Skip to content

Jak odszyfrować plik .enc z mojego komputera? – Chronione dane

8 de luty de 2022

Jednym ze sposobów ochrony plików i zajmowania tak dużej ilości miejsca na komputerze jest ich skompresowanie. W ten sposób, możesz zaszyfrować pliki i tylko Ty masz do nich dostęp je wprowadzając odpowiednie hasło.

Ale jeśli twój komputer nie otworzy formatu ENC, będziesz musiał zrobić szereg rzeczy, które wyjaśnimy ci. Krótko mówiąc, w tym samouczku dowiesz się, co musisz zrobić, aby móc zobaczyć ten plik.

Jak otworzyć plik typu ENC z komputera?

Są chwile, kiedy konieczne jest zaszyfrowanie plików, które mamy na naszych komputerach. W ten sposób będą mogły być zabezpieczone kluczem, tak aby osoby, które próbują je otworzyć bez naszej autoryzacji, nie będą mogły. Aby otworzyć te pliki, musisz wprowadź kod PIN lub hasło aby plik został odblokowany.

Jeśli chcesz otworzyć taki plik ze swojego komputera, będziesz musiał wykonać następujące kroki w zależności od systemu operacyjnego komputera.

Na komputerze z systemem Windows

W przypadku, gdy masz komputer z systemem Windows i nie wiesz, jak otworzyć plik z rozszerzeniem ENC, jest to bardzo łatwe do zrobienia na swoim komputerze. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zlokalizuj plik ENC chcesz otworzyć, a następnie dwukrotnie kliknij plik.

Z tym powinieneś automatycznie otwórz plik co chcesz zobaczyć. Jeśli się nie otworzy, musisz kliknąć plik prawym przyciskiem myszy, a zobaczysz opcję z napisem Otwórz jako administrator. W ten sposób plik powinien już otworzyć się bez problemu.

Z komputera Mac

Z drugiej strony system operacyjny Apple Mac daje również możliwość otwarcia tego typu rozszerzenia, dzięki czemu możesz zobaczyć, co mówi ten plik. Podobnie jak w systemie Windows, co musisz zrobić, to znajdź plik, który chcesz otworzyć na swoim komputerze i który ma rozszerzenie ENC.

Po znalezieniu pliku wystarczy go dwukrotnie kliknąć, a plik otworzy się we właściwy sposób, ale w systemach operacyjnych Windows lub Mac nie zawsze będą otwierać te pliki. Dlatego będziesz musiał uciekaj się do programów i aplikacji że mogą wykonać pracę, której system nie mógł wykonać.

Jakich programów możesz użyć do otwarcia pliku ENC z komputera?

Jedną z wad niektórych systemów operacyjnych jest: otwórz lub rozpakuj pliki które są zaszyfrowane. Są to najlepsze programy do otwierania modułów ENC znajdujących się na komputerze bez powodowania dalszych problemów lub wyświetlania błędu podczas próby ich otwarcia.

osoba korzystająca z systemu Windows 10 szt

Otwórz go za pomocą ESTsoft ALZip

Jednym z programów, z których będziesz mógł korzystać, aby otworzyć dowolny plik ENC, jest ESTsoft ALZip. Ten program został stworzony specjalnie dla systemu operacyjnego Windows, więc bez problemu będziesz mógł go zainstalować na swoim komputerze, wystarczy przeszukaj sklep Microsoft i zdobądź to.

Po zainstalowaniu tej aplikacji na komputerze zajmie się rozpakuj wszystkie zaszyfrowane pliki w tym rozszerzenia ENC. Z tego powodu nie będziesz już musiał się martwić, że Twój komputer nie otworzy tego rodzaju plików lub pojawi się jakiś błąd.

Inną rzeczą, która spodoba ci się w tym programie, jest prezentacja, którą ma. Jest nieco efektowny i pozwoli Ci łatwo go używać, ponieważ który ma kilka języków w którym będziesz mógł z niego korzystać.

Odszyfruj plik ENC za pomocą Smith Micro Stuffit Deluxe Mac

Jest to program przeznaczony głównie do użytku w systemie Apple Mac. Dzięki niemu możesz się rozpakować. To jeden z programów, który jest w tej branży najdłużej, bo ma około 30 lat doświadczenia. Będziesz mógł zrobić ten program pobierz na swojego Macaale jest również dostępny dla systemu Windows.

Aby z niego skorzystać, musisz przejść do sekcji „Aplikacje” na swoim komputerze, tam poszukasz aplikacji Stuffit Expander i ją uruchomisz. Wtedy będziesz mógł się tam przeciągnąć plik, który chcesz rozpakować aby zobaczyć jego zawartość. W ten sposób plik zacznie się dekompresować.

dołącz do naszego kanału telegram