerze lub telefonie komórkowym. Zwykle, gdy odwiedzamy stronę zawierającą reklamy, mogą one zawierać te skrypty, które mogą powodować duże problemy, jeśli nie jesteśmy w stanie ich kontrolować.

To tutaj posiadanie zainstalowanego dobrego blokera reklam jest niezbędne dla każdego, kto bardzo często surfuje po Internecie, ponieważ ten bloker będzie tym, który przyzna uprawnienia do różnych skryptów, aby można je było wykonać lub nie w naszym systemie, przeanalizować zawarty w nich kod i określić pochodzenie skryptu w celu sprawdzenia, czy wykonanie go jest bezpieczne, lub przeciwnie, aby temu zapobiec.

złośliwy skrypt

Ochrona prywatności

Jak widzieliśmy, bezpieczeństwo naszej prywatności, danych i plików osobistych jest zagrożone przez obecność różnych skryptów, które mogą być zaprogramowane tak, aby je wykraść, uszkodzić lub rozprzestrzenić wśród złośliwych ludzi, wszystko to dlatego, że reklama, z którą wiele stron są skażone, służy jako wejście do naszego systemu będąc podatnym na ataki w rękach boty komputerowe, które mogą zdobyć nasze informacje i sprawiają, że odzyskanie go jest niezwykle trudne, a w niektórych przypadkach niemożliwe.

Ale wszystkim tym irytującym niedogodnościom można zapobiec, poświęcając kilka minut na analizę i konfigurację blokera reklam, który pozwala nam stworzyć osłonę wokół naszej przeglądarki Mozilla Firefox, więc warto zainwestować trochę czasu w zapewnić, że nasza prywatność podczas przeglądania Internetu nie jest zagrożona.

Czym są blokery zatwierdzone przez Firefox?

Jak już wspomnieliśmy, najlepszy sposób na nawigację w Mozilla Firefox bez konieczności znoszenia irytujących reklamJednak nie jest wskazane instalowanie żadnego rozszerzenia, ale upewnienie się, że mamy najlepsze i dają nam gwarancję, że nasze dane przechowywane w przeglądarce nie są zagrożone. W tym celu dokonaliśmy wyboru najlepszych programów blokujących reklamy, które przeanalizowaliśmy.

AdBlocker Ultimate

Jest to bardzo skuteczny bloker reklam, który jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi przeglądarkami rynku, ale szczególnie kompatybilny z Mozilla Firefox jako open source (Open Source). Co czyni go bardzo potężnym i jednym z najbardziej wydajnych wsparcia technicznego. Jest całkowicie darmowy i obiecuje blokować absolutnie wszystkie reklamy, ponieważ nie ma białej listy, więc jego tolerancja na reklamy jest bardzo niska.

rozszerzenia blokujące dla Mozilla Firefox

uBlock Origin

Potężny bloker reklam, który wśród swoich narzędzi oferuje ścisłe blokowanie domen, dzięki czemu możesz całkowicie ograniczyć dostęp do przeglądarki do tych witryn, z których nie chcesz oglądać nawet najmniejszej reklamy. Po drugie można skonfigurować tak, aby wyłączyć korzystanie z JavaScript aby uniemożliwić reklamom, które potrafią ominąć zabezpieczenia uBlock Origin, wykonanie skryptu, który jest szkodliwy dla twojego systemu.

To rozszerzenie dla Mozilla Firefox cieszy się dużą akceptacją wśród użytkowników, pobrało go ponad 15 milionów użytkowników i jest zintegrowany z ich przeglądarkami i jest to, że oprócz tego, że jest darmowy, zużywa bardzo mało zasobów w twoim systemie.

AdNauseum

Wszyscy użytkownicy Internetu doskonale wiedzą, że każdy ruch, który wykonujemy przez Internet jest analizowany i staje się częścią naszego „Profilu zachowań i zainteresowań” w bazie danych, która trafia do rąk osób, których nie znamy, ale kto wykorzystać te informacje, aby zaatakować nas reklamami i reklamami które zdaniem tych firm będą dla nas interesujące.

