Skip to content

Jak odinstalować aplikację „Mapy” na moim komputerze z systemem Windows?

22 de styczeń de 2022

System operacyjny Windows 10 podczas instalacji ma już preinstalowane aplikacje że dla większości użytkowników nie są one potrzebne, ale nawet jeśli nie chcą, zostaną zainstalowane, ale wtedy wiele z nich można odinstalować, wśród tych preinstalowanych aplikacji możemy uzyskać: Alarmy i Zegar, Centrum Opinii, Poczta i Kalendarz, Dyktafon , Mapy, sklep Microsoft, filmy i telewizja, portal rzeczywistości mieszanej, Xbox live, muzyka Groove i inne.

Aplikację Mapy w systemie Microsoft Windows 10 możemy znaleźć w przycisku start a następnie nacisnąć Mapy, w tej aplikacji możemy zlokalizować żądane przez nas lokalizacje. Miejsca można zapisać jako ulubione; na przykład adres domu lub pracy i możemy wyszukiwać trasy dotarcia do pożądanych miejsc. W poniższym artykule opiszemy, jak odinstalować aplikację.

Dlaczego niektóre aplikacje nie pozwalają mi odinstalować?

Większość aplikacji odinstalowuje się bez problemu z narzędzia dołączonego do systemu operacyjnego, ale czasami są aplikacje, których nie można odinstalować, przyczyny są w większości nieznane, ale może być tak, że chcąc odinstalować aplikację, folder programu jest usuwany bezpośrednio, ale w ten sposób widoczne funkcje aplikacji pozostaną i jeśli chcesz odinstalować w zwykły sposób, nie można już tego zrobić.

W jaki sposób można odinstalować Mapy z komputera?

Narzędzie lub narzędzie „Mapy” jest już preinstalowane w naszym systemie Windows 10 i jeśli nie chcemy go używać i zdecydujemy się go odinstalować, nie możemy tego zrobić w zwykły sposób, jak w przypadku aplikacji, która nie jest natywny dla systemu Windows. Aby to osiągnąć, znane są pewne metody funkcjonalne, zobaczmy.

Korzystanie z PowerShell

Jedną z możliwych metod odinstalowania aplikacji „Mapy” jest użycie aplikacji PowerShell. Aby otworzyć PowerShell, w tym celu musimy nacisnąć przycisk Start, ustawić się w wyszukiwarce i umieścić słowo „PowerShell”, gdy wyświetlany jest wynik wyszukiwania, ustawiamy się na słowie PowerShell i naciskamy prawy przycisk myszy, my wybierz opcję „Wykonaj jako administrator”.

skuteczne narzędzie administracyjne

Gdy będziemy już w aplikacji PowerShell, napiszemy następujące polecenie: Get-AppxPackage *windowsmaps* | Usuń-AppxPackage. Wykonujemy polecenie, naciskając klawisz Enter, a my odinstalujemy aplikację Mapy z naszego komputera.

Inną akcją, którą możemy wykonać, jest wyłączenie niepotrzebnych usług w systemie Windows 10, w tym celu przechodzimy do opcji uruchamiania i piszemy polecenie „services.msc”, wyświetli się okno o nazwie „Usługi”, tutaj możemy wyłączyć dowolna usługa, aby kliknąć dwukrotnie usługę, a następnie w kolumnie „Typ uruchomienia” umieszczamy wyłączone. W przypadku odinstalowywania aplikacji Mapy usługą, którą musimy wyłączyć, jest ta, która została zidentyfikowana jako „Pobrany menedżer map”.

Na panelu sterowania

przez Panel sterowania Windows 10 możemy usuwać programy lub aplikacji, z których nie korzystamy, korzystając z opcji Programy i Funkcje, a następnie zlokalizować program lub aplikację, a następnie wykonać akcję odinstalowania, w przypadku aplikacji Mapy podczas przeglądania opcji odinstalowania możemy ją zobaczyć w kolorze nieprzezroczystym szarym ton , który wskazuje, że dana akcja jest wyłączona i dlatego nie można jej wykonać w ten sposób.

Jeśli chcemy uniemożliwić dostęp do panelu sterowania, pokrótce wyjaśnimy, jak zablokować panel sterowania musimy iść na start i wejść wyszukiwarka, tam napisz „gpedit.msc”, klikamy na „Konfiguracja użytkownika”, następnie klikamy opcję „Arkusze administracyjne”, a następnie opcję „Panel sterowania”, a na koniec klikamy akcję „Zabroń dostępu do Panelu sterowania” i na zakładce Ustawienia zaznaczamy „ Włączony”.

z ustawień

Z konfiguracji Systemu możemy również usunąć programy, musimy wpisać ikonę konfiguracji lub koła zębatego lub możemy też przejść do wyszukiwarki i wpisać słowo „konfiguracja”, gdy wejdziemy w opcję konfiguracji przechodzimy do wyboru opcji „Aplikacje”, która przeniesie nas do menu w to, że możesz wyświetlić wszystkie różne ustawienia, które można wprowadzić w odniesieniu do aplikacji systemu operacyjnego.

skonfiguruj Windowsa z wybranymi aplikacjami

Gdy w tym menu wybierzemy opcję „Aplikacje i funkcje” w kolumnie po lewej stronie, możemy wyświetlić wszystkie aplikacje w kolumnie po prawej stronie i nawigować myszą, aż zlokalizujemy aplikację, którą chcemy odinstalować, po zlokalizowaniu wybieramy go i wyświetli się małe okno, w którym wybierzemy, co chcemy odinstalować, a następnie kolejne, w którym musimy potwierdzić akcję, którą chcemy wykonać i tam akcja odinstalowania aplikacji zostanie zakończona.

dołącz do naszego kanału telegram