Skip to content

Jak naprawić i odzyskać uszkodzone pliki Word za pomocą bezpłatnego zestawu narzędzi do odzyskiwania programu Word?

20 de czerwiec de 2022

Jedna z najgorszych sytuacji, jakie możemy przejść przez osoby, które: pracujemy z dokumentami Word Ma to związek z przypadkami, w których po przesunięciu pliku plik zamyka się samoczynnie lub komputer się wyłącza, a my go tracimy.

Problem polega na tym, że wiele razy, gdy próbujemy go odzyskać, okazuje się, że dokument Word jest uszkodzonyi to właśnie w tym momencie musimy podjąć jakieś działania w tej sprawie. Następnie spróbujemy nauczyć Cię, jak odzyskać uszkodzony plik Word.

Ważne jest, abyś po odzyskaniu dokumentu mógł zobacz to z podgląduw ten sposób będziesz wiedzieć, czy jest to dokument, którego potrzebujesz, a jeśli nie wiesz, jak aktywować podgląd dokumentów w programie Word, musisz wiedzieć, ponieważ pomoże ci to w wielu sprawach.

Nie tylko do przeglądania dokumentów, które odzyskujesz, ale także do przeglądania dokumentów, które otwierasz i nie musisz ich edytować, ponieważ dokument, który otwierasz za pomocą podglądu, nie można modyfikować chyba że włączysz edytowanie.

Należy wyjaśnić, że jeśli z jakiegoś powodu Twoje słowo zostanie uszkodzone lub nie możesz go poprawnie otworzyć, najlepiej, aby odinstaluj i zainstaluj ponowniemożesz ponownie pobrać na oficjalnej stronie Microsoft Word.

Jak naprawić lub odzyskać uszkodzony dokument Word

Jak powiedzieliśmy, przede wszystkim musisz wiedzieć, że istnieje wiele powodów, dla których dokument Word może zostać uszkodzony, związane z awarią dysku twardegozłe zamknięcie pliku, problem z pobraniem go z Internetu itp. Zobaczmy, jak go odzyskać.

Naszą pierwszą rekomendacją w tym zakresie jest to, że stawiasz na automatyczne odzyskiwanie słówczyli ten, który możemy aktywować bezpośrednio, gdy program ostrzeże nas o danym problemie, pytając nas, czy chcemy odzyskać dokument.

Jeśli to nie zadziała, drugie rozwiązanie polega na przejściu do okna Otwórz z programu Word, wyszukaniu danego dokumentu, a zamiast kliknij Otwórz, kliknij Otwórz i naprawaby system spróbował naprawić błąd.

Po trzecie, od czasu do czasu możesz możemy odzyskać część oryginalnego tekstu po naciśnięciu OK w normalnej procedurze otwierania tego pliku, aby utworzyć nowy, nieuszkodzony plik z tym tekstem.

napraw uszkodzone pliki

W ten sposób możesz odzyskać Word z błędem w bardzo prosty sposób

W przypadku, gdy niedogodności nie ustąpią i nie można ich rozwiązać za pomocą poprzednich wkładów, o których wspomnieliśmy, należy rozważyć w ten sam sposób możliwość w samym Słowieprzejdź do Otwórz i wybierz Odzyskaj tekst z dowolnego pliku.

Chociaż w takich przypadkach nie odzyskasz formatowania tekstu, przynajmniej będziesz w stanie odzyskać tekst. Wszystko możesz zrobić w bardzo prosty sposób.

W każdym razie, będąc absolutnie szczerym, musimy wspomnieć, że w niektórych przypadkach, gdy jest problemy z plikami tekstowymi które zostały uszkodzone, nie ma innego rozwiązania niż ponowne wykonanie przedmiotu.

Widać to zwłaszcza, gdy Mówimy o dokumentach typu DOCXponieważ są one nazwane, w których w przypadku braku części treści lub jej nadpisania jesteśmy ostrzegani o przedmiotowych niedogodnościach.

Tam jest trochę sztuczki, które musisz znać w programie Wordponieważ ten program umożliwia tworzenie różnych typów dokumentów, jest to najczęściej używany program na świecie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, jak usunąć podświetlenie dokumentu tekstowego w programie Word.

Jest to dość ważne, ponieważ przy wielu okazjach nie możemy usunąć podświetlenia który ma tekst dokumentu, o ile staramy się, nie możemy tego zrobić, dlatego jest to coś, o czym powinieneś wiedzieć, na pewno będziesz go potrzebować znacznie później.

Inną bardzo przydatną sztuczką jest umiejętność prawidłowego kopiowania i wklejania obrazów, często zwykle kopiujemy i wklejamy obrazy, ale mamy słabą jakość lub dokument jest dość ciężki, więc nie możemy go przesłać na żadną platformę, jeśli ma dostarczyć wirtualną pracę.

Dlatego jeśli nie wiesz, jak skopiować i wkleić obrazy i teksty w dokumencie Word bez utraty formatuwystarczy wykonać kilka prostych kroków, zobaczysz, że jest to bardzo proste i będzie to w szybki sposób, który nie zajmie dużo czasu, jeśli będziesz go pilnie potrzebować.

Czy udało Ci się odzyskać uszkodzony plik za pomocą tego krok po kroku, którego Cię nauczyliśmy? Jeśli masz inne wątpliwości i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz zostaw to w komentarzach a my chętnie na nie odpowiemy w najlepszy sposób.

dołącz do naszego kanału telegram