Skip to content

Jak naprawić błąd „WhatsApp nieoczekiwanie się zatrzymał, zawiesił lub zamknął”

16 de Maj de 2021

WhatsApp to aplikacja gwiazda komunikacji, będąc tym najczęściej używanym przez miliony ludzi. Ma ponad 2500 milionów użytkowników na całym świecie i za każdym razem liczba pobrań aplikacji jest aktualizowana.

Możemy powiedzieć, że jesteśmy uzależnieni od tej aplikacji, ponieważ cały czas wysyłamy WhatsApp, czytając wiadomości ostatniej nocy, które opuściła grupa znajomych, widząc obraz ciasta, które zrobiła nasza babcia, są miliony powodów, dla których my są zawsze połączony w aplikacji i wiele więcej w czasie tej globalnej pandemii. Ludzie zmienili swoją rutynę z odwiedzania rodziny w weekendy na prowadzenie rozmów wideo WhatsApp w celu wysyłania pozdrowień.

WhatsApp zawiesza się na moim urządzeniu mobilnym

Chociaż jest to świetna aplikacja i dość duża firma, nie oznacza to, że nie możemy od czasu do czasu doszukać się jej wad, nawet jeśli są one drobne. Kilku użytkowników zgłosiło bardzo częstą usterkę, która mówi „WhatsApp został zatrzymany” kiedy jesteśmy na czacie, wysyłamy zdjęcie lub wideo, a nawet widzimy te same stany aplikacji.

Może to być bardzo frustrujące, gdy jesteśmy w trakcie ważnej rozmowy i naszej WhatsApp zaczyna stwarzać problemy. Jeśli zdarzyło się to wiele razy, informujemy, że mamy szybkie rozwiązanie Twojego problemu.

Dlaczego mówisz mi, że WhatsApp przestał działać?

Jeśli Twój WhatsApp się zatrzymał, najprawdopodobniej pamięć podręczna jest nasycona i będziesz musiał usunąć dane i pamięć podręczną. Aby to zrobić, musisz udać się do ustawienia lub konfigurację telefonu w zależności od tego, jaki jest twój model. W ustawieniach poszukaj „aplikacji” i kliknij wewnątrz. Wejdź do aplikacji WhatsApp, a tam zobaczysz kilka opcji, wybierz „przestrzeń dyskową” i kliknij usuń dane i pamięć podręczną.

Nie martw się, jeśli myślisz, że coś zostanie usunięte w aplikacji, nie ma problemu, w momencie usunięcia danych i pamięci podręcznej nic się nie stanie z Twoją aplikacją, możesz nadal go używać jak zawsze.

Jak naprawić WhatsApp zamknął się na moim telefonie?

Przy pierwszym rozwiązaniu, które ci daliśmy, powinno było zostać rozwiązane awaria WhatsApp. Jeśli tak nie jest, a wyskakujące okienko z ostrzeżeniem nadal się pojawia, należy wykonać następujące czynności:

Jedno z najskuteczniejszych rozwiązań to ponowne uruchomienie urządzenia mobilnego. Może się wydawać, że to nam w ogóle nie pomoże, ale prawda jest taka, że ​​tak. Wszystkie problemy, które masz z aplikacją lub które pojawiają się w twoim urządzeniu, zostaną rozwiązane po prostym ponownym uruchomieniu telefonu.

Aby ponownie uruchomić telefon komórkowy trzeba będzie nacisnąć i przytrzymać przycisk włączania i wyłączania przez kilka sekund, aż pojawią się opcje „wyłącz i uruchom ponownie”, oczywiście należy wybrać „restart”, odczekać kilka minut, aż telefon ponownie się włączy i wejść w Aplikacja WhatsApp, aby sprawdzić, czy usterka została naprawiona.

Ostatecznie zalecamy przywrócenie kopii zapasowej WhatsApp, to mogłoby to naprawić. Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziała, nie martw się, zawsze znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

logo WhatsApp na telefonie

Możesz sformatować telefon z fabryki lub pliku „Twardy reset”Jedyną wadą tego problemu jest to, że zostawi nam telefon tak, jakbyśmy go właśnie kupili i wyjęli z pudełka, czyli będziesz musiał zainstalować wszystkie aplikacje, z których korzystałeś wcześniej i się do nich zalogować i skonfiguruj telefon.

Ta opcja jest nieco bardziej skomplikowana i ma więcej procesów, ponieważ może to rozwiązać problem za nas, ale nadal musimy ponownie zainstalować aplikacje i może to być nieco stresujące, jeśli nie masz kopii zapasowych w telefonie, aby odzyskać obrazy i czaty.

Jeśli więc nie chcesz wybierać tej ekstremalnej opcji i nie masz czasu na ponowną personalizację telefonu, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest odinstaluj aplikację WhatsApp z telefonu i pobierz ją ponownier jak najszybciej. Tak lub tak, musisz rozwiązać wszystkie problemy z platformą WhatsApp, ponieważ pobieramy ją ponownie ze wszystkimi jej aktualizacjami.