Skip to content

Jak odinstalować programy, które temu zapobiegają — problemy z odinstalowaniem

9 de grudzień de 2021

Jeśli chcesz odinstalować jeden lub więcej programów w systemie Windows, ale z jakiegoś powodu te programy Ci to uniemożliwiają, to jesteś we właściwym miejscu. Zobacz, jak to się robi powiemy Ci, dlaczego taka sytuacja ma miejsce a także jak możesz go odinstalować bez żadnych niedogodności.

Co powoduje, że program zainstalowany w systemie Windows nie zostanie odinstalowany?

Jest wiele osób, które kiedykolwiek poprawnie zainstalowały dowolny program na swoim komputerze osobistym z systemem operacyjnym Windows, jednak jeśli chodzi o jego usunięcie, czyli odinstalowanie, mają problemy, ponieważ nie mogą tego zrobić.

Jest to więc coś bardzo denerwującego, ale ma rozwiązanie, a jeśli zastanawiałeś się, co powoduje, że program, który zainstalowałeś na swoim komputerze osobistym z systemem operacyjnym Windows, nie pozwala go odinstalować. Odpowiedź jest taka, że ​​wiele razy przypadkowo, aby usunąć program, przechodzimy do folderu o nazwie Program Files i usuwamy folder powiązany z programem. I wtedy pojawia się ta niedogodność.

Dlatego zalecamy, abyś nigdy nie robił tego, o czym właśnie wspomnieliśmy, ponieważ jeśli przejdziesz do folderu, w którym znajdują się wszystkie twoje programy, będzie on nadal się pojawiał, ale nie będziesz już mógł usuwać plików powiązanych z programem , niezależnie od tego, czy są to wpisy rejestru, czy inne niepotrzebne pliki, które stopniowo się gromadzą.

Jak usunąć z komputera oprogramowanie, którego normalnie nie można usunąć?

Podczas usuwania lub odinstalowywania programu na komputerze z systemem operacyjnym Windows zwykle robimy to przez panel sterowania, jednak jak już wspomnieliśmy, czasami program pojawia się na liście, ale nie pozwala go odinstalować lub też może zdarza się, że nie pojawia się nawet na liście programów.

Dlatego poniżej Zostawimy Ci różne metody, które mogą Ci pomóc aby odinstalować te programy, które nie pozwalają na usunięcie lub odinstalowanie w normalny sposób.

Korzystanie z deinstalatora programu

Pierwszą metodą odinstalowania oprogramowania lub programu, który nie pozwala na jego usunięcie, jest użycie dezinstalatora, który jest dołączony do tego samego programu. Krótko mówiąc, każda aplikacja, którą instalujemy pochodzi z pliku, który jest własnym deinstalatorem. Ogólnie plik ten może znajdować się pod nazwą Unistall, jednak w zależności od języka może się to zmienić.

Aby odinstalować program, musisz przejść do folderu, w którym znajduje się dezinstalacja, zwykle jest to na dysku lokalnym C, a następnie w plikach programu.

śmieci w oknach

Gdy znajdziesz się w plikach programu, powinieneś znaleźć folder programu, który chcesz odinstalować. A następnie plik o nazwie Unistaller, dezinstalacja lub po prostu odinstaluj. Następnie musisz go otworzyć i na koniec kontynuować proces, aby osiągnąć całkowitą dezinstalację. Należy zauważyć, że pliki programów mogą również pojawiać się jako pliki programów.

Jeśli z jakiegoś powodu ta metoda nie działa dla Ciebie, nie martw się, istnieje wiele innych metod, które możesz zastosować. Na przykład z internetu można pobrać narzędzie przeznaczone do odinstalowywanie wspomnianego programu, możesz wygooglować coś takiego jak deinstalator (i wpisz nazwę programu). Podczas uzyskiwania wyników zawsze wybieraj oficjalną stronę twórcy, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które są potrzebne do pobrania, a w ten sposób będziesz korzystać z odpowiedniego deinstalatora.

Inną opcją, którą możesz zastosować, aby wyeliminować lub odinstalować program, który nie pozwala na to, jest użycie oprogramowania, które jest odpowiedzialne za przeprowadzanie wszelkiego rodzaju dezinstalacji i poprawnie, wśród najczęściej używanych i kompletnych mamy następujące:

Możesz znaleźć oba za darmo, ale mają również wersję płatną, która jest znacznie bardziej kompletna, jednak bezpłatna wykonuje swoją pracę bardzo dobrze i myślę, że używając tylko jednego z dwóch będziesz mógł wyeliminować program bez przedstawiania trudności.

zewnętrzny deinstalator

Ponownie zainstaluj i odinstaluj oprogramowanie ponownie

Inną metodą, która może wydawać się trochę bezużyteczna, ale zadziałała dla wielu osób, jest ponownie zainstaluj program, który chcesz usunąć i nadpisz wszystkie jego pliki, a następnie odinstaluj go tak, jak zawsze, to znaczy przechodząc do panelu sterowania systemu Windows.

Jako ostatnią opcję usunięcia programu, który na to nie pozwala, możesz przywrócić system Windows, czyli cofnąć się do momentu, w którym instalowałeś program, jednak można to zastosować tylko wtedy, gdy zakończ program, który chcesz usunąć.

dołącz do naszego kanału telegram