Skip to content
Mac

Jak napisać literę Ñ na angielskiej klawiaturze lub nie na Windows i Mac

18 de wrzesień de 2021

Jak dobrze wiemy, urządzenia Apple są znane na całym świecie ze swoich innowacyjnych projektów i wysokiej jakości. Ale jeśli kupiłeś Macintosha i nie wiesz, jak napisać list Ñ, czytaj dalej. W tym poście przedstawiamy prosty i szybki przewodnik, więc zwróć uwagę i naucz się umieszczać Ñ na Macu.

Wielu użytkowników często ma wiele błędów ortograficznych podczas pisania po hiszpańsku. To dlatego, że niektóre klawiatury nie przychodź z kluczami do wprowadzania znaków znaków zapytania, akcentów i znacznie mniej litery Ñ, są to specjalne te, które są w języku angielskim. Mimo to angielskie klawiatury są ogólnie najlepiej sprzedającymi się na świecie, bardziej niż hiszpańskie, ponieważ angielski jest językiem uniwersalnym.

Ale czy to nie wszystkim się podoba? pisz z błędami pisowni, dla niektórych nie sprawia to żadnych problemów, ale są inne osoby, które nie czują się dobrze, jeśli nie piszą poprawnie słów.

Może to być nawet frustrujące, gdy nie możesz pisać tak, jak chcesz, nie znajdowanie akcentów, nie znajdowanie określonych liter lub znaków, w tym ñ.

Jeśli należysz do tego typu osób, tak jak ja, to trafiłeś do właściwego artykułu, ponieważ tym razem rozwiążemy wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące umieszczania znaków niektóre rodzaje klawiatur.

Może to być ból głowy dla osób mówiących po hiszpańsku podczas pisania na komputerze iMac w ich ojczystym języku. Pamiętajmy, że nikt nie lubi czytać tekstów z błędami ortograficznymi ani nic w tym stylu. Ale spokojnie, zawsze jest sposób umieść wszystkie znaki interpunkcyjne, Niech tak będzie z angielskiej klawiatury. W dalszej części postu szczegółowo wyjaśnimy, jak to zrobić.

Ciekawostka dla Ciebie: uczymy Cię genezy Listu Ñ

Jego pochodzenie sięga średniowiecza, w tym czasie zaczęły pojawiać się różne języki łacińskie. Ale ponieważ litera nie istniała w języku łacińskim, każdy język szukał sposobu na przedstawienie dźwięku Ñ ​​na swój sposób.

Na przykład litera Ñ może być reprezentowana jako trzy różne sposoby: „Nn”, „gn” i „ni”. Później był również reprezentowany jako „n” z virgulą lub virgulilla na górze.

Ale potem król Alfonso X postanowił ustalić ostateczną formę „Ñ” w języku hiszpańskim, aby zapobiec nieporozumieniom w momencie pisania. Następnie, począwszy od XIV wieku, jego użycie stało się dość popularne, a w 1942 roku zostało oficjalnie włączone do gramatyki hiszpańskiej. W 1803 r. litera Ñ została włączona do słownika Królewskiej Akademii Hiszpańskiej.

Jakie kroki należy wykonać, aby w prosty sposób umieścić Ñ na angielskiej klawiaturze komputera Mac

Jeśli kupiłeś urządzenie Apple, czy to Macbook, czy iMac z Wielkiej Brytanii, Kanady lub Stanów Zjednoczonych, dotarłeś do właściwego posta. W tej sekcji pokażemy, jak napisać literę Ñ w klawiatura komputera iMac. Po prostu nauczymy Cię małej sztuczki, która jest bardzo łatwa do nauczenia.

Aby móc wpisać literę Ñ z angielskiej klawiatury, wystarczy wykonać te kroki, które pokażemy poniżej. Jest to bardzo prosty proces, który nie wymaga dużo czasu. W takim przypadku wystarczy odrobina praktyki, aby perfekcyjnie ją opanować. Kroki, które należy wykonać, są następujące:

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby wpisać literę Ñ na klawiaturze komputera Macintosh, jest naciśnij klawisz „Opcja” lub „Alt”.
 • Teraz, naciskając klawisz „Alt”, musisz nacisnąć literę N na klawiaturze alfanumerycznej.
 • Wtedy zobaczysz, że pożądana litera Ñ pojawia się na ekranie Maca i voila, już osiągnęliśmy nasz cel!

naciśnij klawisz Alt

Po prawidłowym wykonaniu kroków, możesz pisać słowa zawierające literę Ñ (choć jest ich niewiele). Ten proces działa tylko w przypadku klawiatury anglosaskiej dostarczanej z urządzeniami Apple zakupionymi w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii.

W przypadku, gdy piszesz z klawiatury w języku hiszpańskim i wykonujesz te czynności, ekran pojawi się pusty znak. Ponieważ te klawiatury mają domyślnie włączoną literę Ñ i nie wymagają żadnych sztuczek, aby móc napisać tę literę.

