Skip to content

Jak napisać literę „Ñ” na swoim Chromebooku? – Konfiguruj i pisz

24 de październik de 2021

Chromebooki to wyjątkowe i bardzo praktyczne urządzenia, za pomocą których można szybko wyszukiwać, prowadzić rozmowy wideo, pobierać aplikacje, a nawet instalować drukarkę, a także korzystać z wygodnej i łatwej w obsłudze klawiatury.

Istnieją pewne klawisze, które są specjalne dla każdego rodzaju pisma, od symboli po znaki. Ale teraz do konfiguracji niektórych klawiatur bardzo możliwe, że nie znajdziemy niezbyt popularnych kluczy lub po prostu jego konfiguracja jest inna.

Jeden z tych wielu kluczy, o których właśnie wspomnieliśmy, podkreśla literę Ñ. To, choć mało używane, może być potrzebne do pisania spraw, w których nie można go pominąć.

Chromebook to jeden z komputerów, których układ klawiatury nie jest wyjątkowy, ponieważ litera Ñ nie jest fizycznie obecna, ale to nie znaczy, że nie można go użyć w żądanych przez nas dokumentach.

Dlaczego Chromebooki nie mają jednego przycisku na literę „Ñ”?

Chromebook to teraz sytuacja, o której mówi wielu użytkowników i jest to komputer z specyficzny system operacyjny, jakim jest system operacyjny Google. Jeśli masz taki, na pewno miałeś ten sam incydent, co inni użytkownicy z tym samym systemem.

W odniesieniu do języka rozmieszczenie i elementy klawiatury są inne, jak nie w większości języków jest napisany w ten sam sposób lub z tymi samymi znakami interpunkcyjnymi. Dlatego być może w niektórych klawiaturach nie otrzymujemy żadnego wymaganego klawisza ani interpunkcji.

Więc możesz nie wiedzieć, jak umieścić znak lub akcenty na swoim Chromebooku, ale prawda jest taka, że ​​jest to dość proste i szybkie.

Jakich skrótów klawiszowych możesz użyć, aby umieścić „Ñ” w swoich tekstach?

Wiele osób może mieć problemy z klawiaturą Chromebooka, więc należycie szukają skrótów, W tym celu ujawnimy niektóre, z których możesz skorzystać.

Prawy Alt + N

Następnie pokażemy, jak wpisać Ñ za pomocą klawisza Alt. Aby użyć małej litery ñ, użyj prawego Alt + n.

Prawy Alt + Shift + N

Tak więc, aby napisać kapitał Ñ kliknij prawy Alt + Shift + N. Powinny być używane tylko wtedy, gdy konfigurujesz klawiaturę w języku angielskim.

W przeciwnym razie, aby wpisać Ñ na klawiaturze urządzenia Chromebook w języku hiszpańskim, musisz najpierw wybrać hiszpańską klawiaturę w sekcji Metody wprowadzania. Aby móc używać małych liter ñ kliknij na klawisz z dwukropkiem (:).

jak napisać n jeśli masz Chromebooka po angielsku

Więc możesz napisać Ñ, ale wielkimi literami naciśnij przycisk Shift +: jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub dowiedzieć się więcej o konfiguracji klawiatury, możesz odwiedzić obsługę Chromebooków.

Jak napisać „Ñ”, jeśli masz Chromebooka w języku angielskim?

Aby napisać literę Ñ na Chromebooku, jeśli jest w języku angielskim, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Jeśli masz na klawiaturze strefę klawiatury numerycznej, będziesz mógł napisać list bezpośrednio.
  • Ale jeśli masz klawiaturę numeryczną zintegrowaną z alfabetyczną, musisz upewnić się, że możesz bez problemu wpisywać cyfry, jeśli nie możesz, być może będziesz musiał ją aktywować za pomocą klawisza Fn lub Num lock, to zależy od posiadanego urządzenia.
  • Aby napisać literę ñ musisz kliknąć klawisz Alt i przytrzymaj go, aż zakończysz proces.
  • Jak tylko przytrzymasz Alt, musisz wpisać liczby w kolejności; 1, 6 i 4. Tak więc formuła zapisu ñ bez odpowiedniego klucza to: Alt + 164.
  • Jeśli chcesz napisać Ñ, ale wielkimi literami, musisz wykonać następującą procedurę, ale naciśnij 165: Alt + 165.
  • Jeśli to nie zadziałało, nie martw się, ponieważ są jeszcze 2 przypadki. Aby wpisać literę ñ w każdym razie możesz nacisnąć Alt, a następnie cyfry 0241, w skrócie Alt + 0241 i uzyskasz małe litery. Aby uzyskać wielkie litery, naciśnij Alt + 0209.

W przeciwnym razie, aby wpisać Ñ na klawiaturze Chromebooka w języku hiszpańskim lub aby móc używać małych liter ñ, kliknij klawisz z dwukropkiem (:). Abyś mógł napisać Ñ, ale wielkimi literami naciśnij przycisk Shift + (:).

Jak skonfigurować Chromebooka, aby mógł bez problemu korzystać z „Ñ”?

Musisz skonfigurować klawiaturę tak, aby z kolei można było wpisać literę Ñ, musisz to zrobić w następujący sposób: przejdź do ustawień, a następnie do ustawień zaawansowanych i w tym wprowadź języki i dane wejściowe.

jak pisać n z chromebookiem po angielsku?

Po tym, przejdź do Metody wprowadzania Aby móc potwierdzić klawiaturę Chromebooka, musisz zmienić język na hiszpański, a nawet jeśli Twoja klawiatura jest amerykańska, zostanie dostosowana do hiszpańskiego.

Widząc to wszystko, czy widzisz, jak łatwo jest rozwiązać taki problem? Teraz dzięki temu będziesz mógł korzystać z Ñ w dogodnym dla siebie czasie i możesz pisać swoje teksty tą postacią lub spokojnie robić takie rzeczy jak ty Bezpłatne zarządzanie pamięcią Chromebook.