Skip to content

Jak naprawić uszkodzoną grę na Steamie? – Odzyskaj to łatwo

15 de luty de 2022

Steam to największy dotychczas istniejący sklep z grami wideo, nic więc dziwnego, że ma miliony użytkowników. Kolejną rzeczą, która staje się powszechna na tej platformie, jest to, że kiedy chcesz zagrać, zdajesz sobie sprawę, że masz problemy z otwarciem gry. Jeśli chcesz się uczyć, naprawiając topowinieneś czytać dalej.

Czego potrzebujesz, aby naprawić grę na tej platformie?

Jeśli lubisz gry wideo, Steam jest jedną z najpopularniejszych opcji, z których możesz skorzystać. Wejście na tę platformę jest bezpłatne, tylko jeśli zamierzasz pobrać grę, musisz dokonać płatności. Wraz z nabyciem gry nie będziesz mieć fizycznej kopii.

Aby móc kupić grę z tej platformy wystarczy założyć konto i zarejestrować swoje dane, aby można je było dodać do statystyk serwisu. Gdy już masz konto możesz wejść do sklepu i kupić kilka gier które są bezpłatne, chociaż większość jest płatna.

Kupując grę, bez względu na to, z jakiego komputera otworzysz konto, zawsze będziesz mieć dostęp do gier, które masz w swojej bibliotece. Teraz bardzo często po otwarciu jednej z tych gier pojawia się komunikat, że wystąpił błąd.

Z tego powodu, aby naprawić grę, musisz wykryć możliwą przyczynę problemu, aby określić możliwe działania, które musisz wykonać. Błędy występujące podczas otwierania gry może mieć wiele przyczynchociaż większość można podzielić na dwie kategorie.

Aby je naprawić, generalnie nie potrzebujesz zewnętrznego sprzętu ani zaawansowanych programów. Wystarczy wykonać kilka testów, aby poradzić sobie z typowymi problemami i nadal cieszyć się rozrywką, którą oferuje ta platforma.

Jak naprawić uszkodzoną grę na Steamie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, aby naprawić błędy, które mogą wystąpić na Steamie, należy sprawdzić dwa aspekty: integralność pliku oraz czy aktualizacje zostały przeprowadzone prawidłowo.

Chociaż może się to wydawać onieśmielające, ponieważ nie jesteś programistą komputerowym, nie musisz się martwić. Powodem jest to, że platforma Steam powstał z tak prostym projektem że zwykli ludzie mogą wykonywać czynności, które mogą wydawać się trudne.

Przykładem jest to, że większość gier, które pobrałeś i zainstalowałeś bez konieczności zatrudniania technika. W ten sam sposób możesz zająć się rozwiązaniem większości problemów. Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić.

gry wideo na parze

Powody, dla których gra ma problemy z uruchomieniem lub uruchomieniem, mają różne przyczyny. Jednak większość jest spokrewniona z uszkodzonymi plikami ma grę. Pliki te mogą być uszkodzone, ponieważ kiedy idziesz do gry, nie zamykasz się poprawnie, między innymi błąd wykonania systemu Windows, zła aktualizacja.

Weryfikacja integralności plików

Gdy gra ma uszkodzony plik, możesz zobaczyć, jak może wyglądać jako zainstalowany; jednak nie możesz go uruchomić i dlatego nie można go odtworzyć. Aby rozwiązać tę sytuację, wielu wybiera najprostszą opcję: usuń i ponownie zainstaluj grę. Chociaż może to rozwiązać problem, masz również inne opcje.

Najbardziej idealnym rozwiązaniem jest sprawdzenie integralności plików w celu wykrycia, czy są one uszkodzone. To rozwiązanie jest szybsze i nie musisz rozpoczynać procesu instalacji. Podobnie jak w przypadku zapomnienia hasła do zalogowania, Steam ułatwia ten proces. Wystarczy otworzyć konto, które masz na platformie i zlokalizować to, które ma problemy na liście gier.

osoba mająca problemy z graniem na Steam

Następnie prawym przyciskiem myszy otwórz menu i kliknij właściwości, aby uzyskać dostęp do plików lokalnych. Aby naprawić szkody, musisz kliknąć opcję weryfikacji integralności plików, a platforma zweryfikuje, czy wszystkie są poprawne, w przeciwnym razie sam Steam zajmie się ich usunięciem i ponownym pobraniem, abyś mógł z niego ponownie korzystać.

Aktualizowanie sterowników komputerowych

Innym częstym problemem jest Steam, są one związane z aktualizacjami dokonywanymi przez komputer i wpływają na sterowniki, które pomagają tej platformie działać. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, istnieje kilka sztuczek, które mogą Ci pomóc.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest ponowne uruchomienie używanego komputera, co spowoduje zamknięcie procesów działających w tle i wszystko zacznie działać lepiej. Ponadto ta akcja czyści stany systemu i pamięć podręczną, jednocześnie zwalniając blokady na niektórych plikach.

Innym klasycznym rozwiązaniem jest wyczyszczenie pamięci podręcznej pobierania, dzięki czemu platforma zostanie oczyszczona ze zbędnych informacji i można uzyskać dane konfiguracyjne serwerów Steam. Z drugiej strony możesz naprawić folder biblioteki, dla którego ważne jest, abyś mógł pisać aktualizacje, które działają zgodnie z oczekiwaniami. Należy to zrobić, ponieważ niektóre uprawnienia mogą się nie powieść i wymagać aktualizacji.

błąd w grach parowych

Co zrobić, jeśli nadal nie możesz otworzyć gry na tej platformie?

Istnieją dwie inne opcje, które masz jako pilne środki, jeśli problem będzie się powtarzał, mimo że zastosowałeś powyższe sztuczki. Jednym z tych rozwiązań jest ponowne uruchomienie komputera i aplikacji. Osiąga się to po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera, a następnie aplikacji. Ta akcja rozwiązuje większość problemów z systemem operacyjnym.

Ogólnie rzecz biorąc, ta akcja może przywrócić prawidłowe działanie gry i platformy; Nie należy jednak wykluczać, że są chwile, kiedy problem nie ustępuje i popadamy w desperację, ponieważ nie wiemy, co robić.

W takich przypadkach lepiej jest zlokalizować narzędzie do naprawy komputera, aby spróbować rozwiązać błąd prezentowany na dysku. To narzędzie przeskanuje cały system i rozwiąże błędy komputera, co poprawi jego wydajność.

dołącz do naszego kanału telegram