Skip to content

Jak nagrywać transmisję na żywo i tworzyć profesjonalne wideo na moim komputerze?

23 de grudzień de 2021

Obecnie strumieniowanie wideo na żywo jest możliwe dzięki postępowi w technologii i Internecie. Twórz filmy w czasie rzeczywistym teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, w rzeczywistości sieci społecznościowe mają wbudowaną funkcję, która pozwala to zrobić. Co więcej, niektórzy ludzie używają różnych platform do nagrywania, na przykład YouTube jest doskonałym narzędziem do transmisji wideo na żywo z telefonu komórkowego.

Tym razem jednak chcemy porozmawiać o nagrywaniu na żywo z komputera. Dlatego w tym samouczku nauczysz się nagraj transmisję na żywo i nagraj profesjonalne wideo na swoim komputerze. Dlatego zwróć szczególną uwagę, aby nauczyć się korzystać z wbudowanych narzędzi i programów, które umożliwiają nagrywanie ekranu komputera w celu przesyłania strumieniowego.

Skąd możesz wiedzieć, czy Twój komputer ma zasoby do jednoczesnej transmisji i nagrywania?

Znajomość komponentów komputera i sposobu ich działania jest ważna, aby wiedzieć, jakie programy lub aplikacje możemy pobrać i zainstaluj, jest to przydatne, aby uniknąć niedogodności podczas ich używania. Na przykład, aby pobrać grę wideo bierzemy pod uwagę wymagania gry i sprawdzamy, czy jest ona kompatybilna z naszym komputerem, aby działała poprawnie.

Podobnie, aby nagrywać transmisje na żywo, ważne jest, aby wiedzieć, czy komputer ma niezbędne zasoby. Skąd więc możesz wiedzieć, czy Twój komputer ma zasoby do jednoczesnej transmisji i nagrywania? To bardzo proste, wszystkie komputery mają osobną sekcję o nazwie panel sterowania lub ustawienia gdzie pokazuje wszystko, co ma związek z oprogramowaniem i sprzętem.

Musisz tylko przejść bezpośrednio do tej sekcji, następnie przejść do System, a następnie do „O”. Możesz także użyć kombinacja klawiszy Ctrl + Shift + Esc Aby przejść do Menedżera systemu, możesz zobaczyć różne zakładki, takie jak wydajność procesora i pamięć RAM.

Ponadto w Informacje o systemie Pojawi się seria opcji pokazujących wszystkie komponenty komputera. Na przykład dysk twardy, karta graficzna, procesor graficzny, monitor, wyświetlacz i inne ważne urządzenia peryferyjne do nagrywania transmisji na żywo.

logo studia obs

Jakie oprogramowanie pozwala na jednoczesne nadawanie na żywo i nagrywanie ekranu i jak to zrobić?

Istnieje wiele programów, które: umożliwić jednoczesne przesyłanie strumieniowe i nagrywanie na żywo, darmowe programy, które mogą działać na dowolnym systemie operacyjnym. Oto dwa najlepsze programy, których możesz używać do przesyłania strumieniowego i nagrywania w czasie rzeczywistym:

Studio OBS

OBS Studio to doskonała aplikacja do nagrywania i przesyłania wideo na żywo przez Internet, posiada ważne funkcje i funkcje, które spełniają swój cel, takie jak wykonywanie zrzutów ekranu, komponowanie scen, kodowanie, nagrywanie i nadawanie. W rzeczywistości wiele osób używa OBS do przesyłania strumieniowego na Facebooku z dowolnego komputera.

Posiada dość prosty interfejs, w którym można dokonać dowolnej konfiguracji pod względem emisji i nagrań. Możesz też mieszać w nagraniu wideo na żywo, używaj między innymi filtrów. Jak widać, jest to świetna alternatywa, której nie należy przeoczyć, jeśli chcesz tworzyć filmy jak profesjonalista.

FonePaw

FonePaw to aplikacja dla robić profesjonalne nagrania na żywo, strumieniuj muzykę, transmituj gry, a nawet spotkania. Jest to oprogramowanie kompatybilne z komputerami PC Windows 10 i MacOS 10.15. Jest to wydajny rejestrator ekranu, który umożliwia przesyłanie filmów na pełnym ekranie, kamerą internetową z dźwiękiem lub bez dźwięku lub określonym oknem.

Możesz go używać w aplikacjach takich jak FaceTime lub Skype, aby nagrywaj audio lub rozmowy wideo, edytuj, rób zrzuty ekranu, to tylko niektóre z funkcji, które ma to oprogramowanie. Zarówno OBS Studio, jak i FonePaw są bezpłatne i można je pobrać ze sklepu z aplikacjami Google Play.

Jak nagrać swój ekran bez żadnego oprogramowania w systemie Windows 10?

kobieta i mężczyzna w rozmowie wideo na komputerze

Z drugiej strony chcemy podkreślić inne alternatywy, aby nagrać ekran komputera bez konieczności pobierania oprogramowania. Prawda jest taka, że ​​istnieje domyślna opcja systemu Windows 10, która jest nazwany „Pasek gier” i aktywowany przez naciśnięcie klawiszy Windows + G, jest to pasek narzędzi dla fanów gier.

Możesz w nim robić zrzuty ekranu, transmitować na żywo lub nagrywać grę. Gdy znajdziesz się w tym pasku gry, system Windows 10 automatycznie wykryje, kiedy jesteś w grze i zapyta, czy tak jest, jeśli tak jest, musisz potwierdzić, klikając opcję Tak.

Wręcz przeciwnie, jeśli tak nie jest, nie musisz niczego oznaczać. Aby włączyć swój głos do nagrania, zaznacz pole, aby nagrywać za pomocą dostępnego mikrofonu. Po przygotowaniu tej opcji kliknij przycisk Nagraj i gotowe. Po trzysekundowym odliczaniu rozpocznie się nagrywanie ekranu komputera.

Z drugiej strony możesz również rozważyć użycie stron internetowych do tego działania, zalecamy użycie „RecordScreen.io”. Jeśli nie chcesz pobierać OBS Studio do nagrywania ekranu komputera, możesz również uzyskaj dostęp do RecordScren.io z ulubionej przeglądarkiJednak ta sama witryna zaleca korzystanie z Google Chrome.

Podczas uzyskiwania dostępu kliknij fioletowy przycisk z napisem Nagraj (nagraj), a następnie pojawią się dwa tryby nagrywania, ekran + kamera internetowa lub tylko ekran. Następnie musimy przyznać stronie uprawnienia, aby mogła korzystać z naszej kamery i mikrofonu i informować ją o treści, którą chcemy nagrać. Powinieneś wiedzieć, że format wideo zostanie pobrany w formacie .webm, a nie w formacie Mp4.

dołącz do naszego kanału telegram