Skip to content

Jak naprawić iPhone’a, jeśli utknął podczas sprawdzania aktualizacji?

27 de grudzień de 2021

Aktualizacja systemu Twojego iPhone’a jest bardzo łatwa i jest to akcja, która trwa kilka minut. Ale czasami może się zdarzyć, że urządzenie blokuje się podczas sprawdzania aktualizacji. Jeśli to samo stanie się z tobą. Zwróć uwagę na artykuł, ponieważ podamy Ci powody, dla których może się to zdarzyć. Pokażemy Ci różne sposoby rozwiązania tego problemu oraz dodatkową opcję za pomocą powszechnie używanego narzędzia.

Dlaczego sprawdzanie aktualizacji na iPhonie jest tak ważne?

Urządzenia mobilne ułatwiają natychmiastowy i szybki dostęp do komunikacji oraz wiadomości i poczty e-mail między innymi aplikacjami. Zdecydowanie posiadanie telefonu komórkowego jest dziś niezbędne. Istnieje wiele urządzeń, w tym iPhone, które mają bardzo zaawansowany system operacyjny.

Dbanie o aktualność jest bardzo ważne, ponieważ pozwoli Ci mieć i ciesz się innowacjami i funkcjami aplikacji. Ponadto zoptymalizuj jego użycie i popraw niektóre błędy, które mogą wystąpić na Twoim telefonie. Dlatego niezbędna jest aktualizacja iPhone’a do najnowszej wersji systemu iOS. A proces weryfikacji aktualizacji to pierwszy krok w tym kierunku. W ten sposób będziesz mieć najnowszą wersję.

Jaki jest powód, dla którego Twój iPhone utknął podczas sprawdzania tej aktualizacji?

Czasami może się zdarzyć, że próbujesz pobrać najnowsze aktualizacje Twoje urządzenie iPhone blokuje się podczas weryfikacji tej aktualizacji. Możesz się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. Wyjaśniamy dlaczego.

Nie możesz zainstalować nowej wersji

Jednym z powodów, dla których proces aktualizacji nie działa na Twoim iPhonie, może być: jest problem z oprogramowaniem. Powinieneś więc upewnić się, że to właśnie uniemożliwia zainstalowanie nowej wersji. Może być również konieczne ponowne uruchomienie lub przywrócenie urządzenia, ale najpierw wykonaj kopię zapasową. Dla większego bezpieczeństwa lepiej udać się do eksperta. Przejdź do witryny wsparcia Apple.

To zbyt ciężka aktualizacja

Innym powodem może być to, że aktualizacja jest zbyt ciężka, a urządzenie iPhone nie masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania dlatego nie można pobrać i zainstalować nowej wersji. Dlatego przed kontynuowaniem upewnij się, że Twój telefon komórkowy ma wystarczającą ilość miejsca i przystąp do zwalniania miejsca w pamięci wewnętrznej iPhone’a. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień, a następnie kliknij Ogólne i pamięć masowa. Usuń te aplikacje, które zajmują dużo miejsca, a których nie używasz.

Jak odblokować iPhone’a podczas sprawdzania aktualizacji?

wymazać i ponownie zainstalować aktualizację oprogramowania iPhone'a

Aktualizacja urządzenia iPhone jest bardzo ważna i musisz to robić od czasu do czasu. Bo bądź świadomy dostępnych aktualizacji aby lepiej cieszyć się telefonem komórkowym. Ale jeśli nie możesz przeprowadzić weryfikacji aktualizacji, pokażemy Ci, jak odblokować iPhone’a i przejść do aktualizacji urządzenia.

Jest kilka sposobów rozwiązania tego problemu, więc zwróć uwagę, ponieważ wyjaśnimy to pokrótce: Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zablokuj i odblokuj iPhone’a więc możesz wznowić aktualizację; Drugim sposobem jest ponowne uruchomienie iPhone’a, jednocześnie naciskając przycisk Start i moc lub niski poziom głośności, w zależności od wersji iPhone’a, którą posiadasz. Trzecim sposobem jest usunięcie aktualizacji i ponowna instalacja, w tym celu musisz przejść do opcji Ustawienia, Ogólne i Przechowywanie.

Co zrobić, jeśli Twoje urządzenie nie pozwala już na naturalną aktualizację oprogramowania?

Jeśli nawet zastosujesz ujawnione sposoby odblokowania iPhone’a i go nie otrzymasz, oznacza to, że Twoje urządzenie nie pozwala już na naturalną aktualizację oprogramowania. Wtedy będziesz musiał skorzystać z innej opcji, takiej jak użycie programu zaprojektowanego z myślą o takich niedogodnościach urządzeń iPhone. Program to dr.fone, który to narzędzie ułatwiające odzyskiwanie systemu.

narzędzie dr fone do aktualizacji iPhone'a

Ten program jest najbardziej wskazany do rozwiązania problemu utknięcia w weryfikacji aktualizacji telefonu komórkowego. Pierwsza rzecz to pobierz i zainstaluj to narzędzie. Następnie przystępujesz do podłączenia iPhone’a do komputera i rozpoczęcia wdrażania programu Dr.Fone. Wchodzisz do sekcji Odzyskiwanie systemu i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby poprawnie wykonać proces. Możesz także spróbować zaktualizować oprogramowanie iPhone’a za pomocą iTunes z komputera.