Skip to content

Jak naprawić lub rozwiązać błąd „Minecraft zatrzymał się lub zamknął”

12 de Maj de 2021

Świat gier sandbox wziął branżę gier wideo za rogi i zdominował rynek przez wiele lat dzięki swojemu stylowi gry tak uniwersalny, a jego możliwości tak wielkie, praktycznie nieskończona, aby zrewolucjonizować koncepcję kreacji freestyle, a jednogłośną decyzją jedną z najpopularniejszych gier, a także uważaną za jedną z najlepszych, jest Minecraft.

Obecnie Minecraft wymaga bardzo niewielkiej prezentacji od ostatniej dekady przewodzi gatunkowi Dzięki rewolucyjnym propozycjom i prostemu, ale nieograniczonemu systemowi gry, jego ciągłym aktualizacjom, które zawsze zmieniają szczegóły, oferując użytkownikowi nowe wrażenia.

Ponadto jego obecność na wszystkich platformach jest jego Wersja „Bedrock” ten wybrany na urządzenia mobilne i konsole do gier.

Rozwiązania błędu „Minecraft zatrzymał się lub zamknął”

Na urządzeniach mobilnych aplikacja nosi nazwę „Minecraft Edycja kieszonkowa” chociaż jest również znany jako „wersja Bedrock”, ponieważ dzieli szczegóły z wersjami na Xbox, PS4 i Nintendo Switch, chociaż różnica polega na tym, że jego funkcje są mieszane z funkcjami konwencjonalnej gry mobilnej, więc jej rozwiązania są podobne do tych, które są już znane.

Aplikacja może być nieaktualna

Pierwszym krokiem do grania w Minecrafta na telefonie komórkowym jest możliwość pobrania go, co można łatwo zrobić z oficjalna strona ze Sklepu Play, zawsze chce pobrać wersję Pocket Edition, ponieważ żadna inna wersja nie będzie działać poprawnie.

Jeśli masz już pobraną aplikację, ważne jest, aby sprawdzić, czy pobrana wersja MInecrafta jest najnowsza, ponieważ gra wymaga aktualizacji aby nie było problemów z wydajnością i kompatybilnością między szczegółami każdej wersji, ponieważ kiedy stare wersje są używane do najnowszych, będących w momencie pisania artykułu 1.16 „Nether Update”.

Problemem może być telefon komórkowy

Są chwile, kiedy aplikacja nie wymaga żadnych zmian, ponieważ telefon komórkowy ma problemy, które mogą się znacznie różnić w zależności od urządzenia. Głównym problemem może być brak pamięci RAM, stwarzając problemy, gdy światy Minecrafta znajdują się w świecie dla wielu graczy, ponieważ serwery można łatwo przeciążać.

Innym problemem, który może się pojawić, jest brak pamięci wewnętrznej, który przeciąża działanie samego telefonu komórkowego i wymaga usunięcia pamięci podręcznej gry, ogólnej pamięci podręcznej komórki lub aplikacji, które nie są używane na telefonie komórkowym. Chodzi o to, aby telefon komórkowy miał wystarczająco dużo miejsca w pamięci RAM i pamięci wewnętrznej, aby bez problemów uruchamiać funkcje Minecrafta.

Steve image postać z minecrafta

Jak skonfigurować grę, aby działała płynnie

Co jest lepsze niż rozwiązanie problemu? Zapobiegaj temu i Minecraft istnieje wiele opcji które pozwalają grze działać na low-endowych telefonach komórkowych bez konieczności wykorzystywania, w bardzo podobny sposób do opcji, które ma wersja na komputery (może to być Java lub wersja na Windows 10) i jest tak prosta, jak wydobycie blok kamienia.

Opcje wizualne Minecrafta

Minecraft ma bardzo prostą grafikę i dla nikogo nie jest tajemnicą, że jego sześcienna konstrukcja zapewnia większą optymalizację niż inne gry typu sandbox i survival, które działają z bardziej rozbudowaną grafiką, ale nie oznacza to, że aplikacja nie zawiera szczegółów technicznych, które mają wpływ na wydajność. Ustawienia Minecrafta pozwalają na zmianę aspektów bez konieczności wchodzenia do samej gry.

Najważniejszą rzeczą podczas konfigurowania aspektów jest wydajność „Fragmentów”, która jest miarą bloków, które świat ładuje do renderowania w czasie rzeczywistym. Gra domyślnie przyniesie pewną liczbę fragmentów, które można renderować, a zatem w przypadku niektórych telefonów komórkowych może być ich wiele Wskazane jest zmniejszenie ilości do liczby mniejszej niż 10 porcji więc Twoja wydajność się poprawia.

Inną opcją do rozważenia są szczegóły środowiskowe, takie jak chmury, cząsteczki, światła i grafika, które można zmienić, aby można je było zobaczyć w elegancki i bardziej zaawansowany sposób lub z szybką grafiką, która w efekcie końcowym tracą trochę stylizacji. Wszystko znajduje się w menu „Ustawienia” aplikacji.