Skip to content

Jak odinstalować chronione programy na moim komputerze z systemem Windows — Przydatne narzędzia

25 de styczeń de 2022

Na naszych komputerach zawsze mamy tendencję instaluj programy do wykonania jakiegoś zadania takie jak edycja zdjęć i filmów lub inne ważne zadania, od których zależy nasza praca. Ale tak jak możesz instalować programy, możesz je także odinstalować.

Ale coś innego dzieje się w przypadku natywne programy systemowe, ponieważ nie jest tak łatwo je usunąć. Ale tym razem nauczymy Cię, jak poprawnie i trwale odinstalować je z komputera.

W jaki sposób można odinstalować programy, których nie można usunąć na komputerze z systemem Windows?

Jedną z rzeczy, których większość ludzi nie wie, jak zrobić, jest usuwanie programów chronionych przez system Windows. W większości przypadków są to programy pochodzące z fabryki z systemem iz tego powodu są chronione.

Są dwa sposoby na to usuń te programy ze swojego komputera i wkrótce je wam pokażemy.

za pomocą aplikacji

Jednym ze sposobów usuwania programów chronionych przez system Windows jest użycie innego programu. Dzieje się tak, ponieważ ten program, który zainstalujesz, wykona rodzaj rootowania, dzięki któremu będziesz mógł wykonuj czynności, na które system ci nie pozwala ręcznie.

Jednym z tych programów, który będzie można zainstalować, jest Zaawansowany dezinstalator Pro. Dzięki temu programowi będziesz mógł robić to, co uważasz za najlepsze z programami chronionymi przez system. Wystarczy otworzyć program i wyszukać program do usunięcia, a następnie kliknąć opcję „Odinstaluj”.

Po wykonaniu tych wszystkich czynności program się tym zajmie odinstaluj tę aplikację i usunąć wszystkie dane związane z tym programem, aby nie pozostawić żadnego śladu na komputerze.

Z wierszem poleceń

Innym sposobem, którego będziesz mógł użyć do usunięcia chronionego programu, jest wiersz polecenia. Dobrą rzeczą w tym sposobie robienia tego jest to, że nie musisz instalować żadnego programu zewnętrzny.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to otwórz wiersz polecenia. Możesz to znaleźć w wyszukiwarce systemowej jako „Wiersz polecenia” lub w oknie uruchamiania, które pojawia się po naciśnięciu klawiszy WIN + R. Następnie w pasku pisania umieścisz CMD i wciśniesz akceptuj.

Będąc w wierszu polecenia, zamierzasz wpisać polecenie wmic i naciśnij enter. wtedy napiszesz produkt uzyskać nazwę a potem wciśniesz enter. Tutaj będziesz mógł zobaczyć listę wszystkich programów zainstalowanych w systemie.

osoba używająca polecenia klawiaturowego

Po obejrzeniu wszystkich programów, które są w systemie, napiszesz to ostatnie polecenie: product gdzie name = „SoftwareName” wywołanie odinstalowania. W oświadczeniu, które oznaczyliśmy jako Software Name, będziesz musiał wpisać nazwę programu, tak jak jest to pokazane na liście zainstalowanych programów. Następnie wystarczy nacisnąć klawisz Enter, a program zostanie trwale usunięty.

Jakich przydatnych narzędzi możesz użyć do usunięcia chronionych programów na swoim komputerze?

Jeśli nie chcesz wykonywać wszystkich tych kroków, które wymieniliśmy przed chwilą, lub nie zadziałały one dla Ciebie, będziesz musiał skorzystać z programów, które możesz zainstalować na swoim komputerze, aby ułatwić tę pracę. Te to są dwa najlepsze programy aby odinstalować dowolny program z komputera.

LockHunter

Ten program będzie bardzo pomocny, jeśli chodzi o odinstalowywanie programów z komputera. Program jest kompatybilny z 32- i 64-bitowymi systemami Windows, aby z niego korzystać wystarczy zainstaluj na swoim komputerze. Następnie musisz wejść do programu, w tym oknie na dole pojawi się szereg opcji.

Aby odinstalować chroniony program, należy kliknąć Usuń to. potem idziesz do znajdź program do odinstalowania i rozpocznie się proces odinstalowywania.

logo Windows z kluczem

odblokowanie

To kolejny bardzo skuteczny program podczas usuwania programów które są chronione przez system. Dzięki Unlockerowi jedyne, co możesz zrobić, to odblokować te pliki. W tym celu musisz znaleźć plik .exe, który chcesz usunąć i kliknąć go prawym przyciskiem myszy. Następnie zobaczysz opcję, która mówi „Odblokuj”.

Po wykonaniu tej czynności będziesz mógł odinstalować program, który nie pozwalał na to w zwykły sposób. Ten program jest bardzo dobry, jeśli chodzi o pobieranie i instalowanie go, ponieważ nie ma nadmiernej wagi i ponieważ jest kompatybilny z każdą wersją systemu Windows nawet te najstarsze.

Dlaczego nie możesz poprawnie usunąć chronionych programów i co robić?

Jak już wspomnieliśmy, chronione programy to elementy, które są dostarczane wraz z systemem operacyjnym komputera. Są one chronione, ponieważ są niezbędne do poprawne działanie Twojego komputera, dzięki czemu są chronione, aby przez pomyłkę ich nie usunąć.

Więc jeśli myślisz o usuń którykolwiek z tych programów powinieneś przemyśleć. Jeśli chcesz go usunąć w ten sam sposób, będziesz musiał skorzystać z instalacji jednego z programów, które pozwalają na wykonanie tej akcji i które już zaleciliśmy.

dołącz do naszego kanału telegram