Skip to content

Jak odblokować Google Family Link na zawsze z telefonu komórkowego dziecka?

20 de listopad de 2021

W dzisiejszych czasach w Internecie istnieje wiele zagrożeń, więc Twoje dzieci mogą być narażone na niebezpieczeństwo, jeśli nie masz dobrej kontroli, dzięki której możesz monitorować odwiedzane witryny i blokować dostęp do nieodpowiednich treści. Google ma najlepsze narzędzia do tej pracy i nazywa się Family Link, o którym porozmawiamy dalej.

Jak działa panel kontroli rodzicielskiej Google Family Link?

Google Family Link to spersonalizowany system kontroli rodzicielskiej, który działa za pośrednictwem konta Google otwartego na urządzeniu dziecka. Dzięki temu możesz ograniczyć dostęp do niektórych adresów internetowych w telefonie swojego syna lub córki, aby w ten sposób nie widzieli lub wchodzić na strony, które są nieodpowiednie dla nich ze względu na ich młody wiek.

Dzięki temu narzędziu nie tylko możesz ograniczyć dostęp, jaki mają Twoje dzieci do stron internetowych, ale możesz monitorować czas, jaki spędzają w sieci i wybrać ilość czasu, jaką chcesz spędzić w sieci, aby nie odrywać jej od innych obowiązków, takich jak szkoła czy uprawiany przez nich sport. Ale możesz ją również dezaktywować, jeśli zobaczysz, że twoje dzieci są wystarczająco duże, aby mieć więcej wolności.

Jak sprawdzić swój kod dostępu do Google Family Link?

Kody dostępu do Family Link to nic innego jak alfanumeryczne hasło, które otrzymujesz na swoje konto e-mail i przez które możesz wejść do tej aplikacji i dokonaj tam odpowiednich zmian, takich jak usunięcie pewnego ograniczenia, które nałożyłeś na swojego syna lub córkę.

Ważne jest, aby wiedzieć, że te klucze lub kody nie są trwałe i trwają około pięciu minut. Po upływie tego czasu traci ważność i Będziesz musiał poproś o nowy kod. Dlatego konieczne jest, abyś był trochę szybki w edycji, które chcesz wprowadzić, a połączenie internetowe było bardzo stabilne.

Co należy zrobić, aby zmienić kod dostępu do Google Family Link?

Jeśli chcesz zmienić kod, aby wejść do Google Family, ponieważ go zapomniałeś, wystarczy zmienić hasło ze swojego konta Google. Gdy jesteś na swoim koncie, przejdziesz do „Informacje o Twoim koncie”. Stąd klikniesz nowe hasła i tam już możesz zmienić hasło ten, który widzisz najlepiej, po prostu klikając „Zmień” i postępuj zgodnie z podanymi tam krokami.

osoba korzystająca z telefonu i komputera

Jeśli chcesz mieć pewność, że kontrola rodzicielska, którą umieściłeś na urządzeniu swojego dziecka, działa i zobaczyć wyniki wyszukiwań, które wykonuje na swoim telefonie, musisz wejść do aplikacji Family Link lub wejść z oficjalnej strony internetowej. Następnie wejdziesz do profilu swojego dziecka i klikniesz „Zarządzaj ustawieniami” i tutaj musisz wybrać „Wyszukiwania Google”, a stąd będziesz wyświetl wszystkie wyszukiwania że twój syn robi ze swojego telefonu.

Jak dodać nowego „Ojca” do swojego konta Google Family Link?

Jeśli jesteś jedynym rodzicem, który został dodany do konta Family Link i chcesz dodać kolejnego, musisz skonfigurować kontrolę aplikacji, będziesz mógł to zrobić w ten sposób. Wejdziesz do aplikacji Family Link na swoim telefonie komórkowym, klikniesz menu po lewej stronie ekranu i zobaczysz część „Grupa rodzinna”, dotknij jej, a następnie klikniesz „Dodaj uprawnienia”. Teraz masz zamiar dodać osobę, którą chcesz i dasz mu przywilej ojca lub matki! a następnie potwierdź akcję.

dołącz do naszego kanału telegram