Skip to content

Jak odinstalować program lub aplikację na Macu lub MacBooku bez pozostawiania śladów

26 de lipiec de 2022

Mając na uwadze, że większość z nas jest przyzwyczajona do komputerów z systemem operacyjnym Windows, możliwe jest, że ci, którzy stawiają pierwsze kroki z jabłko napotykają pewne problemy podczas wykonywania dokładnie tych samych procedur, które powinni wykonywać na komputerze PC w środowisku Microsoft.

Dlatego w tym artykule chcemy odpowiedzieć na szereg często zadawanych pytań od początkujących użytkowników komputerów Mac lub MacBook, które dotyczą nauki odinstaluj program lub aplikację na Macu lub MacBooku szybko i łatwo, bez konieczności wykonywania zbyt skomplikowanych samouczków lub niczego w tym rodzaju.

Odinstaluj program na Macu lub MacBooku

Rzeczywiście, musisz +wiedzieć, że chociaż większość programy, które chcemy odinstalować z Maca lub MacBooka są odinstalowywane bez zbyt wielu problemów, są też inne, które, jeśli zainstalowaliśmy wcześniej, mogą nieco skomplikować nasze życie, tak jak w przypadku tych, które odpowiadają różnym wydaniom pakietu Microsoft Office.

 • W takich przypadkach musisz wykonać kroki, których nauczymy Cię poniżej:
 • Otworzyć wyszukiwarka macktóry jest reprezentowany przez w połowie białą, w połowie niebieską ikonę w kształcie twarzy
 • Przejdź do „Aplikacji”
 • Wybierz program, który chcesz usunąćklikając na niego
 • Po wybraniu przejdź do „Plik”, a następnie „Przenieś do kosza”
 • Następnie przejdź do Kosza i trzymaj wciśnięty, aż pojawi się opcja „Opróżnij kosz”, aktywując tę ​​opcję

Odinstaluj aplikację na Macu lub MacBooku

Jeśli już wiesz, jak odinstalować program na Macu lub MacBooku, musisz to wiedzieć odinstalowanie aplikacji jest jeszcze łatwiejszebiorąc pod uwagę, że ich trwałość w systemie nie jest aż tak uciążliwa:

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknij na starterreprezentowana przez ikonę wł. kształt rakiety
 • Następnie musisz wybrać aplikację, którą chcesz usunąć, może to być dowolna z tych, które w danym momencie zainstalowałeś na swoim komputerze. Kiedy ją znajdziesz musisz go nacisnąć i przytrzymać, aż zacznie wibrować i pojawi się opcja „Odinstaluj”
 • Nad aplikacją pojawi się ikona X i musisz ją kliknąć
 • Następnie zobaczysz nowe okno, w którym będziesz musiał kliknąć Usuń, aby wykonać zadanie pod ręką
 • Jeśli zauważysz, że nie ma wibracji, a zatem nie możesz dokończyć odinstalowania, to ma to związek z faktem, że jest to aplikacja fabryczna, i dlatego nie będziesz w stanie go usunąć, a tym bardziej odinstalować za pomocą tej metody

Jeśli masz inne błędy podczas usuwania aplikacji, możesz przejść do pomocy technicznej dla komputerów Mac, tutaj znajdziesz jeden Instrukcja instalacji i odinstalowywania programu.

Całkowicie usuń aplikacje na Macu

odinstaluj aplikację na macbooku

Jak wiemy, proces dla odinstalowywanie aplikacji na komputerze Mac jest bardzo proste, to tylko kwestia dostępu do folderu aplikacji i przeciągnięcia aplikacji do kosza. W ten sposób nie będziemy mogli już korzystać z aplikacji, ale to nie gwarantuje, że wszystkie foldery zostaną usunięte.

Dlatego w Mac App Store są aplikacje, które gwarantują kompletne i bezpieczne usuwanie aplikacji na macOS. Jedną z najczęściej używanych aplikacji przez użytkowników komputerów Mac jest słynna sprzątacz, To jeden z najbezpieczniejszych i najwydajniejszych sklepów Mac.

Aby pobrać tę aplikację, wystarczy pobierz Appcleaner z jego oficjalnej strony internetowej. Teraz musisz otworzyć folder aplikacji i wybrać te, które chcesz usunąć z komputera Mac.

Po wybraniu wszystkich pól, które pojawiają się w AppCleaner, aplikacja zostanie usunięta i nie pozostawi żadnego śladu na komputerze. Jak widać, te kroki są bardzo proste i krótkie. Na pewno jeden bardzo wydajna i łatwa w użyciu aplikacjaktóre wszyscy użytkownicy Macbooków powinni mieć na swoim komputerze.

Możemy jednak skorzystać z różnych aplikacji, które zapewniają tę samą funkcję na Macbooku. Należy jednak zauważyć, że Appcleaner to bardzo bezpieczna aplikacja, mająca wiele lat na rynku, co daje nam bezpieczeństwo i pewność podczas korzystania z niego. Ponadto jego interfejs jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, a najlepsze jest to, że możesz pobierz go za darmo i nie zawiera reklam.

dołącz do naszego kanału telegram