Skip to content

Jak naprawić uszkodzoną pamięć wewnętrzną Huawei Y550?

9 de styczeń de 2022

Chociaż prawdą jest, że dla większości użytkowników Samsung nadal jest głównym punktem odniesienia, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych urządzeń mobilnych z Androidem, nie możemy zapomnieć o tym, że chińska firma Huawei bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. W tym sensie musimy wziąć pod uwagę, że gdy pomyślimy o terminalach, które Huawei sprzedał najwięcej, uważamy, że jednym z ulubionych użytkowników jest prawie bez wątpienia zawsze działający Huawei Y550.

Jednakże, Z Huawei Y550 dzieje się coś, co dzieje się również z wieloma innymi terminalami z systemem operacyjnym Android, zwłaszcza w tych nie należących do wysokich. Wielu użytkowników mówi nam, że w pewnych momentach otrzymuje komunikat „Pamięć wewnętrzna uszkodzona”. Najwyraźniej to uszkodzenie, które zapowiada system, pojawia się po bardzo konkretnych sytuacjach, takich jak po zainstalowaniu niestandardowego odzyskiwania (CWM) lub też próbie uruchomienia pliku APK.

W obu przypadkach wiemy, że są to dwie procedury, które w pewnym sensie działają poza oryginalnymi systemami bezpieczeństwa dostarczanymi z Androidem. Właśnie dlatego nie dziwimy się, że mogą wyrządzić szkody, choć w idealnym przypadku tak się nie dzieje. Plus Poza tym w tym artykule chcemy Cię nauczyć, jak naprawić uszkodzoną pamięć wewnętrzną Huawei Y550, opierając się na kilku wskazówkach, które uważamy za pierwsze pod tym względem.

Uszkodzona pamięć wewnętrzna Huawei Y550

Coś, co powinieneś już zrobić i co powinieneś robić od czasu do czasu, to kopia zapasowa wszystkich danych, zawsze zaleca się tworzenie kopii zapasowych, ponieważ oczywiście nigdy tak naprawdę nie wiesz, kiedy możesz stracić dane, telefon zostanie skradziony lub po prostu to tracisz.

Ale w tym konkretnym przypadku konieczne jest wykonanie kopii zapasowej, ponieważ z uszkodzoną pamięcią wewnętrzną może się okazać, że zapisane dane pozostają uszkodzone, uszkodzone i nie będziesz już mógł uzyskać do nich dostępu.

Napraw uszkodzoną pamięć wewnętrzną Huawei Y550

Aby rozwiązać ten problem z uszkodzoną pamięcią wewnętrzną, należy w zasadzie przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych, wykonać a twardy reset a pozostawienie wszystkiego tak, jakbyś właśnie to nabył, jest najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu raz na zawsze.

Oczywiście, jak sobie wyobrażasz, powoduje to utratę wszystkich danych, więc musisz, jak powiedziałem wcześniej, zrobić kopię zapasową z nich ważne jest, aby absolutnie nic nie stracić. W przypadku, gdy to również Cię zbytnio nie interesuje, możesz kontynuować bez żadnego problemu.

Aby móc wykonać twardy reset, musisz najpierw przejść do menu aplikacji, a tam przejść do miejsca, w którym jest napisane „Ustawienia„Teraz musisz iść tam, gdzie mówi”Resetowanie i tworzenie kopii zapasowych„A potem kończąc na”Przywrócenie ustawień fabrycznych”.

Uszkodzona pamięć Huawei

Po zaakceptowaniu proces rozpocznie się i telefon uruchomi się ponownie, może to potrwać trochę, może kilka minut, więc będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Po ponownym uruchomieniu będziesz musiał skonfigurować wszystko za pomocą swojego konta Gmail itp. Jakby to było pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zakupie.

Wiem, że może nudne jest robić wszystko od nowa, zwłaszcza gdy jest to zbyt spersonalizowane, ale jest to jedyny skuteczny sposób na rozwiązanie tego problemu Uszkodzona pamięć wewnętrzna w Huawei Y550 długoterminowo i skutecznie.

Napraw uszkodzoną pamięć wewnętrzną Huawei Ascend Y550

Cóż, jeśli masz w rękach swojego Huawei Y550, a pojawił się klasyczny komunikat o uszkodzonej pamięci, to musisz wiedzieć, że jest tylko jeden sposób na rozwiązanie problemu. Przynajmniej jedyny, w którym nie będziesz musiał zabierać smartfona do miejsca, w którym go kupiłeś, aby potwierdzić gwarancję. Chodzi o wykonanie twardego resetu do Huawei Y550, dlatego poniżej opiszemy krok po kroku, które należy wykonać w takich przypadkach, o ile chcesz rozwiązać problem, który opisaliśmy wcześniej.

Zaczynamy od prostego restartu Huawei, dla którego przede wszystkim musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk włączania / wyłączania przez co najmniej 5 sekund

  • Po kilku chwilach zobaczysz, że pojawia się menu z trzema opcjami i oczywiście będziesz musiał wybrać Uruchom ponownie terminal

Jeśli wykonałeś najprostszy restart terminala Huawei, zobaczysz, że nadal ma te same problemy z działaniem, co wcześniej, to należy przystąpić do przywracania ustawień fabrycznych Huawei, co też nie jest skomplikowane.

  • Przede wszystkim musimy przejść do Ustawień w naszym menu
  • Następnie przeszukamy zakładki Ogólne i Wszystkie i wybierzemy drugą z nich
  • We Wszystkich wybierzemy opcję Kopia zapasowa i przywracanie
  • Po wejściu do tej sekcji zobaczysz, że znajdujemy opcję Przywracanie danych fabrycznych
  • Następną rzeczą będzie naciśnięcie przycisku Resetuj telefon
  • Pojawi się wtedy komunikat ostrzegawczy, który poinformuje nas, jaką zawartość utracimy, i zaleci wykonanie kopii zapasowej
  • Na koniec potwierdzamy akcję, ponownie naciskając przycisk Resetuj telefon
  • Po zakończeniu procesu Huawei uruchomi się ponownie, a wiele problemów zostanie już rozwiązanych.