Skip to content

Jak naprawić i naprawić błąd uwierzytelniania Wi-Fi Dlaczego nie pozwala mi się połączyć?

8 de marzec de 2022

Masz problemy z uwierzytelnianiem? Wi-Fi ze smartfonem i chcesz dowiedzieć się, jak je rozwiązać? Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę w tego typu sytuacji jest to, że jest to niedogodność, która zwykle dotyka ogromną liczbę użytkowników, dlatego nie jest to coś, co dotyczy tylko Ciebie, więc skupmy się na tym, jak rozwiązać problem . Chociaż istnieją różne metody wykonania anteny WiFi, na przykład za pomocą telefonu komórkowego.

Przyczyny i rozwiązania problemu uwierzytelniania WiFi

Zanim zaczniemy, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, że ten problem z uwierzytelnianiem Wi-Fi nie ma nic wspólnego z wirusem ani z podobnymi niedogodnościami, dlatego chociaż musi zostać rozwiązany, nie jest tak niepokojący jak inne.

Generalnie niedogodność polega na tym, że nasze urządzenie nie może połączyć się z modemem, który generuje. sieć Wi-Fi. Jest to błąd, który, jak powiedzieliśmy, jest dość powszechny, więc zastanówmy się nad możliwymi rozwiązaniami, które dla niego istnieją.

Aby mieć pewność, że mówimy o tym samym, trzeba zauważyć, że komunikat „Wystąpił błąd uwierzytelniania” podczas próby połączenia. Jeśli tak, będą działać następujące wiersze:

niepoprawne hasło

Najprawdopodobniej ta wiadomość pojawia się w wyniku użycia niepoprawne hasłoi jest tak, że być może w którymś momencie go zmieniliśmy, lub że z jakiegoś innego powodu nie pamiętamy, co to jest.

W tym przypadku rozwiązanie jest najprostsze ze wszystkich, biorąc pod uwagę, że musimy tylko spróbować połączyć się ponownie, ale w momencie Wprowadź hasłoupewnij się, że jest poprawne.

Niewłaściwa sieć Wi-Fi

Jeśli wcześniej skomentowaliśmy, że problem może być związany z nieprawidłowym hasłem sieciowym, jeśli już wykluczyłeś taką sytuację, może to mieć związek z faktem, że jest sieć Wi-Fimylę się bezpośrednio. Musisz upewnić się, że próbujesz połączyć się z usługą, za którą płacisz, a nie z inną, ponieważ wtedy zobaczysz ten komunikat.

problemy z modemem

I wreszcie problem może dotyczyć Twojego telefonu komórkowego. W takim przypadku, zwłaszcza gdy mamy stary lub nadużywany router, rozwiązaniem może być jego wymiana na nowy. Jeśli nie masz możliwości posiadania kolejnego w krótkim czasie, to możemy zasugerować, abyś zaczął od uruchom ponownie modem.

Telefony komórkowe i tablety, w których możemy rozwiązać ten błąd

Zgodnie z tym, co widzieliśmy od użytkowników zarówno w sieciach społecznościowych, jak i na forach, niektóre smartfony które są dotknięte tym problemem, są jednymi z następujących, o których zamierzamy wspomnieć:

  • Samsung: J1, J2, J3, J4, J5, J7, S1, S3, S4, S7, Grand Prime, A1, A3, A5.
  • Alcatel: Alcatel OneTouch.
  • Motorola: Moto E, Moto G, Moto C, Moto X.
  • Sony: Xperia, Xperia Z.

Od czasu do czasu normalne jest posiadanie Problemy z uwierzytelnianiem Wi-Fi. Z pewnością w pewnym momencie zdarzyło Ci się, że nie możesz połączyć się z połączeniem Wi-Fi. Chcesz wiedzieć, dlaczego i jak rozwiązać? Dzisiaj porozmawiamy szczegółowo o tym problemie i spróbujemy znaleźć rozwiązanie. Przyczyn może być wiele, dlatego musimy szczegółowo przyjrzeć się, na czym tak naprawdę polega problem.błąd połączenia z siecią Wi-Fi

Zanim przejdziemy dalej, chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy. Po pierwsze, nie jest to spowodowane wirusem ani złośliwym oprogramowaniem, nic podobnego. Więc w tym sensie nie powinieneś się martwić. Jest to problem, który czasami może wystąpić w różne urządzenia, Nie ma też nic wspólnego z tym, czy telefon komórkowy ma niski, średni czy wysoki zasięg.

