Skip to content

Jak odzyskać wszystkie usunięte lub usunięte pliki z komputera za pomocą Recuva

28 de styczeń de 2022

Każdy z nas, który pracuje z komputerem, czy robi artykuły, montaż filmów, lub generując jakikolwiek inny rodzaj treści, wiemy, że niezwykle ważne jest, aby móc je odzyskać w przypadku utraty. I jest tak, że każdemu z nas może się zdarzyć, że zgubi te treści z powodu problemu organizacyjnego i wtedy będziemy potrzebować specjalnie opracowanej platformy.

Prawda jest taka, że ​​w tej chwili możemy znaleźć ogromną liczbę programów lub aplikacji, które obiecują nam, że będziemy w stanie odzyskać wszystkie utracone pliki, gdy nie zawsze tak jest. Przeanalizowaliśmy niektóre z najbardziej znanych, aby dowiedzieć się, jak działają i jaka jest twoja rzeczywista wydajność?dzięki czemu doszliśmy do wniosku, że jest zwycięzca.

W szczególności jesteśmymówię o Recuva, Oczywiście w tym artykule pokażemy wszystko, co naszym zdaniem należy rozważyć w odniesieniu do tej usuniętej aplikacji lub programu do odzyskiwania treści. Pierwszą rzeczą, o której chcieliśmy wspomnieć, zanim przejdziemy do szczegółów, jest to, że jest to całkowicie darmowa aplikacja, więc nie stanowi to problemu, gdy mówimy o Recuva. Ta aplikacja pozwala odzyskać uszkodzone lub usunięte pliki z kart pamięci, dysków twardych i dysków wymiennych

Dowiedz się więcej o Recuva

Cóż, wspomnieliśmy już o zasadniczym problemie dotyczącym Recuvy, o tym, że jest on całkowicie darmowy, choć oczywiście nie chcemy pominąć innych, znacznie bardziej związanych z jego ogólnym działaniem. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że Recuva to narzędzie, które zostało opracowane, aby nam umożliwić odzyskać praktycznie każdy plik które usunęliśmy z komputera.

Nie ma znaczenia, że ​​usunęliśmy go z przekonaniem i że teraz chcemy go odzyskać, lub że przez pomyłkę usunęliśmy tę konkretną zawartość, ponieważ w każdym przypadku ten program będzie dla nas bardzo przydatny. Nawet Recuva jest idealny do treści utraconych poza komputerem, takich jak obrazy, które mogły zostać omyłkowo usunięte z karta pamięci aparatu cyfrowego wakacji.

Jak widać, zastosowań tej aplikacji jest naprawdę sporo, chociaż zawsze działa ona z tą samą intencją, co jest niczym innym jak propozycją odzyskania wszystkich plików, które straciliśmy w przeszłości. Jednym z kluczy do tego systemu jest to, jak łatwo jest nauczyć się go obsługiwać, aby nie miało znaczenia, czy jesteśmy specjalistami, czy nie rodzaj programów że natychmiast zrozumiemy.

Nawet Recuva pozwoli nam również odzyskać wszystkie treści, które zostały usunięte z komputera w wyniku użycia programu antywirusowego, co oczywiście może wykraczać poza nasz własny interes. Jeśli pracowałeś nad ważnym plikiem, a komputer został wyłączony, pozostawiając go niezapisany niektóre modyfikacje możesz być pewien, że dzięki temu programowi wszystko odzyskasz.

Jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać utracone pliki Recuva, powinieneś wiedzieć, że działanie tego programu jest bardzo proste, a poniżej podamy przykład. Na przykład, jeśli coś zgubiliśmy, wybierzemy dysk, na którym znajdował się plik. plik, który przez pomyłkę usunęliśmylub gdzie podejrzewamy, że przebywał.

