Skip to content

Jak odzyskać historię podłączonych urządzeń USB na moim komputerze (przykład)

29 de styczeń de 2021

Miej wiedzę na temat historii podłączonych urządzeń USB od pierwszego włączenia komputera Jest to bardzo przydatne narzędzie, a dzisiaj wyjaśnimy, dlaczego.

Oprócz Internetu każde połączenie nawiązywane przez te porty (głównie pendrive) wiąże się z pewnym ryzykiem. Ponieważ są siedliskiem wirusów.

W przypadku, gdy komputer, z którego korzystasz, jest komputerem osobistym lub z sieci publicznej, istnieje możliwość, że nie będziesz w stanie kontrolować liczby podłączonych urządzeń, co stanowi naruszenie barier ochronnych.

Jeśli niestety masz pewien stopień infekcji w systemie operacyjnym (i chcesz poznać jego pochodzenie) lub po prostu chcesz uzyskać listę, aby zachować kontrolę. Ta historia może być dla ciebie bardzo pomocna.

Metody uzyskiwania historii urządzeń USB

Tej procedury można wykonać w zaciszu swojego komputeralub przy użyciu przenośnego programu innej firmy. Zalecane jest użycie jednego z dwóch.

Dzieje się tak, ponieważ obaj są w stanie wykonać zadanie, mimo że jeden dostarcza bardziej szczegółowych informacji niż drugi. Jednak użyteczność tych historii jest w zasięgu każdego, a dziś możesz się nauczyć, jak to zrobić.

Pobierz historię z wiersza poleceń

Dostęp do tej sekcji jest dość prosty, ale zależy to bezpośrednio od wersji systemu Windows używanej przez komputer. Na przykład użytkownicy, którzy używają wersji starszych niż Windows 10, muszą wprowadzić słowo „cmd” w wyszukiwarce lub użyć funkcji „Uruchom”, aby ją otworzyć.

Z drugiej strony ci, którzy używają tego nowego systemu operacyjnego, muszą tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy „Menu Start”, aby uzyskać do niego bezpośredni dostęp.

Po otwarciu okna poleceń powinieneś wróć do katalogu głównego dysku „C”, wpisując „cd”, a następnie klawisz „Enter”, aż to zrobisz.

Następnym krokiem będzie wpisanie polecenia „zapytanie reg hklm system currentcontrolset enum usbstor / s„Bez cudzysłowów, a następnie ponownie naciśnij klawisz„ Enter ”.

Automatycznie w oknie pojawi się lista wszystkich urządzeń, które kiedykolwiek były podłączone do komputera, wraz z ich identyfikacją.

Użyj USBDeview, aby uzyskać historię

W przypadku, gdy historia urządzeń USB dostarczona przez wiersz poleceń nie wydaje się przyjemna dla oka, zawsze istnieje program innej firmy, który może Ci pomóc.

Chociaż Internet jest otoczony wieloma programami, które obiecują spełnić ten cel. Jest to najbardziej zalecane do posiadania przenośne, lekkie i szczegółowe funkcje w swoim raporcie.

Jeśli chodzi o USBDeview, można go kupić za pośrednictwem jego oficjalnej strony do bezpośredniego pobrania. Ponadto jest kompatybilny z wersjami systemu Windows od XP do najbardziej aktualnych.

USBDeview, aby uzyskać historię

Kompres ZIP, który musisz pobrać, będzie zależał od liczby bitów, z którymi działa przeglądarka do analizy, a po zakończeniu wystarczy go rozpakować i uruchomić.

Oprogramowanie zapewni Ci automatycznie raport z obszerną listą urządzeń co było połączony do komputera. Towarzyszą mu takie informacje, jak między innymi jego nazwa, opis, używany sterownik, jego numer seryjny.

Jak można uzyskać historię urządzeń USB?

Wszystko wynika ze zdolności komputera do przechowywania plików niezbędne informacje o podłączonych urządzeniach. Główną funkcją tej umiejętności jest to, że za każdym razem, gdy administrator lub ktokolwiek inny łączy urządzenie. Pozostaje to zapamiętane w komputerze.

W ten sposób stara się również, aby nie było potrzeby ponownej instalacji sterowników, aby z niego korzystać. Dzięki temu historia ta będzie zawierała na swojej liście te urządzenia, które aktualnie nie są podłączone do komputera.

Dzięki tym prostym metodom możesz przejąć kontrolę nad każdym z urządzeń które kiedykolwiek weszły do ​​twojego komputera.

Historia urządzenia USB będzie służyć jako narzędzie do znajdowania źródeł możliwego skażenia i naruszenia prywatności. Aby zapobiec następnym razem, gdy połączenie zostanie nawiązane.

dołącz do naszego kanału telegram