Skip to content

Jak naprawić błąd „Nie można zażądać z powodu błędu urządzenia we / wy” w systemie Windows

13 de marzec de 2021

Wielu z nas zdarzyło się, że jesteśmy na komputerze i pojawia się błąd urządzenia I / O. Chociaż brzmi to dziwnie, jest to plik dość powszechny błąd a to nie koniec życia naszego komputera.

Nikt nie lubi otrzymywać komunikatów o błędach z urządzenia I / O, jeśli chodzi o nasze komputer lub urządzenie powszechnego użytku, ponieważ wszystkie nasze archiwa znajdują się w tym samym.

Fakt, że nasz komputer ma błąd urządzenia we / wy, nie oznacza, że ​​nasze wymienne dyski twarde zostały zniszczone lub bezużyteczne, więc nie oznacza, że ​​wszystkie dokumentacja znalezione w nich zaginęły.

Co to jest i jak zidentyfikować błąd urządzenia I / O? ”

Przed rozwiązaniem problemu ważne jest, aby wiedzieć, że błąd urządzenia we / wy występuje, gdy system operacyjny Windows przesyła lub udostępnia pliki. wykryć błąd dysku twardego.

Błąd urządzenia we / wy brzmi dość dziwnie, ponieważ jest on skrótem od „wejście i wyjście„Tak więc system operacyjny nie może wykonywać operacji wprowadzania i wyprowadzania danych z dysku.

Innymi słowy, błąd urządzenia we / wy oznacza, że ​​plik Błąd pamięci masowej systemu Windows i nie otrzymuje kopii do przechowywania lub odczytu swoich plików.

Aby móc podjąć jakiekolwiek działania w celu skorygowania błędu urządzenia we / wy, należy ważne, aby mieć pewność że to ten błąd pojawia się na naszym komputerze.

Można potwierdzić, że to ten błąd, gdy pojawiają się w systemie Windows okna wiadomości na przykład „Nie można wysłać żądania z powodu błędu urządzenia we / wy”.

Jak naprawić błąd urządzenia I / O?

Błąd urządzenia we / wy jest dość irytujący i częstszy, niż mogłoby się wydawać, dlatego jest ich kilka metody rozwiązać to samo, które są dość proste.

Metoda 1: Polega na sprawdzeniu połączeń USB. Problemem sprzętowym może być połączenie USB komputera, na przykład możemy przetestować zewnętrzny kabel hd w różnych portach komputera. Jeśli błąd będzie się powtarzał, możemy poszukać innego komputera, takiego jak laptop lub inny procesor, aby spróbować podłączyć kabel i sprawdzić, czy problem wynika z ich połączenia.

Metoda 2: Zaktualizuj sterowniki. Możemy spróbować ponownie zaktualizować lub zainstalować sterowniki, ponieważ błąd urządzenia we / wy może być spowodowany przez plik Wersja okna musi być zaktualizowany.

Aby to zweryfikować, wprowadzimy administrator urządzeń, następnie klikniemy jednostkę dyskową, naciśniemy akceptuj, aby rozwinąć iw ten sposób znajdziemy sterownik, który przedstawia problem, po wykryciu wystarczy go zaktualizować.

Metoda 3: Jeśli błąd będzie się powtarzał, możemy w końcu spróbować go rozwiązać za pomocą wiersza polecenia i polecenia „dysk policzkowy”. W pasku wyszukiwania komputera napiszemy „Cmd”, klikniemy Uruchom jako administrator.

Na ekranie, który się pojawi, umieścimy„Chkdsk (list przypisany do naszego dysku twardego): / f / r / x”, Wciskamy enter i Windows rozpocznie analizę i naprawę dysku, dzięki czemu błąd urządzenia I / O zostanie rozwiązany.

Jak odzyskać moje pliki

Jeśli w środku procesu naprawiania błędu urządzenia we / wy, ważny plik był oddalony lub po prostu nie pojawia się już na naszym komputerze, istnieje dość prosty sposób na jego odzyskanie.

napraw problem z błędem urządzenia z systemem Windows za pomocą poleceń

Istnieje wiele programów, które są przeznaczone do pomóż nam odzyskać pliki które utraciliśmy z powodu błędów na naszym dysku twardym, takich jak błąd urządzenia I / O.

Odzyskiwanie Recorveryit Jest to profesjonalny program, który możemy pobrać z Google, dzięki któremu możemy szybko, łatwo i całkowicie bezpiecznie dane. Program jest dość intuicyjny i łatwy w użyciu.

Po pobraniu wystarczy go kliknąć, a następnie urządzenie zawierające plik, który chcemy odzyskać. Wystarczy kliknąć „start”, aby rozpocząć proces odzyskiwania, który został osiągnięty poprzez a łów dzięki któremu możemy zobaczyć i sklasyfikować odzyskane pliki.

dołącz do naszego kanału telegram