Skip to content

Jak odzyskać usunięte pliki z Androida? – Szybkie rozwiązania

4 de luty de 2022

Pliki, używamy naszych telefonów tak bardzo, że tak jest praktycznie część naszego ekosystemu życia, tak bardzo, że przechowujemy w nich dowolną ilość dokumentów, zdjęć, plików, filmów, programów i innych rzeczy, które są dla nas bardzo ważne. Ale rzeczy zwykle dzieją się, gdy najmniej się ich spodziewamy, biorąc pod uwagę, że większość z nas ma telefon z Androidem i oczywiście nie zwalnia to z robienia nam niespodzianek.

W tych okolicznościach kiedy utracimy te informacje zapisane w telefonie, rezygnujemy ze wszystkiego i oczywiście zawsze szukamy rozwiązań, gdy tak się dzieje. Z dowolnego powodu, niezależnie od tego, czy chodzi o odzyskiwanie usuniętych zdjęć i filmów z Androida za pomocą aplikacji, czy dowolnego scenariusza, którego szukamy. Ale czy to możliwe? W tym artykule zbadamy, co możemy zrobić, aby odzyskać nasze dane

Jak odzyskać zdjęcia i filmy z Androida?

W takich przypadkach musimy zawsze sprawdź czy korzystamy z kopii zapasowych na dysku Google, i mieć nasze dane w chmurze, na zewnętrznym dysku twardym lub komputerze, na którym moglibyśmy wprowadzić nasze pliki, ale jeśli nie masz żadnej kopii zapasowej, nie martw się, mogą istnieć rozwiązania tego problemu. Zdarza się to wielu ludziom na co dzień i to tak, jakby przed tymi, którzy dostrzegają szanse w kryzysie, otworzył się szereg możliwości.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że system pobiera to, co faktycznie jest „usunięte”, nie usuwa, traktuje to jako niewykorzystane miejsce, z tego powodu zapisując nowe informacje, umieszcza je na wierzchu, czyli przepisuje, dlatego zaleca się, abyś na razie nie dodawał więcej plików, zostaw to nadal, to jest powód dlaczego odzyskiwanie plików, zdjęć, kontaktów i winorośli po sformatowaniu jest bardzo skomplikowane, ze względu na nadpisywanie, które jest wykonywane w całej pamięci.

Jak odzyskać pliki z karty SD Android?

Jeśli wiemy, że pliki były zapisane w pamięci karty SD, możemy pobrać informacje za pośrednictwem aplikacji, przeznaczony do tego konkretnego celu. I jest tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, ta sytuacja kryzysowa otwiera rynek na tę potrzebę, istnieją metody i programy, które w tym celu pomagają.

alert odzyskiwania utraconych plików na Androidzie

Zobaczymy, jak to wszystko jest możliwe, odzyskamy usunięte lub utracone pliki z dowolnego powodu, chociaż nie powinniśmy być z tego powodu nieostrożni, obowiązkiem jest być ostrożnym i świadomym, jak wykonać kopię zapasową naszych plików cyfrowych i nie przechodzić przez ryzyko, że nigdy nie odzyskam żadnego z tego, co się tyczy programy, które mogą nam w tym pomóc to Disk Drill, zobaczmy, jak to działa.

Dzięki aplikacji Disk Drill

Dzięki tej aplikacji możemy odzyskać usunięte pliki w bardzo praktyczny, precyzyjny i innowacyjny sposób, ponieważ daje nam to podgląd plików, które można odzyskać przed przyniesieniem ich z powrotem. Możemy wybrać pliki, które chcemy odzyskać, a które naprawdę chcemy zostawić.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to pobrać Disk Drill z oficjalnej strony. Uruchamiamy go i przystępujemy do odzyskiwania. Pierwszą rzeczą, jaką zrobimy, to podłączyć telefon do komputera, aby program go rozpoznał, wykonać skanowanie dając opcję Uruchom wszystkie metody odzyskiwania, a następnie wykona wyszukiwanie i wyświetli listę do wybrania tego, co chcemy odzyskać, określając ścieżkę i klikając przycisk Odzyskaj.

Jak uniknąć utraty plików z telefonu komórkowego z systemem Android?

Bycie prewencyjnym jest przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem, jakie możemy znaleźć na każdą okoliczność, nie tylko w tym konkretnym przypadku. Przechowuj pliki na serwerze takich jak zdjęcia Google, to dobra opcja, aby ta część naszych plików była bezpieczna. Korzystaj z chmury i usług oferowanych dla tego typu potrzeb.

Przechowuj pliki w Zdjęciach Google

Gdy tylko zaczniesz korzystać z tej usługi, po prostu pobierz i zainstaluj Dysk Google, mamy do tego dostęp za pomocą naszego konta Google następnie wybieramy wykonanie kopii zapasowej i wybieramy zdjęcia i klikamy „Zapisz”. W ten sposób wszystko będzie bezpieczne, na wszelki wypadek w przyszłości potrzebować odzyskać usunięte pliki na telefonie z Androidem

zapisz pliki na dysku Google

Użyj papieru makulaturowego

Zawsze dobrze jest również zainstalować kosz na wypadek, gdybyśmy chcieli go usunąć, mamy taką opcję odzyskiwania, biorąc pod uwagę konieczność wyczyszczenia kosza. Wcześniej możemy sprawdzić, co tam jest na wypadek, gdybyśmy chcieli coś odzyskać.

dołącz do naszego kanału telegram