Telefony z systemem operacyjnym Android mają funkcję całkowicie usunąć swoje danei opuszczamy urządzenie fabryczne, to jest używane, gdy mamy zamiar sprzedać telefon lub gdy robi się bardzo powolny, ta procedura jest łatwa do wykonania i nie potrzebujemy do tego specjalistycznej wiedzy.
Ten proces usuwa zdjęcia, filmy, dokumenty i wszystkie nasze informacje z telefonu, musimy pamiętać, że zanim to zrobimy, musimy wykonać kopię zapasową naszych informacji z kopią zapasową, ale czasami zapominamy o tym, jeśli z jakiegoś powodu sformatowaliśmy ją i nie możemy znaleźć sposobu na odzyskanie naszych plików, musimy wykonać serię kroków, aby rozwiązać tę sytuację.
Ten proces odzyskiwania musi odbywać się za pośrednictwem komputera, czy to komputera stacjonarnego, czy laptopa, jest to delikatny proces, ponieważ musisz gwarantuje dobry stan danych, i że nie będą nadpisywać.
Jak odzyskać moje pliki za pomocą Aiseesoft FoneLab?
Fonelab to narzędzie, którego możemy użyć do odzyskania usuniętych plików, ma taką możliwość zresetuj zdjęcia, filmy, dokumenty, muzyka i wszelkie ważne informacje.
Przede wszystkim musimy zainstalować program na naszym komputerze, bez problemu znajdziemy go wyszukując jako Aiseesoft Fonelab, znajdziemy jego stronę główną i klikniemy „Pobierz bezpłatną wersję”po pobraniu i zainstalowaniu musimy znaleźć nasze urządzenie i podłączyć je do komputera.
Gdy komputer rozpozna urządzenie, program otworzy się i załaduje menu, w którym pojawi się nasze urządzenie, w którym możemy wybierać między odzyskaniem kontaktów, wiadomości, połączeń lub treści multimedialnych.
Po zaznaczeniu plików, które musimy odzyskać, szukamy przycisku w prawym dolnym rogu mówi „Odzyskaj”i proces się rozpocznie, może stać się powolny, ponieważ musi wykonać kilka operacji, nie powinniśmy robić więcej, ale poczekać, aż proces się zakończy.
Jak odzyskać nasze pliki za pomocą EaseUS MobiSaver?
Mobisaver, to profesjonalny program do odzyskiwania danych, który jest w stanie odzyskać między innymi treści multimedialne, kontakty, wiadomości tekstowe, jest to opcja, o której musimy pamiętać, najpierw musimy go zainstalować na naszym komputerze, pobierając z jego strony głównej.
Coś, co musimy wziąć pod uwagę w przypadku tego programu, w przeciwieństwie do poprzedniego, to to, że można go używać tylko wtedy, gdy urządzenie jest zrootowane, ponieważ otwiera główny katalog główny pamięci, więc sprawdź, czy twoje urządzenie jest już mieć roota przed instalacją nic.
Musisz otworzyć program, podłącz telefon przez USB i poczekaj, aż komputer go wykryje, możesz wyświetlić podgląd wszystkich usuniętych plików i zaznaczyć je jeden po drugim lub, jeśli chcesz, oznaczyć cały folder, możesz również wyświetlić tylko usunięte pliki.
Tutaj możesz odzyskać oba pliki w katalogu głównym telefonu komórkowego i pamięci SD, po wybraniu tego, co chcesz odzyskać, poszukaj niebieski przycisk „odzyskaj”, Jak już wiemy, proces ten może zająć kilka minut, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.
Jak odzyskać usunięte pliki bez korzystania z komputera?
Od dłuższego czasu każdy telefon z Androidem oferuje funkcję tworzenia kopii zapasowych, tutaj możesz być pewien, że Twoje pliki zostaną zapisane, czy to kontakty, czy pliki multimedialne, ta kopia zapasowa może zawierać pliki z obu pamięć wewnętrzna, jak również pamięć zewnętrzna.
Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do ustawień i poszukać opcji, która mówi „Kopia zapasowa i przywracanie”, dotykamy i wyświetli się menu, w którym powinny pojawić się kopie zapasowe, które wykonaliśmy w przeszłości, generalnie powinniśmy wybrać najnowszą przed formatem telefonu.
Następnie kliknij „przywróć” i proces się rozpocznie, niezbyt długo, ale zaleca się trochę cierpliwości. Inną opcją, o której należy pamiętać, jest to, że Google zawsze tworzy kopię zapasową, na przykład twoich zdjęć, z Zdjęcia Google, będziesz mieć łatwy dostęp do swojej rolki zdjęć przed formatowaniem.
Zalecenie, gdy nasze urządzenie staje się bardzo wolne i chcemy przywrócenie ustawień fabrycznych polega na ręcznym wykonaniu kopii zapasowej naszych plików na komputerze PC, tak aby po wykonaniu „resetu” wystarczyło skopiować je z powrotem na telefon komórkowy.