AdNauseum ma wyróżnik od innych programów blokujących reklamy Chodzi o to, że oprócz skutecznego blokowania reklam odwiedzanych przez nas witryn, klika również każdą reklamę, którą blokuje w tle. Ma to na celu zmylenie systemu stojącego za reklamami i uszkodzenie profilu, który został dla nas stworzony, tak że jesteśmy wyrzucani z list reklam i każdego dnia jesteśmy atakowani mniejszą ilością reklam.

blokery stosowane w firefoxie

Jedno z najlepszych rozszerzeń, które możesz wybrać dla swojej przeglądarki, ponieważ spełnia swoją funkcję blokuj wszystkie wyskakujące okienka, wyskakujące okienka, trzaski i okna, które skutecznie nakładają się na odwiedzane strony.

W ten sposób zminimalizujesz ryzyko zainstalowania w systemie jakiegoś rodzaju złośliwego oprogramowania, posiada on również sekcję, w której możesz sprawdzić całą zawartość, która została zablokowana podczas przeglądania, możesz również utworzyć białą listę dzięki czemu możesz odwiedzać witryny, w których chcesz zobaczyć reklamy, aby blokowanie wyskakujących okienek ich nie blokowało.

Blokowanie reklam w poczcie internetowej

Obecnie bardzo często utrzymujemy otwarte konto e-mail, ponieważ codziennie otrzymujemy dużą ilość ważnych informacji, ale podobnie jak wiadomości e-mail, na które czekamy, docierają do naszej skrzynki odbiorczej, niektóre wiadomości spamowe mogą się prześlizgnąć. może być denerwujący i trudny do usunięcia.

W tym miejscu w grę wchodzi to rozszerzenie, takie jak Webmail Ad Blocker będzie odpowiedzialny za blokowanie reklam, które mogą pojawić się wraz z Twoimi e-mailami więc możesz je przeczytać bez problemu.

Obsługuje usługi Hotmail, Outlook.com, Gmail i Yahoo mail. To rozszerzenie jest całkowicie bezpłatne i jest dostępny w ponad 11 językachPonadto jego zużycie zasobów jest bardzo niskie i zapewni najlepsze wyniki, eliminując wszystkie reklamy z wiadomości e-mail.

Jak dostosować rodzaj blokowania, które będą wykonywać?

Rzeczywiście, każde z rozszerzeń, które właśnie Ci udostępniliśmy ma wśród swoich opcji funkcję o nazwie „Czarna lista” który służy jako kontener dla tych stron, które będziesz dodawać, aby bloker, którego używasz, aktywował swoje najpotężniejsze osłony, gdy odwiedzasz konkretnie te strony. Możesz dodać dowolną liczbę adresów internetowych, aby zapobiec przeskakiwaniu reklam zaraz po wejściu.

W ten sam sposób, większość blokerów zawiera „białą listę” czyli miejsce, w którym dodasz adresy internetowe, które chcesz autoryzować, aby wyświetlać Ci zawarte w nich reklamy.

wyłącz blokowanie reklam

Czy blokowanie reklam można wyłączyć?

W przypadku Mozilla Firefox blokery reklam są zwykle wyświetlane w prawej górnej części paska przeglądarki, tam możesz wpisać zainstalowane rozszerzenie i poszukać opcji o nazwie „Wyłącz ochronę” lub „Wyłącz blokowanie dla tej witryny”. Aktywuj ją, a ta witryna nie będzie już filtrowana przez Twoje wyłączenie blokujące.

W przypadku, gdy Twoja przeglądarka jest ustaw na tryb przeglądania prywatnego, automatycznie blokuje wszystkie treści, które mogą być uznane za reklamy i wyskakujące okienka.

Jeśli chcesz wyłączyć ten tryb, wystarczy kliknąć ikonę tarczy obok paska nawigacyjnego, w lewej górnej części i kliknąć opcję „Wyłącz blokowanie dla tej witryny”.