Skip to content

Jak odwrócić wideo za pomocą CapCut — w poziomie lub w pionie

22 de październik de 2021

Przed wielką rewolucją technologiczną, która ogarnęła świat od lat 2000, mieliśmy dość prymitywne procedury analogowe z dość ograniczonymi możliwościami edycji i jakości fotografii i wideo.

Dziś ten krajobraz zmienił się radykalnie wraz z pojawieniem się smartfonów i niesamowitych sklepów z aplikacjami, takich jak Android PlayStore. Ponadto wiele sieci społecznościowych oferować wiele konfigurowalnych treści robiąc zdjęcia i mając okazję uatrakcyjnić zabawne chwile z przyjaciółmi lub podkreślić nasze piękno.

Jednak możliwość edycji, którą zwykle oferują te platformy, jest zwykle dość ograniczona, dlatego pojawiają się nowe alternatywne aplikacje, takie jak CapCut, które starają się specjalizować w edycji wideo i oferować użytkownikom alternatywa z lepszymi opcjami, które z kolei można łatwo wykorzystać, ponieważ może to być zmiana sposobu nagrywania filmów.

W jaki sposób można określić, czy Twój film jest lepszy w pionie, czy w poziomie?

Capcut to doskonała platforma, która stara się, aby jego użytkownicy mogli dokonaj najlepszych edycji obrazu lub wideo bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy, ze wszystkimi dostępnymi funkcjami, których można używać intuicyjnie.

Chociaż to też bardzo pomaga musimy wziąć pod uwagę pewną wiedzę na temat fotografii lub projektowania które mogą nam bardzo pomóc w tworzeniu naszego materiału audiowizualnego.

Ważnym przypadkiem jest wybór pomiędzy nagrywaniem poziomym a pionowym, ponieważ odpowiedź musimy mieć w kontekście, że poziomy widok prostokątny jest zwykle znacznie wygodniejszy dla ludzkiego oka, więc jeśli zamierzamy nagrywać duże przestrzenie lub imponujące miejsca, naszym formatem odrzucania będzie film poziomy.

Nie oznacza to jednak, że forma pionowa jest bezużyteczna, Jest to zwykle używane w chwilach, gdy nagrywamy ludzi, ponieważ zazwyczaj postrzegamy ludzi jako pionowe prostokąty, więc tego typu nagrania są znacznie wygodniejsze dla naszego wzroku.

Gdzie jest opcja obracania w filmie i jak z niej korzystać?

Jak wspomniano powyżej, menu CapCut jest dość intuicyjne i ma zidentyfikowane wszystkie funkcje, dzięki czemu możemy swobodnie je przeglądać i znajdować.

W przypadku, gdy chcemy obrócić film, będziemy musieli tylko wprowadzić nowy film, poszukaj w dolnym okienku opcji formatu i wybierz dowolną z wyświetlonych opcji nagrywania w pionie.

O ile maksymalnych stopni można go obrócić?

Podczas edycji tego typu wideo nie mówimy konkretnie o stopniu rotacji wideo w sekcji formatu, ale będziemy mieli szereg skal, które dostosują materiał do ekranu, te, które należą do zapisu pionowego to skale 9:16 lub 3:4.

opcja obracania wideo w capcut

Jak powstaje efekt lustra w Twoim filmie?

Gdy już przejdziemy z formatu na pionowy, zauważymy problem, że została wygenerowana pusta przestrzeń skompensowana przez czarny kolor, tego typu format wizualny zwykle nie podoba się ludziom, więc osoby odpowiedzialne za edycję szukać alternatyw, aby treści wizualne były bardziej atrakcyjne lub przyjemne.

Aby poprawić wygląd naszego wideo będziemy musieli tylko w pasku wyboru wpisać opcję canvas, dzięki tej opcji możemy zmienić tło naszego wideo i wyeliminować ten kolor i zastąpić go opcjami takimi jak efekt lustra, z którym nasz wideo Zyska większą atrakcyjność wizualną, co można zrobić za pomocą Camtasia Studio, jeśli nie masz CapCut.

Jak obrócić wideo bez użycia CapCut online?

Ogólnie rzecz biorąc, format pionowy lub poziomy, w którym nagrywamy nasze filmy można zdecydować od momentu zdefiniowania pozycji naszego smartfona podczas nagrywania. Alternatywą jest również używanie innych dobrych programów, takich jak Sony Vegas, do obracania naszych filmów. Ale pobranie CapCut pozwala nam mieć lepszą kontrolę nad efektem końcowym i wygenerować lepszy efekt wizualny dla formatu wideo, z naszego telefonu i to w bardzo prosty sposób.