Skip to content

Jak odwrócić kolory obrazu za pomocą programu Photoshop? – Krok po kroku (przykłady)

27 de luty de 2021

Wykorzystanie technologii informacyjnych dotarło wszędzie, w ten sposób wpłynęło na rozwój naszego obecnego społeczeństwa. Jej zastosowanie dotarło do wszystkich dziedzin, fotografia od niej nie ucieka.

Fotografia stopniowo ewoluowała na przestrzeni lat, zmieniły się sposoby wykonywania zdjęć. Oprócz jakości, z jaką są podejmowane, rozdzielczość jest coraz lepsza to jest nam przedstawione.

Innym aspektem, w którym korzystanie z komputerów stało się istotne w fotografii, jest edycja obrazu. Za pomocą programów, które można wykonać z komputera, można wykonać bardzo specjalistyczne prace montażowe.

Od jakiegoś czasu sposób użycia Photoshop rozwinął się i zawirował, stając się istotnym i ważnym szczegółem na zdjęciach.

Jak odwrócić kolory obrazu za pomocą programu Photoshop?

Programy te są tworzone wyłącznie do bardzo zaawansowanych prac edycyjnych, możemy je pobrać z oficjalnych stron internetowych każdego programu. Jeśli chcemy edytować nasze obrazy, musimy szukać najlepszych programów, które na to pozwalają.

Jednym z programów, który najbardziej wyróżnia się w tej dziedzinie, jest Photoshop Jest to edytor zdjęć, który powstał w 1990 roku. Obecnie jest jednym z najczęściej używanych na świecie ze względu na swoje płynna praca i duże możliwości edycji.

Został opracowany przez firmę Adobe Systems Incorporated, jego działanie obejmuje wszystko, co wiąże się z edycją zdjęć i grafiką. Oferuje szeroką gamę narzędzi, które pozwalają nam na wykonanie dowolnego typu edycji, jaki chcemy.

Jego interfejs jest bardzo kompletny, a także szybkość, z jaką działa, aby wykonać każde zadanie, które wykonujemy. Przy odrobinie praktyki będziemy w stanie wykonać bardzo dobrą jakość edycji.

Wiele programów, za pomocą których możemy wykonywać zaawansowane prace edycyjne, jest płatnych. Ale w przypadku Photoshopa tak nie jest, możemy znaleźć ten program całkowicie za darmo, co czyni go o wiele lepszym dla nas.

Jedna z cech, która najbardziej się wyróżnia Photoshop w porównaniu z inne programy do edycji grafiki. Czy możemy dostosować nasze miejsce pracy, rozmieszczenie i mDoprowadzenie narzędzi do żądanej pozycji.

Podczas korzystania z tego programu wykonywanie zadań takich jak dodawanie filtrów do naszych zdjęć, usuwanie osób ze zdjęcia, gradienty czy modyfikowanie nasycenia będzie bardzo prostym zadaniem. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć wszystko, co ma do zaoferowania Photoshop.

Kroki, aby odwrócić kolory obrazu w programie Photoshop

Odwróć kolory programu Photoshop

Jedną z czynności, które możemy wykonać w bardzo łatwy i praktyczny sposób jest to odwrócić kolory obrazu do ich przeciwieństw. W tym artykule dowiemy się, jak odwrócić kolory obrazu za pomocą programu Photoshop.

Jeśli chcemy odwrócić kolory obrazu, zrobienie tego w Photoshopie będzie bardzo łatwym zadaniem, w tym celu pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest otwórz program Photoshop. Po otwarciu czekamy, aż w pełni załaduje swój interfejs.

Teraz musimy zrobić wprowadź obraz do którego zastosujemy efekt, w tym celu przeciągamy go z innego okna lub metodą, która nam najbardziej odpowiada. Teraz musimy przeciągnąć kursor myszy do opcji „Obrazek”, znajduje się w lewej górnej części ekranu i klikamy na nią.

W ten sposób wyświetli się menu opcji, tutaj szukamy opcji «Ustawienia» i klikamy tę opcję. Następnie po prawej stronie otworzy się kolejne menu opcji, musimy poszukać opcji „Inwestować” i wybieramy to.

Może Cię też zainteresować, do czego służy, do czego służy Adobe Photoshop i jakie są jego narzędzia? wśród innych powiązanych tematów.

Postępując zgodnie z powyższym kolory zostaną automatycznie odwrócone obrazu, czynność tę można również wykonać za pomocą niektórych poleceń, które można wykonać z naszej klawiatury. Jeśli chcemy odwrócić kolory obrazu za pomocą polecenia, musimy nacisnąć klawisz Ctrl bez jego zwalniania, zatopimy klawisz I i to wszystko.