Skip to content

Jak naprawić problem „com.google.process.gapps” Niestety proces został zatrzymany

17 de Maj de 2021

Dzięki darowi komunikacji ludzie stają się tym, czym jesteśmy dzisiaj. Jesteśmy wysoce wyspecjalizowanymi stworzeniami i tak jak nimi jesteśmy, jesteśmy również w dużym stopniu zależni. Dzieje się tak, ponieważ człowiek jest w stanie dostosowywać się do środowisk, w których się znajdowałzaczął rozwijać nauki, które pomogły mu lepiej zrozumieć siebie w otaczającej go przestrzeni.

Jedną z tych nauk była informatyka. Dzięki temu ludzie osiągnęli postęp, jakiego nigdy nie moglibyśmy sobie wyobrazić, a najgorsze jest to, że nie byłoby to nawet coś niewyobrażalnego setki lat temu, ale nauka rozwija się w takim tempie, że to, co robimy dzisiaj zostało uznane za niemożliwe zaledwie kilkadziesiąt lat temu.

Najważniejszym krokiem była natychmiastowa komunikacja, a ludzie są w tym świetni. Jednym ze sposobów, który okazał się bardzo skuteczny, są smartfony. Jeśli masz jeden i wyświetla błąd „com.google.process.gapps”, pokażemy Ci, jak to naprawić.

Co powoduje „com.google.process.gapps”, gdy otwieram aplikację?

Ten błąd jest bardzo powszechny ze względu na fakt, że wszystkie telefony z Androidem są wykonane z tym samym systemem operacyjnym, którego błędy powtarzają się na wszystkich sprzedawanych urządzeniach. Bardzo częsty błąd występuje, gdy plik w pamięci RAM zostanie uszkodzony, a plik powoduje awarię usług które są używane z Oprogramowania w celu utrzymania uruchomionych procesów sprzętowych.

Jeśli chcesz pobierać aplikacje w najbezpieczniejszy sposób, ważne jest, aby mieć wiedzę na temat pobierania Google Playstore na dowolny telefon. Akceptując warunki tej usługi, akceptujesz szereg aplikacji, które pomagają Google utrzymywać w lepszym stanie aplikacje w telefonie. Jednym z nich jest usługa pomocy technicznej Google Play.

Ta usługa wsparcia jest w zasadzie wewnętrzną konsolą, która rejestruje wszystko, co jest robione w aplikacji. Kiedy zaczyna się dziwnie zachowywać, usługa wysyła rekord do Google i widzi, jak rozwiązuje problem. Wiele razy możesz to udowodnić, kiedy aplikacja na smartfonie zostanie zamknięta a następnie mówi „Chcesz przesłać raport o błędzie do Google Play”.

Ta usługa może znaleźć błąd w aplikacjach, który powoduje zatrzymanie usługi, a dzieje się tak, gdy pamięć podręczna aplikacji zawiera uszkodzony plik. Jeśli tak się stanie, usługi Google Play zatrzymają się i to powoduje seria komunikatów o błędach bardzo irytujące.

Jak naprawić błąd „com.google.process.gapps”?

To niezwykle łatwa procedura. Przypominamy, że ważne jest, aby zaktualizować Google Play do najnowszej wersji, ponieważ powoduje to pobieranie nowa wersja który z pewnością jest wolny od błędów, które sprawiły, że poprzedni miał problemy z jego użytkownikami.

Jeśli jednak nie możesz wyeliminować tego problemu poprzez aktualizację Google Play, przyczyną problemu może być plik jakiś błąd zgodności między marką telefonu a protokołami tego rynku aplikacji. W takim przypadku lepiej byłoby dezaktywować Google Playstore.

Najskuteczniejszym sposobem jest zresetowanie pamięci RAM aplikacji lub rejestru pamięci podręcznej. Jeśli chcesz to zrobić, musisz przejść do sekcji Ustawienia swojego telefonu. Aby to zrobić, otwórz szufladę aplikacji i poszukaj takiej wygląda jak bieg.

Gdy znajdziesz się w tej sekcji, powinieneś poszukać przycisku z napisem „Aplikacje i powiadomienia”. Jeśli ją wybierzesz, pokaże Ci wszystkie aplikacje pobrane na telefon. Jeśli ten problem wystąpi podczas otwierania określonej aplikacji, należy przejść i wyczyścić pamięć podręczną tej aplikacji. Jeśli nie, musisz to zrobić z aplikacją Google Playstore.

szuflada aplikacji na Androida

Jakie są inne rozwiązania?

Cóż, ważne jest, aby wiedzieć, czy Twoja wersja Androida jest aktualna. Aby to zrobić, zalecamy przejrzenie listy wersji Androida, aby wiedzieć, która z nich jest twoja i jak zaawansowana lub za nią jesteś. Ważne jest, aby zaktualizować system do wyeliminować problemy rozwojowy.

Ważne jest, aby wiedzieć, że ponowne uruchomienie telefonu nigdy nie boli, aby wszystkie procesy mogły zostać ponownie uruchomione, a tym samym działały poprawnie. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie zadziała, uruchom ponownie telefon o godz Ustawienia fabryczne.