Po wybraniu ścieżki lub folderu, w którym przechowywana była utracona zawartość, musimy również wybrać taki, w którym zostaną zapisane wszystkie pliki, które jesteśmy w stanie później odzyskać dzięki systemowi. Gdy Recuva przeanalizuje elementy, które zostały zapisane na dysku, poinformuje nas o procencie odzyskania danego plikuprawdopodobieństwo odzyskania go innymi słowy, pobierz Recuva za darmo

Jeśli nie wiesz, od czego zależy to prawdopodobieństwo, możemy powiedzieć, że ogólnie rzecz biorąc jest to uzależnione od tego, że usunięte przez nas pliki nie zostały nadpisane, pozwalając Recuvie na dotarcie do nich. Recuva będzie wtedy pracował, próbując odzyskać elementy, takie jak usunięte zdjęcia z aparatu, utwory z MP3 i inne, i zrobi wszystko w bardzo prosty sposób.

Nagromadzenie plików na naszych komputerach może spowodować urządzenia nie działają tak dobrze, jak powinni. Najbardziej oczywistym i najszybszym rozwiązaniem jest trwałe usunięcie tego, czego nie używamy, ale może się zdarzyć, że w pośpiechu, aby pozostawić komputer w optymalnych warunkach, usuniemy coś, czego nie powinniśmy.

Na pewno ci się kiedyś przydarzył. Aby ta sytuacja nie stanowiła problemu, zobaczymy jak odzyskać usunięte pliki z komputera.

Zwykle, gdy usuwamy dowolny plik z naszego komputera, trafia on do kosza. Jeśli tak się stanie, nie ma problemu, ponieważ od kosz na śmieci możemy ponownie przywrócić błędnie usunięty plik. Jeśli jednak opróżniliśmy kosz, odzyskanie wydaje się niemożliwe, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

W tych przypadkach, w których interesujące nas pliki zostały usunięte nawet z kosza, najlepszą opcją, jaką mamy, jest użycie Recuva.

recuva odzyskuje usunięte dane

Recuva, aby odzyskać usunięte pliki z komputera

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść na stronę Piriform, aby pobierz Recuva z sieci lubFInicjał. Program ma płatną wersję Pro, ale ogólnie rzecz biorąc darmowa wersja pMoże to wystarczyć, aby rozwiązać problem.

Wskazujemy, że chcemy pobrać darmową wersję i natychmiast ekran przewinie się w dół, pokazując nam trzy opcje pobierania. wybieramy Recuva za darmo i znowu pokazuje nam się dwie opcje pobierania, ponownie wybieramy darmową wersję.

W kolejnym kroku klikamy „Pobierz najnowszą wersję”. Plik zostaje pobrany i przystępujemy do jego wykonania.

Po uruchomieniu programu Zmieniamy język na hiszpański i kliknij żółty przycisk z napisem „Zainstalować”. Po zakończeniu instalacji zostaniemy poproszeni o uruchomienie Recuva, więc klikamy żółty przycisk „Uruchom Recuvę”.

Kreator otworzy się i kliknij „Następny”. Teraz możemy zacząć korzystać z aplikacji i w tym celu przechodzimy do opcji „Skanowanie”.

użyj komputera recuva

Po zakończeniu analizy zostaną wyświetlone znalezione pliki. Kolorowe kółka, które pojawiają się obok każdego znalezionego pliku, mówią nam: jeśli tak jest Czerwony, plik nie może zostać odzyskany; Tak to jest Pomarańczowy, plik można odzyskać, ale z możliwymi awariami; Tak to jest Zielonyplik można odzyskać w całości i bez awarii.

Wybieramy pole plików, które chcemy odzyskać i klikamy „Zdrowieć”w ciągu kilku sekund mamy z powrotem na naszym komputerze te pliki, które przez pomyłkę usunęliśmy.

Recuva zwykle działa bez problemu na komputerach z system operacyjny Windows a także może być bardzo pomocny w odzyskiwaniu omyłkowo usuniętych plików z karty SD.

Jeśli zamiast komputera usunąłeś dane z urządzenia z Androidem, możesz zainteresować się naszym artykułem na temat odzyskaj usunięte dane na Androidzie.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś usunąć potrzebne pliki? Jeśli tak się stanie, podstawową rzeczą jest dużo cierpliwości i znalezienie sposobu na odzyskanie utraconych lub trwale usuniętych plików, zdjęć i plików. czy próbowałeś Recuva lub inne podobne narzędzie? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię na ten temat. Czy odzyskałeś już część swoich plików dzięki Recuva?

dołącz do naszego kanału telegram