Skip to content

Jak odinstalować Facebooka z telefonu komórkowego, jeśli mi to nie pozwala? – Przydatne sztuczki

6 de luty de 2022

Facebook od momentu powstania w 2004 roku stał się najpopularniejsza obecnie sieć społecznościowa. Według własnych źródeł dotarli do dwóch milionów aktywnych reklamodawców i zajmują 76. miejsce wśród największych na świecie.

Szacuje się, że Facebook ma prawie trzy miliony użytkowników i zajmuje 7. miejsce wśród najczęściej odwiedzanych witryn. I na pewno jesteś jednym z tych użytkowników, którzy: masz tę sieć społecznościową zainstalowaną na telefonie komórkowym. Ale może się zdarzyć, że czasami Facebook się nie ładuje i nie możesz uzyskać do niego dostępu z telefonu komórkowego. Nie zniechęcaj się i uruchom ponownie komputer, a na pewno będziesz mógł zobaczyć wszystkie wiadomości dotyczące Twojej aplikacji. Upewnij się, że wygląda na aktywowaną i że nie działa w tle.

Jaka jest procedura, którą musisz wykonać, aby odinstalować Facebooka?

Czasami niektóre aplikacje zajmują miejsce na telefonie komórkowym, co powoduje jego spowolnienie i nie pozwala na optymalną wydajność. Innym razem chcesz zainstalować nową aplikację i przestrzeń w Twoim telefonie jest niewystarczająca. Nadszedł czas, aby zrobić porządki, aby zwolnić miejsce. Następnie możesz przystąpić do odinstalowania niektórych aplikacji, których nie potrzebujesz. W przypadku Facebooka wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. W przypadku Androida przejdź do opcji „ustawienia” i kliknij menedżera aplikacji
 2. Kliknij Facebook, a następnie „odinstaluj”
 3. Aby go ponownie zainstalować, musisz go pobrać ze sklepu Google Play
 4. Na iPhonie lub iPadzie musisz nacisnąć i przytrzymać ikonę aplikacji
 5. Dotknij „x” i dotknij usuń, aby potwierdzić.
 6. Aby go ponownie zainstalować, pobierz go z iTunes App Store

Dlaczego czasami Twój telefon nie pozwala odinstalować aplikacji takich jak Facebook?

Jeśli podczas wykonywania procedur dezinstalacji aplikacji Facebook oraz w opcji aplikacji nie pojawia się opcja deinstalacji, a jedynie opcja „wymuszaj zamknięcie” lub „dezaktywuj” dzieje się tak, ponieważ jest fabrycznie zainstalowany na telefonie komórkowym. Upewnij się również, że masz wyłączony tryb cichy Facebooka. Możesz otrzymywać ważne powiadomienia dotyczące działania aplikacji.

trwałe usunięcie Facebooka z telefonu komórkowego

Preinstalacja w systemie

Gdy aplikacja Facebook pojawia się domyślnie na telefonie komórkowym, opcja „Wyłącz” lub „wymuszaj zamknięcie” nie wystarczy do trwałej deinstalacji. Nawet podejmując te działania, aplikacja Facebooka nadal będzie zajmować potrzebne miejsce.

Odmowa zezwoleń

Instalując lub logując się na stronie głównej Facebooka, ty poprosić o nadanie pewnych uprawnień. To Twoja decyzja, aby na nie zezwolić, ponieważ niektórzy użytkownicy czują się niekomfortowo, wiedząc, że dzielą się pewnymi rodzajami informacji. Ogólnie aplikacja działa bez tych uprawnień, ale czasami wyjaśnia powód żądania. Możesz iść dalej bez względu na wyjaśnienie lub poszukać go na własną rękę.

Uruchomiona aplikacja

Są chwile, kiedy pewne aplikacje działają w tle. Dzieje się tak bardzo często w przypadku Facebooka i Messengera, gdy tylko aplikacja została dezaktywowana. Aby zapobiec wysyłaniu i zbieraniu danych, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do ustawień
 2. Stuknij w aplikacje i powiadomienia
 3. Wybierz powiadomienia
 4. W menu wybierz „pokaż systemy”
 5. Stuknij w aplikację i wyłącz opcję „zezwalaj na powiadomienia”

Co możesz zrobić, jeśli Twój telefon komórkowy nie pozwala na odinstalowanie Facebooka z systemu?

Zwykle dzieje się tak, gdy aplikacja Facebook jest domyślnym telefonem komórkowym. Jeśli po wejściu do ustawień widzisz tylko opcję „wymuś zamknięcie lub „dezaktywuj”, nie będziesz mógł go odinstalować. Powinieneś wtedy zrobić, aby przed dezaktywacją aplikacji odinstalować aktualizacje. Spowoduje to zmianę Facebooka na oryginalną, preinstalowaną wersję, która nie zajmuje miejsca na dysku.

rootowanie facebooka, aby go usunąć

Dezaktywuj aplikację

Opcją zapobiegającą zużywaniu dużej ilości baterii przez Facebooka jest jego dezaktywacja. Możesz to zrobić z okna „ustawień” lub też z głównej strony na Facebooku. Oto kroki, które należy wykonać, aby tymczasowo dezaktywuj swoje konto lub usuń je całkowicie:

 1. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu
 2. Przejdź do ustawień
 3. Kliknij na własność konta i kontrolę
 4. Kliknij na dezaktywację i usunięcie i wybierz jedną z nich

Użyj roota, aby go usunąć

Inna opcja dla całkowicie usuń Facebooka z telefonu komórkowego to przez korzeń. Istnieje kilka aplikacji, takich jak Root App Delete, Splend App Uninstaller lub Root Unistaller, które mogą być przydatne do wykonania tej czynności. Polecamy aplikację Root Unistaller.

Dzięki tej aplikacji nie tylko będziesz mógł usunąć wszystkie ślady Facebooka z systemu, ale będziesz mógł to zrobić również za pomocą dowolnej innej aplikacji. Wykonaj poniższe czynności, aby całkowicie usunąć wszystkie ślady Facebooka. Po prostu po zainstalowaniu Root Uninstaller i przyznaniu odpowiednich uprawnień przejdź do ustawień i naciśnij odinstaluj aktualizacje a następnie odinstalować na Facebooku.

dołącz do naszego kanału telegram