Skip to content

Co to jest Google Family Link i jak działa? | Android lub iOS

19 de Listopad de 2021

Rodzice uznali za konieczne, aby dać swoim dzieciom telefon od najmłodszych lat, aby móc się z nimi skontaktować, gdy są daleko. Stanowi to wadę, ponieważ telefon komórkowy może zapewnić dziecku dostęp do informacji nieodpowiednich dla jego wieku. Jeśli jesteście rodzicami i chcecie monitoruj, jak Twoje dziecko korzysta ze swojego urządzenia, tutaj pokażemy Ci bardzo przydatne narzędzie: Google Family Link.

Co to jest Google Family Link?

Family Link to instrument rodziny Google, który pozwala rodzicom monitorować aktywność dzieci za pomocą urządzenia, które mają ze swojego telefonu. Zapewnia to im bezpieczeństwo przebywania z dala od swoich maluchów, ale wiedząc, co robią.

Dzięki tej aplikacji rodzice mogą uzyskać rejestr czasu, jaki maluch spędza na korzystaniu z aplikacji lub wyszukiwaniu w Internecie, a także znając lokalizację urządzenia. Ta informacja jest przydatna do ustalenia rzeczy, które Twoje dziecko może lub czego nie może robić i w jakim okresie.

Jak działa platforma Google Family Link do blokowania treści?

Family Link ma na celu umożliwienie opiekunom prawnym nieletnich ustanowienia zdrowych standardów cyfrowych. Jeśli masz jasność co do funkcji, z którymi Twoje dziecko nie jest w stanie obsłużyć, a które stanowią zagrożenie dla jego bezpieczeństwa, możesz określić, co może lub czego nie może zrobić za pomocą komputera lub telefonu komórkowego.

Chociaż prawdą jest, że ta aplikacja pomaga ograniczyć niektóre szkodliwe informacje, prawdą jest również, że nie zapewnia całkowitej ochrony Twojemu maleństwu. Dlatego zaleca się korzystanie z narzędzi ochrony i prywatności, które niektóre aplikacje mają do użytku nieletnich.

Jakie urządzenia są zgodne z korzystaniem z Google Family Link?

Jeśli chcesz korzystać z tej aplikacji w swojej rodzinie, wszyscy zaangażowani muszą mieć telefony z odpowiednią wersją tego narzędzia. Jeśli ich telefony to Android, muszą upewnić się, że wersja to 7.0 lub nowsza, z drugiej strony, jeśli są użytkownikami iOS, ich wersja musi być 11 lub nowsza. Kompatybilność telefonów pozwoli na efektywne działanie tej platformy.

Jaka jest cena za korzystanie z tej dodatkowej usługi Google?

Na szczęście, Jest to usługa bezpłatna Co zapewnia Google? swoim użytkownikom. Prawidłowo stosowany wykształci zdrowe nawyki cyfrowe u nieletnich. Ponieważ stałe korzystanie z mediów cyfrowych może uzależniać osoby, zwłaszcza dzieci i młodzież, które są bardziej podatne na zagrożenia i niedoświadczone, kiedy rodzice ustalają limit czasowy, unikają uzależnienia.

Ponadto ta aplikacja służy jako ochrona dzieci, ponieważ ich rodzice mogą wiedzieć, gdzie się znajdują, a jeśli są w niebezpieczeństwie dzięki Google Family Link, mogą je łatwo zlokalizować.skonfiguruj link rodziny Google

Jakie kroki należy wykonać, aby zarejestrować się w Google Family Link?

Do dokonać rejestracji w Google Family Link najpierw musisz pobrać narzędzie na swój telefon komórkowy i mieć telefon, aby połączyć się z twoim. Jeśli osoba niepełnoletnia nie utworzyła jeszcze konta Google, musisz to zrobić, aby kontynuować proces. Następnie musisz ustalić swoją rolę administratora na koncie jako ojca, matkę lub opiekuna. Następnie musisz połączyć konto dziecka we wniosku, w tym celu otrzymasz dziewięcioznakowy kod, który wpiszesz na telefonie dziecka

Jaka jest procedura łączenia istniejącego konta Google z Google Family Link?

Jeśli Twoje dziecko ma już od jakiegoś czasu konto Google, jest to zaletą, ponieważ oszczędzasz czas tworzenia konta dla niego. Jeśli już rozpocząłeś rejestrację, powinieneś skupić się tylko na połączeniu konta dziecka w ramach Twojej administracji.

Po połączeniu dziecko zostanie poinformowane o działaniach, które zezwalasz administratorowi oraz o tym, czego nie może zrobić. Następnie można aktywować aplikację dla swojej rodziny.

Ile lat może mieć maksymalne ograniczenie treści Google Family Link?

Nie ma minimalnego wieku abyś mógł dać telefon swojemu dziecku, dlatego wniosek nie ustala od jakiego wieku dziecko może mieć konto we wniosku, dotychczasowy limit jest na maksymalnym limicie ustalonym na 13 lat.rodzice i dzieci korzystające z internetu

To narzędzie wywołał kontrowersje wśród opinii publicznej, niektórzy atakują go, ponieważ uważają, że zagraża prywatności dziecka. Z drugiej strony są tacy, którzy uważają, że nieletni, którzy mają maksymalny limit, nie są jeszcze wystarczająco dojrzali, aby poradzić sobie z niektórymi niebezpiecznymi treściami znalezionymi w sieciach. Wszyscy są zgodni, że rodzice powinni uczyć swoje dzieci korzystania z Internetu od najmłodszych lat.