Skip to content

Jak naprawić system Windows „Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania”?

15 de luty de 2022

Windows to system zdolny do samoodnawiania się w celu odzyskania utraconych danych lub rozwiązania wszelkich zgłaszanych błędów. Jest to coś, co chociaż wielu nie uważa tego za przydatne, jest w rzeczywistości jedną z najlepszych rzeczy, jakie ma system, ponieważ pomaga systemowi w dalszym sprawnym działaniu.

Czasami, gdy chcesz naprawić system komputerowy, pojawia się komunikat „Nie można znaleźć środowiska przywracania”. Krótko mówiąc, pokażemy, dlaczego system Windows nie jest w stanie uzyskaj środowisko przywracaniajak rozwiązać problem i inne rzeczy.

Dlaczego system Windows nie może znaleźć środowiska przywracania?

Czasami funkcje, które przywracają system Windows po wszelkich problemach są wyłączone lub w inny sposób uszkodzone. Powodem, dla którego system Windows nie może znaleźć środowiska odzyskiwania, jest wyłączenie modułu ER lub całkowite uszkodzenie „WinRe”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych dwóch rzeczy, zwróć uwagę na kolejne dwa podtematy.

Status Windows ER jest wyłączony

Gdy system Windows jest zainstalowany na komputerze, każda z jego funkcji i funkcji działa doskonale. Jednak ze względu na błędną konfigurację lub instalację niektórych programów może być możliwe: wyłączyć niektóre podstawowe funkcje systemu.

Powód, dla którego Windows ER zostaje wyłączony, jest nadal trochę nieznany, ale dobrą rzeczą jest to, że istnieje sposób na jego włączenie. Swoją drogą, poza tym aktywuj Windows ER Możesz także przejść do aktywacji wirtualizacji BIOS-u, aby znacznie poprawić wydajność komputera.

Po całkowitym naprawieniu systemu komputerowego możesz poświęcić trochę czasu na instalację Citrio Browser, aby wygodniej przeglądać Internet.

Plik Winre.wim jest uszkodzony

Innym powodem, dla którego system Windows często nie znajduje środowiska odzyskiwania, jest uszkodzenie pliku Winre.wim. Oznacza to, że pliki systemu Windows zostały uszkodzone. Oto dwa powody, dla których system Windows ma problemy z odzyskiwaniem.

Teraz ważne jest znaleźć rozwiązanie tego rodzaju awarii aby można było ponownie korzystać z komputera. Należy zauważyć, że po odzyskaniu systemu dobrze byłoby, gdybyś nauczył się zezwalać na najważniejsze aplikacje przy użyciu Firewall Defender.

Jak naprawić błąd, jeśli masz nośnik instalacyjny systemu Windows?

Czasami funkcja „Naprawa podczas uruchamiania”, a tym bardziej „Przywracanie systemu”, jest w stanie naprawić błąd uruchamiania komputera. Główne powody, dla których tego rodzaju rzeczy zdarzają się komputerom, zostały już wcześniej pokazane.

komputer na pulpicie z systemem Windows 10

Poniżej wyjaśniono, jak rozwiązać ten problem, jeśli masz na wyciągnięcie ręki nośnik instalacyjny dla systemu Windows. Zwróć uwagę na wskazania:

  1. Podłącz pamięć USB do komputera lub płytę instalacyjną CD systemu Windows
  2. Włącz komputer i poczekaj na opcje odzyskiwania
  3. Zanim dojdziesz do opcji odzyskiwania, zobaczysz opcję „Użyj nośnika instalacyjnego do naprawy”
  4. Aby zakończyć, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby odzyskać system

To tyle, jeśli chodzi o rozwiązywanie błędów i problemów z systemem operacyjnym Windows za pomocą nośnika instalacyjnego. To, co nigdy nie zawodzi, aby naprawić system Windows, to użyć nośnika do instalacji tego samego systemu kto jest właścicielem komputera.

To zawsze działa, ponieważ medium instalacyjne może: zastąpić uszkodzone dane mieć system Windows i zwrócić określone ustawienia.

Jak włączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows?

Jeśli nie masz nośnika instalacyjnego dla systemu Windows, będziesz musiał spróbować aktywować środowisko przywracania systemu Windows. Odbywa się to w następujący sposób:

  1. Poczekaj, aż komputer osiągnie nośnik odzyskiwania
  2. Kiedy tu dotrzesz, wejdziesz do sekcji „Wiersz polecenia”
  3. Tam zamierzasz umieścić to „Zamknij / r / o”, aby aktywować odzyskiwanie systemu Windows

logo Windows 10

Jeśli ten proces nie pomoże, będziesz musiał wybrać użycie nośnika odzyskiwania lub odwiedzić witrynę pomocy technicznej firmy Microsoft, aby zobaczyć, jak rozwiązać ten problem.

Jakie oprogramowanie może być przydatne do przywrócenia systemu Windows?

Oprócz używania nośnika instalacyjnego Windows do naprawy lub odzyskiwania systemu w ten sposób, możesz przejść do ulepszania MiniTool ShadowMaker. To kolejna z możliwych opcji, które mogą generować dobre wyniki.

MiniTool ShadowMaker

MiniTool ShadowMaker to program, który pozwala odzyskać system Windows, tworzyć kopie zapasowe, tworzyć WinPE, aby przywrócić system, między innymi. Te funkcje umożliwią naprawę komputera przez przywrócenie systemu lub użycie naprawy systemu.

MiniTool ShadowMaker można pobrać z oficjalnej strony internetowej jego twórcy, aby naprawić dowolny komputer.

dołącz do naszego kanału telegram