Skip to content

Jak naprawić zablokowany problem z Windows Update? – Zaktualizuj błąd

17 de styczeń de 2022

Windows Update to natywny system aktualizacji w najnowszych wersjach systemu Windows, którego celem jest aktualizowanie systemu operacyjnego komputera za pomocą mechanizmu o nazwie aktualizacje łatek, które obejmują ulepszenia systemu, korektę wykrytych błędów itp. Prawda jest taka, że ​​ta usługa jest naprawdę przydatna na naszym komputerze, ponieważ umożliwia jej prawidłowe działanie.

Dlatego to normalne, że jest to irytujące, gdy wystąpią problemy w procesie aktualizacji, takie jak utknięcie w środku procedury. Z tego powodu w tym artykule pomożemy Ci napraw problem z zablokowaniem Windows Updatei wyjaśnimy kilka powodów, dla których pojawia się ten problem.

Jaki jest powód błędów aktualizacji systemu Windows?

To normalne, że złożony system operacyjny, który ma wszystkie zasoby i elementy potrzebne do prawidłowego i odpowiedniego działania urządzenia, wymaga czasu. W ten sposób mówimy, że proces aktualizacji Windows Update może zająć trochę czasu, to nie tylko kwestia minut, ale także zależy od liczby posiadanych aktualizacji, więc może to potrwać dłużej.

Jednak czasami ten proces naprawdę utknął, więc spójrzmy na niektóre powody, dla których pojawiają się błędy aktualizacji, a także zobaczmy, co możesz zrobić, aby naprawić błędy Windows Update, gdy nie zaktualizuje on systemu Windows 10.

Sporadyczne opóźnienie aktualizacji

W momencie uruchamiania aktualizacji systemu Windows możesz zauważyć, że całkowite zakończenie aktualizacji zajmuje dużo czasu, z tego powodu możesz pomyśleć, że utknął lub utknął. Nie powinieneś jednak skakać na to, że został zablokowany.

Pamiętaj, że są aktualizacje, które wymagają czasu, nie wszystkie kończą się w ciągu kilku minut, w rzeczywistości niektóre może zająć więcej niż godzinę. Jeśli jednak okaże się, że usługa Windows Update utknęła, możesz nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Alt + Del, aby wyjść z aktualizacji, lub możesz także przytrzymać przez chwilę przycisk zasilania, aby ją ponownie uruchomić.

brak połączenia

Brak połączenia jest jedną z przyczyn, dla których zwykle pojawiają się błędy aktualizacji, jeśli nie masz dobrego połączenia internetowego lub twoja sieć Wi-Fi jest trochę wolna, będzie więcej możliwości opóźnień w aktualizacji lub będzie nadal dać błąd. Dlatego ważne jest, aby jeśli chcesz aktualizować swój komputer, powinieneś: mieć stabilne i szybkie łącze internetowe.

Na przykład jedną z wad, które może przedstawić usługa Windows Update, jest błąd 0x800F0982 w systemie Windows 10. Chociaż nie jest to poważny problem, jest denerwujący, gdy chcesz utrzymać komputer w ruchu- spotykać się z kimś.

Z drugiej strony, bardziej złożonym błędem, który może pojawić się w aktualizacji systemu Windows, jest błąd 80072EFE, mówimy to, ponieważ wspomniany błąd uniemożliwić pobieranie nowych aktualizacji z serwerów od firmy Microsoft i zwykle jest to spowodowane awarią połączenia. Najlepsze jest to, że w jaktosie zapewniamy przydatne samouczki, dzięki którym możesz rozwiązać błędy aktualizacji w systemie Windows 10.

pędzel, aby wyczyścić pamięć podręczną pełna

pamięć podręczna pełna

Posiadanie pełnej pamięci podręcznej w Windows Update jest również przeszkodą dla płynnego działania aktualizacji, więc rozwiązaniem jest: wyczyść pamięć podręczną, aby zwolnić miejsce. Z drugiej strony możesz także wyczyścić pamięć podręczną systemów Windows, MacOS i Linux, aby zoptymalizować wydajność komputera.

Co powinieneś zrobić, aby móc cofnąć aktualizację systemu Windows?

Innym sposobem naprawiania błędów Windows Update jest wycofywanie aktualizacji systemu Windows. Możesz to zrobić, usuwając pamięć podręczną aktualizatora i korzystając z narzędzia do rozwiązywania problemów. Zobaczmy, jak to zrobić w następujących dwóch aspektach:

Wyczyść pamięć podręczną aktualizatora

Przede wszystkim musisz uruchom system Windows w trybie awaryjnym, następnie otwórz Wiersz polecenia, aby wyłączyć usługę Windows Update. Aby to zrobić, wpisz w wierszu polecenia „net stop wuauserv” i naciśnij Enter, a następnie wpisz „net stop bits” i naciśnij Return.

Następnie powinieneś kliknąć Eksplorator plików, który znajduje się na pasku zadań i poszukać folderu C:/NWindows/Dystrybucja oprogramowania, To właśnie w tej sekcji zaznaczysz wszystkie foldery i podfoldery, aby je usunąć, naciskając klawisz Delete, z wyjątkiem folderu głównego. Aby ponownie włączyć Windows Update, musisz otworzyć wiersz polecenia i wpisać „net start wuauserv” i nacisnąć enter, a następnie wpisać „net start bits” i nacisnąć Return.

Windows logo i aktualizacja Windows

Skorzystaj z narzędzia do rozwiązywania problemów

Co to jest narzędzie do rozwiązywania problemów? Jak sama nazwa wskazuje, jest to narzędzie, które działa jako naprawa aktualizacji, dlatego narzędzie to jest bardzo przydatne, gdy przedstawiamy błędy wymienione w Windows Update. Aby z niego skorzystać, przejdź do Pole wyszukiwania Cortany i uzyskaj dostęp do narzędzia do rozwiązywania problemów.

Po otwarciu okna Windows Update kliknij Zaawansowane, a następnie wybierz „Zastosuj naprawy”. Innym sposobem na to jest kliknij opcję Uruchom jako administrator, następnie kliknij Dalej, aby kontynuować skanowanie i naprawę Windows Update. Z drugiej strony, jeśli masz inne problemy związane z aktualizacjami lub innymi aspektami, nie wahaj się poprosić o pomoc pomocy technicznej firmy Microsoft.

dołącz do naszego kanału telegram