Dlatego konieczne jest, abyś zrozumiał, że nie jest to powód do niepokoju, ponieważ telefon komórkowy nie jest uszkodzony ani nic podobnego. Ten problem może dotyczyć każdego rodzaju urządzenia mobilnego, niezależnie od marki, niezależnie od tego, czy posiadasz: Motorola, Xiaomi, LG, Samsung, Sony, Alcatel, inni.

Dlaczego to się dzieje? Właściwie może to dotyczyć kilku rzeczy. Z tego powodu w tym artykule postaramy się zobaczyć każdą z nich, a także jak rozwiązać każdą sprawę.

Złe hasło

Oczywiście błędne wprowadzenie hasła nie pozwoli nam się połączyć z sieć Wi-Fi. Wiele osób uważa, że ​​wpisuje hasło poprawnie i w rzeczywistości popełnia błąd w jakiejś liczbie, w innych.

Musimy wziąć pod uwagę, że jest to całkiem normalne, ponieważ z urządzenia mobilne, brak kilku kluczy to coś, co robimy za każdym razem, gdy piszemy. Wchodząc do niego musimy zwracać większą uwagę.

Wifi o tej samej nazwie

Wielokrotnie zdarza się, że próbujemy połączyć się z siecią Wi-Fi o takiej samej nazwie jak nasza. Na przykład: że znajomy daje nam Wifi, dzieląc się swoim połączeniem, zwykle w Android domyślnie mają te same nazwy.

Więc jeśli masz hasło zapisane od innego Sieć Wi-Fi o tej samej nazwie, telefon spróbuje połączyć się przy użyciu zapisanego hasła, co wygeneruje błąd.

Aby go rozwiązać, musisz zapomnieć o sieci i wrócić do Podaj hasło. Możesz również zażądać zmiany nazwy nowej sieci, z którą próbujesz się połączyć.

blokada routera

W niektórych przypadkach, chociaż zdarza się to rzadko. Być może router ma włączoną opcję blokującą urządzenie. Rozwiązaniem może być włączenie innej opcji w tym samym routerze. WPA-PSK. Problem polega na tym, że czasami jest to coś bardziej złożonego i wymaga fachowca lub kogoś, kto ma wiedzę na ten temat, aby to naprawić. Ten ostatni przypadek występuje rzadko. Dlatego polecam najpierw wypróbować dwa poprzednie, aby spróbować rozwiązać problem z Wi-Fi.

ten Sieci Wi-Fi W dzisiejszych czasach są one praktycznie niezbędne do tego stopnia, że ​​mamy do nich podłączone prawie wszystkie urządzenia w domu i dlatego musimy zadbać o ich prawidłowe działanie.

Oczywiście czasami Sieci Wi-Fi może mieć problemy z użytecznością, jak wszystko inne, a wiemy, jak irytujące są takie sytuacje, więc postaramy się pomóc.

Dlatego w całym tym artykule przyjrzymy się nie tylko najczęstszym błędom Sieci Wi-Fi, ale także jak szybko i definitywnie naprawić te błędy, aby już Ci nie przeszkadzały. Zobaczysz, że niektóre z tych błędów mają związek ze sprzętem, ale inne są związane z oprogramowaniem i właśnie na nich chcemy zrobić wgniecenie, abyś je rozpoznał i rozwiązał.

Ustawienia sieci Wi-Fi

Duży problem, z którym czasami musisz się zmierzyć, gdy używasz swojego urządzenia szukam sieci Wi-Fi i nie możesz znaleźć żadnego. Ale wiesz, że jest włączony, działa, ale telefon nadal go nie wykrywa. Znajdujesz się z listą sieci Wi-Fi, która jest w zasadzie pusta. Chcesz wiedzieć, jak rozwiązać ten problem? Nie martw się, ponieważ w tym artykule chcę z tobą porozmawiać dokładnie na ten temat.

W telefonie nie pojawia się Wi-Fi

Jest to niewątpliwie irytujący problem bo jest dość rzadki, więc fakt włączenia Wi-Fi i nie pojawiania się brak dostępnej sieci kiedy wiesz, że istnieje, nawet jeśli masz znajomego korzystającego z tej sieci lub nawet masz do niej podłączony laptop, jest to niewątpliwie denerwujące.

