Skip to content

Jak naprawić problem, gdy usługa Windows Update ciągle sprawdza dostępność aktualizacji w systemie Windows 7/8/8.1/10

7 de kwiecień de 2023

W dążeniu do ciągłego doskonalenia doświadczenie użytkownika Podczas gdy my korzystamy z ich systemów operacyjnych, ludzie z Microsoftu dodają różnego rodzaju interesujące treści do najnowszych wersji systemu Windows.

A w konkretnym przypadku, gdy masz problemy z systemem Windows 10, nie możemy nie wziąć pod uwagę bardziej niż interesującego działania usługi Windows Update, wewnętrznego systemu, który odpowiedzialny za rozwiązywanier wiele głównych problemów związanych z korzystaniem z naszego komputera.

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać o Windows Update, jest to wykonywać czynności takich jak wyszukiwanie aktualizacji, poprawek i wszelkiego rodzaju uzupełniających plików do pobrania, aby wydajność naszego komputera była taka, jaka powinna być.

Jest to mechanizm, który od kilku lat działa najlepiej i nie możemy zapominać o tym, że choć ogólnie zwykle nie sprawia użytkownikom problemówOd czasu do czasu tak się dzieje.

W rzeczywistości niektórzy ludzie próbowali występować w określonych momentach zmiany w jego działaniu i nie zrobili nic poza utrudnianiem usługi, więc w następnej kolejności chcemy ci pomóc w tym zakresie.

W Windows 10 to usuń kategorię Opcjonalneten typ zdarza się instalować automatycznie wraz z ważnymi, nie można również wyłączyć automatycznej instalacji aktualizacji (w Windows 10 Pro i nowszych, jeśli jest dostępna).

Narzędzie o nazwie Optymalizacja dostawy (Optymalizacja dostawy w języku angielskim) tworzy mini-sieć P2P, która wysyła aktualizacje i istniejące aplikacje Sklepu do innych osób w Internecie.

Od aktualizacji z maja 2019 r. daje użytkownikom taką możliwość Użytkownicy będą mieli większą kontrolę nad aktualizacjami. Cóż, możesz je dezaktywować na siedem dni. Dodatkowo możesz ustawić godziny, w których korzystasz z komputera, aby w ich trakcie nie były dokonywane aktualizacje.

Będziesz także mógł zobaczyć historię aktualizacji na wypadek, gdyby coś się stało. błąd w windowsie i dowiedz się, która aktualizacja mogła to spowodować, i istnieją zaawansowane opcje, w których możesz wstrzymać aktualizacje do określonego dnia w ciągu kilku następnych dni.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Windows Update ciągle szuka aktualizacji w nieskończoność, nie znajdując ichtrzeba wiedzieć, że jest to dość częsty błąd, który jednak na szczęście możemy w pewnym momencie rozwiązać.

Usługa Windows Update ciągle szuka aktualizacji. Co mogę zrobić, aby to naprawić?

Cóż, jak powiedzieliśmy wtedy, te awarie lub błędy aktualizacji są stosunkowo powszechne, dlatego nawet ludzie w firmie Microsoft są ich świadomi.dając nam kilka rozwiązań Co możemy wziąć pod uwagę w tego typu przypadku?

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa i działania komputera należy wziąć pod uwagę, że zanim dostaniemy go w swoje ręce, musimy zadać sobie trud zatrzymaj protokół aktualizatora aby można było nim manipulować bez powodowania uszkodzeń systemu.

Dlatego jeśli zauważysz, że aktualizacja systemu Windows nigdy nie jest przeprowadzana w całości, musisz wziąć pod uwagę dwie metody, których nauczymy Cię w następnej kolejności Aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu z głowy:

Metoda 1

 • Przejdź do menu Start komputera, naciskając klasyczny przycisk znajdujący się u góry niżej lewej stronie ekranu
 • Tam, w polu wyszukiwania, przejdź do Windows Update i zauważysz pojawi się nowa lista
 • tam musisz naciskać w Windows Update
 • Otworzy się nowe okno, w którym musisz wybierać sekcji Zmień ustawienia po lewej stronie ekranu
 • Zawartość ekranu jest zmodyfikuje
 • Poszukaj pola Nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji i pozostaw je zaznaczone, potwierdzający dokonane zmiany
 • Uruchom ponownie komputer, aby wprowadzone zmiany pozostały zapisane w systemie

Metoda 2

 • Na ekranie głównym komputera naciśnij klawisz połączenie Klawisz Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom
 • W przestrzeni, która jest do napisania, trzeba wprowadzić cmd.exe i kliknij wprowadź
 • Tam pojawi się konsola poleceń, w której musisz wpisać frazę net stop wuauserv. Jeśli w tym momencie pojawi się komunikat o błędzie, należy rozważyć uruchomienie wiersza polecenia jako administrator. W tym celu przejdź do paska wyszukiwania w menu Start, wpisz cmd iw pierwszym wyniku kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Uruchom jako administrator
 • W tym czasie uruchom ponownie komputer, aby system potwierdził, że nie musi już szukać pliku aktualizacje

prześlij prześlij pełne szczegóły

Jak naprawić problem z pobieraniem Windows Update? Krok po kroku

raz już wstrzymane pobieranie automatyczna aktualizacja systemu Windows za pomocą jednej z dwóch metod, których nauczyliśmy Cię wcześniej, będziesz w stanie rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Microsoft udostępnia użytkownikom serię plików, które pozwalają nam to zakończyć niewygodnyw taki sposób, że musisz postępować zgodnie z instrukcjami, które znajdziesz poniżej, aby uniknąć problemów:

 • Otwórz przeglądarkę internetową, której zwykle używasz na swoim komputer
 • Przejdź do wyszukiwarki Google i poszukaj tych aktualizacji:

windows 7 32 bity

 1. Pobierz aktualizację KB3020369
 2. Pobierz aktualizację KB3172605

windows 7 64 bity

 1. Pobierz aktualizację KB3020369
 2. Pobierz aktualizację KB3172605

Po pobraniu poprzednich plików w wersji odpowiadającej Twojemu komputerowi, musisz to zrobić zainstalować je dokładnie w tej samej kolejności, w jakiej pojawiają się tutaj, ponieważ w przeciwnym razie nie odniosą skutku.

Po zakończeniu poprzedniego kroku nadszedł czas zrestartuj swój komputer aby wszystkie poprzednie zmiany zostały zastosowane raz na zawsze w systemie, naprawiając błąd zawieszania się aktualizacji systemu Windows.

Od tego momentu zalecamy szczególną ostrożność, aby ten problem nie występował nadal, a jeśli tak się stanie, radzimy powtórzyć procedurę od początku ponownie. Dzięki temu nie powinieneś już cierpieć z powodu błędu.

Czy udało Ci się zatrzymać aktualizacje usługi Windows Update?

dołącz do naszego kanału telegram