Skip to content

Jak mogę używać Cactus w Minecraft? – Farma kaktusów, zbroja kaktusów, paliwo kaktusowe itp.

22 de luty de 2021

Użyj kaktusa w Minecraft Nie jest to takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, jest jednak kilka rzeczy, o których należy najpierw pamiętać. Ten bardzo ciekawy rodzaj roślin jest bardzo kolorowy i od momentu wprowadzenia go do gry wielu z nich włączyło je do swoich kreacji i przygód.

Jednak, chociaż nie stanowi to większych trudności, jeśli jest czymś skomplikowanym w użyciu, weź pod uwagę te wskazówki zacznij korzystać z tej pozycji.

Zdobądź kaktusa w grze Minecraft

Kaktusy to ogólnie rodzaj roślinności są uzyskiwane w biomach gorących i suchych, możesz go znaleźć wszędzie tam, gdzie jest piasek.

W tym sensie, jeśli chcesz zdobyć kaktusa w Minecrafcie, najlepiej wybrać się na wybrzeże lub pustynię. Raz znaleziony i jak w przypadku trzciny, można go łatwo przewrócić ręką lub dowolnym narzędziem. Oczywiście należy bardzo uważać podczas zbliżania się do niego, ponieważ rani wszystko, co się za bardzo zbliży.

Użyj kaktusa w grze Minecraft

Możesz korzystać z kaktusów na różne sposoby, czytać dalej i znaleźć kilka z najciekawszych opcji w grze:

Farma kaktusów

Jeśli zamierzasz używać kaktusów na dużą skalę, na pewno będziesz chciał mieć własne plony. Jest na to kilka sposobów, ale możesz chcieć czegoś bardziej zautomatyzowanego i prostszego niż zbieranie od kaktusa do kaktusa.

Przede wszystkim nie zapomnij o kaktusach rosną tylko w piasku i nie powinny mieć żadnych innych bloków po bokach. Te rosną same do wysokości 3 bloków, więc wystarczy jeden, aby szybko zbudować farmę.

Powiedziawszy to, aby używać kaktusów w grze Minecraft za pośrednictwem zautomatyzowanej farmy, musisz zlokalizować cztery bloki piasku z oddzieleniem jednego bloku od siebie. Wokół tych bloków i ponownie pozostawiając wolną przestrzeń, zbuduj ramę z dowolnego materiału.

W każdym bloku piasku umieść kaktusa i aby ułatwić jego automatyczne pozyskanie musisz zderzyć go z kamiennym blokiem, gdy wyrośnie. Osiągniesz to, umieszczając pływającą kostkę kamienną między jednym kaktusem a drugim na wysokości 3 bloków. W ten sposób, gdy kaktus osiągnie maksymalną wysokość samo spadnieponieważ będzie miał obok niego blok.

W celu dalszej automatyzacji umieść 4 bloki wodne w 4 rogach podstawy (między blokami piasku a ramą). Pośrodku jednego z boków otwórz blok ramy i cała woda zostanie skierowana tam. Więc wszystko, co zostało, to umieść lej i beczkę do przechowywania produktów.

Barwnik kaktusowy

Jednym z najczęstszych powodów używania kaktusów w grze Minecraft jest wydobywanie ich zabarwienia. W ten sposób umieszczając kaktusa w piekarniku można łatwo uzyskać zielony barwnik. Pamiętaj, że spowoduje to zniszczenie kaktusa musisz zapewnić stałe dostawy jeśli zamierzasz intensywnie z niego korzystać.

kaktus na ścianie

Zbroja kaktusa

Obecnie nie można tworzyć żadnych przedmiotów przy użyciu Kaktus w oficjalnych wersjach gry. Można jednak znaleźć mody, które modyfikują to i dodają wszystko, od broni i zwierząt po mityczną zbroję kaktusa z jej niesamowitymi zaletami.

Zaletą posiadania zbroi jest to, że możesz zastosować wiele zaklęć do tego narzędzia, aby to zrobić

Obrona

Z drugiej strony kaktus jest zwykle używany w Minecrafcie jako obrona, używając go jako ogrodzenia. Są one umieszczone na całym obwodzie w układzie ukośnym lub w podwójnie przeplatanej linii.

Zbroja może być wykonana z żelaza lub skóry, jeśli chcesz mieć zbroję skórzaną, materiał możesz uzyskać ze zgniłego mięsa lub udając się na farmę skóry. Zaletą skórzanej zbroi jest to, że można ją pomalować na wybrany kolor, ale wadą jest to, że nie jest tak wytrzymała jak żelazo.

Jest również często używany w pułapkach, na przykład jako tło. Mimo to nie jest to wysoce zalecane, ponieważ ma tendencję niszcz także przedmioty, z którymi się stykają z powierzchnią kaktusa.

Paliwo kaktusowe

Ponieważ nie jest uważany za drewno, jedynym zastosowaniem kaktusa w piecu jest ekstrakcja barwnika. W związku z tym na razie i bez użycia modów niemożliwe jest użycie kaktusa jako paliwa.