Najłatwiej byłoby zrestartuj urządzenie i w większości przypadków działa całkiem dobrze, po ponownym uruchomieniu możesz aktywować Wifi i wykryć wszystkie sieci dostępne w pobliżu.

Ale w niektórych przypadkach zdarza się, że tak nie jest, że sieć Wi-Fi nadal nie jest wykrywana. W takich przypadkach Polecam aktywować tryb samolotowy a po aktywacji odczekaj kilka minut na razie tak, aktywuj Wi-Fi, powinna pojawić się lista sieci lub, nawet jeśli jest to twój dom, po podłączeniu powinieneś po prostu wyłączyć tryb samolotowy i sprawdzić, czy wszystko działa jak zwykle.

Nie widzę mojego Wi-Fi

rozwiązać uwierzytelnianie sieci Wi-Fi

Jeśli problem będzie się powtarzał, po prostu zresetuj urządzenie do ustawień fabrycznych. Pamiętaj, że w tym przypadku wszystkie dane mobilne zostaną utracone, co oznacza, że ​​będzie tak, jakbyś właśnie je kupił. Dlatego ważne jest, aby zrobić utworzyć kopię zapasową wszystkich swoich danych, aby niczego nie stracić, chociaż zaleca się, abyś robił to od czasu do czasu.

Jako ostatnia opcja może się zdarzyć, że antena Wifi działa nieprawidłowo lub jest uszkodzona, zwłaszcza jeśli telefon doznał jakiegoś uszkodzenia w ciągu ostatnich kilku dni. Dowiedz się, jak zrobić potężną, domową antenę USB WiFi o dużym zasięgu do telefonu komórkowego lub komputera.

Aby rozwiązać ten problem, jedyną alternatywą, jaka nam pozostała, jest skorzystanie z wyspecjalizowanego serwisu technicznego, który może Ci pomóc w rozwiązaniu tego problemu, wiem, że może nie jest to rozwiązanie, którego oczekiwałeś, ale jeśli chodzi o problemy sprzętowe Jeśli nie masz dużej wiedzy i niezbędnych narzędzi, koniecznie zasięgnij profesjonalnej porady, aby nie doprowadzić do dalszego uszkodzenia urządzenia.

Główne problemy i rozwiązania sieci WiFi

Urządzenie nie rozpoznaje sieci Wi-Fi

To właśnie jeden z głównych problemów, na które możemy się natknąć, gdy zajmuje się sieciami WiFii to jest to, że żadne urządzenie, które posiadamy, po prostu nie jest w stanie rozpoznać swojego istnienia. W takich przypadkach musimy dostosować standardową częstotliwość naszego urządzenia do przepustowości zapewnianej przez sieć WiFi, o czym w sieci dostępnych jest wiele samouczków.

Sieć Wi-Fi jest zbyt wolna

W wielu przypadkach problem szybkość sieci Wi-Fi Ma to bezpośredni związek z liczbą podłączonych do nich urządzeń i oczywiście im ich więcej, tym wolniej będą działać. Jeśli jesteśmy w miejscach publicznych, możemy nie osiągnąć dużej prędkości, więc najlepsze, co możemy zrobić, to skupić się tylko na aplikacjach, które najbardziej nas interesują.

W ten sam sposób czasami trzeba wiedzieć, że odległość, jaką znajdujemy się od urządzenia, które emituje sygnał, może być niezbędna do uzyskania dobrego odbioru Internetu, dlatego należy wziąć ten czynnik pod uwagę. Wpisując ustawienia routera z komputera można też sprawdzić, czy ktoś inny jest podłączony, co oczywiście wpłynie jakość sygnału co otrzymujesz?

Jak poznać szybkość mojego połączenia?

Jest prawdopodobne, że poza wszystkim, o czym do tej pory wspomnieliśmy, naprawdę chcesz wiedzieć, czy jakość połączenia to, za co płacisz, jest tym samym, za co płacisz. Do tego jest kilka konkretnych aplikacji, wśród których możemy wymienić na przykład Speedtest, opracowany przez firmę Ookla, który można bez problemu pobrać z tego linku.

dołącz do naszego kanału telegram