Niepokoisz się, ponieważ na Twojej klawiaturze nie ma litery Ñ ?, i z tego powodu rezygnujesz z wykonywania pracy lub innych zadań na komputerze?; wiemy to napisz „Ñ” była udręką tysięcy użytkowników, ale znowu jesteśmy tutaj, aby zaoferować Ci opcje, które usprawnią procesy automatyzacji biura i przeglądanie stron internetowych; z tego powodu wyjaśnimy teraz, jak napisać „Ñ”, jeśli nie pojawia się na klawiaturze systemu Windows

Będziesz bardzo zainteresowany tymi informacjami, jeśli Twoja klawiatura nie ma litery Ñ, ale redaktor, pisarz danych, często sporządzasz raporty lub inne dokumenty, chcesz porozmawiać z hiszpańskojęzyczną rodziną lub przyjaciółmi, surfować lub po prostu potrzebujesz go do pisania e-maili. Po prostu uważnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które udostępniamy w tym poście.

Być może myślisz, że musisz zrób tysiąc kroków, co może być bardzo skomplikowane lub prawdopodobnie będziesz musiał ponownie skonfigurować klawiaturę w systemie Windows, ale nie martw się, to nic takiego, teraz pokażemy Ci najłatwiejszy sposób użycia litery „ñ” na klawiaturze.

Jak napisać literę Ñ na klawiaturach, na których się nie pojawia? Krok po kroku

Na pewno masz laptopa lub komputer, którego klawiatura jest w języku angielskim; lub po prostu, gdy szukasz klawisza Ñ (który zwykle znajduje się po prawej stronie środkowy rząd klawiatury), zamiast tego pojawiają się inne znaki; w takich przypadkach, co powinieneś zrobić? Damy Ci kilka opcji, abyś mógł je łatwo zastosować:

Opcja 1: Otwórz wirtualną klawiaturę, na której pojawia się „Ñ”

 • Naciśnij klawisze: „Windows ”,„ Control ”i litera„ o ” w tym samym czasie i bez ich zwalniania; powinna pojawić się tutaj „Klawiatura wirtualna”; ale jeśli tak się nie otworzy, to …
 • Przejdź do pasek startowy ”i zlokalizuj symbol wyszukiwania (ma kształt lupy); kliknij tam i wpisz: osk.exe i naciśnij klawisz „Enter”. Tym razem powinno się pojawić; Jeśli jednak się nie otworzy, oznacza to, że konfiguracja klawiatury w systemie Windows ma wersję angielską; więc możesz wybrać …
 • Wróć do Pasek startowy, tam kliknij PL „lub” ENG ”; dla zmień ustawienia językowe klawiatura Aby przejść do języka hiszpańskiego, kliknij „ES” lub „ESP”. Twoja „Klawiatura wirtualna” powinna się teraz pojawić, a tam powinieneś zobaczyć klawisz Ñ, tak jak na tradycyjnej klawiaturze w języku hiszpańskim.
 • Inną alternatywą byłoby otwarcie aplikacji, która wyświetla darmową „Wirtualną klawiaturę” z własnej przeglądarki, nie trzeba jej pobierać.

laptop mini komputer

Opcja 2: Skonfiguruj Windows

 • Przejdź do pasek startowy ”Windows.
 • Iść do Ustawienia ” lub po prostu wpisz go w wyszukiwarce systemu Windows, aby ułatwić wyszukiwanie.
 • W „Ustawieniach systemu Windows” zlokalizuj i kliknij: „Czas i język”, pojawi się sekcja „Czas i język”,
 • Wpisz „Region i język” i po prostu wpisz nazwę kraju hiszpańskojęzycznego, który Ci odpowiada (Hiszpania, Argentyna, Peru, …); w ten sposób zmieni język twojej klawiatury, dzięki czemu możesz łatwo nacisnąć literę Ñ w środkowym rzędzie klawiatury, nawet jeśli pojawią się inne znaki.

Opcja 3: Podążanie za formułą

 • Zanim zastosujesz ten wzór, upewnij się, że aktywuj klawiaturę numeryczną; Jak byś to zrobił? bardzo łatwe, naciśnij klawisz Fn „lub” Nun lk „, byłoby to w przypadku, gdy masz laptopa lub mini laptop lub komputer, który zwykle nie ma klawiatury numerycznej po prawej stronie.
 • Jeśli masz już wbudowaną klawiaturę z numeracją po prawej stronie, naciśnij i przytrzymaj klawisz „Alt” + 164; Ta procedura służy do wpisywania małych liter ñ, a dana litera powinna pojawić się natychmiast.
 • Aby wpisać wielką literę Ñ, naciśnij i przytrzymaj: Alt + 165

Opcja 4: Ostatnia opcja napisania „Ñ” na klawiaturach, na których się nie pojawia

Aby napisać litera ń małe lub wielkie litery jest jeszcze kilka innych opcji, a tutaj wyjaśniamy, jak to zrobić:

 • Naciśnij i przytrzymaj, aby uzyskać małe litery: Alt + 0241.
 • A jeśli zamierzasz wpisać Kapitał Ñ, wystarczy nacisnąć: Alt + 0209 Bez upuszczania.

Dzięki naszym wskazówkom, jak pisać „Ñ” jeśli nie pojawia się na klawiaturze systemu Windows, zapewniamy, że nie będziesz mieć więcej komplikacji; Możesz napisać Ñ z dowolną z tych opcji w: ulubionej przeglądarce, w programie Word, Excel, Power Point, Notatniku lub w dowolnej innej wybranej aplikacji. Mamy nadzieję, że te informacje były dla Ciebie bardzo przydatne i teraz zabierz się do pracy.