Skip to content

Jak mogę usunąć lub usunąć grupę WhatsApp na zawsze?

17 de listopad de 2021

Grupy na WhatsApp stały się bardzo popularne ze względu na zalety, jakie oferuje. Są one idealne do zgromadzenia wielu osób, które muszą często się kontaktować. Jedną z wad grup jest duża liczba powiadomień, które docierają do Ciebie, co może być denerwujące. Jeśli chcesz usunąć grupę na WhatsApp, tutaj omówimy różne dostępne opcje.

Co mogę zrobić, jeśli nie chcę już być zaproszonym do grupy WhatsApp

WhatsApp ma funkcję, która pozwala tworzyć grupy w celu zgromadzenia rodziny, przyjaciół lub współpracowników. Dzięki tym grupom członkowie mogą planować działania lub utrzymywać ze sobą kontakt.

Czasami jesteśmy zapraszani do przynależności do grupy na WhatsApp w celu interakcji z ludźmi, którzy mają podobne cele. Jednak z biegiem czasu cel grupowania ulega rozproszeniu, więc czujemy, że nie powinniśmy już do niego należeć.

Możesz po prostu opuścić grupę

Jeśli Twoim celem jest całkowite opuszczenie grupy, musisz pamiętać, że po wyjściu z grupy, jeśli chcesz ponownie wejść, musisz poprosić administratora o dodanie Cię.

Do przestań należeć do grupy Wystarczy zlokalizować konwersację grupy i kliknąć nazwę, a następnie przewinąć do końca i zobaczyć opcję opuszczenia grupy. Aby zakończyć ten proces, musisz potwierdzić akcję i będzie gotowa.

Jeśli nie chcesz wychodzić, możesz to wyciszyć

Jeśli chcesz dać grupie szansę na reorganizację i powrót do początkowych celów, możesz uciszyć grupę, dotykając tematu na czacie.

Poniżej plików i linków znajdziesz sekcję wyciszania powiadomień, w tej części możesz wybrać czas, w którym chcesz wyciszyć powiadomienia. Możesz do wyboru 8 godzin, 1 tydzień lub zawsze. Jest to również przydatne, gdy dźwięk powiadomień przerywa Twoją aktywność.

Zablokuj grupę WhatsApp

Jeśli jesteś zaproszony do grupy, ale nie chcesz do niej należeć, możesz opuścić. Oczywiście nie przeszkodzi to w ponownym dodaniu. W takim przypadku możesz zablokować tej grupie możliwość ponownego zapraszania Cię, niestety ta akcja nie jest zawarta w aplikacji.

Masz tylko dwie alternatywy, aby uniknąć dołączenia do grupy, jedna z nich jest zablokowanie administratora jako kontakt a drugi blokuje grupy w ustawieniach konta. W sekcji prywatności znajdź sekcję grup i ustal, które osoby mogą Cię dołączyć do swoich grup.

Jak opuścić grupę WhatsApp jako administrator

Kiedy jesteś administratorem grupy, jesteś odpowiedzialny za ustalenie zasad, których muszą przestrzegać uczestnicy, upewniając się, że żaden członek nie jest irytujący dla innych, a co najważniejsze, powody, które doprowadziły do ​​powstania tej grupy, są ważkie.

grupy WhatsApp

Z drugiej strony nie powinieneś nadużywać tego zasobu i tworzyć wielu grup jak szalony, ponieważ stracisz wiarygodność. Jeśli potrzebujesz przekazać informacje do kilku kontaktów, możesz skorzystać z list dystrybucyjnych.

Możesz usunąć irytujących uczestników z grupy

Jeśli na swoich barkach spoczywa odpowiedzialność bycia administratorem grupy i zauważyłeś to użytkownik nie przestrzega zasad lub robi irytujące komentarze, możesz usunąć go z grupy

Wystarczy wejść na czat i dotknąć tematu grupy. Po przewinięciu w dół zobaczysz listę wszystkich uczestników, w tym administratorów i gości. Wybierz kontakt, który powoduje irytację i naciskaj go, aż pojawi się okno z opcją usunięcia.

Możliwe jest umieszczenie nowego administratora i opuszczenie grupy

Jeśli chcesz opuścić grupę, ponieważ nie dzielisz już tych samych celów z innymi, możesz to zrobić i przypisać inną osobę do pełnienia roli, którą odejdziesz. Wystarczy wybrać kontakt i długo naciskać jego nazwę, aż pojawi się opcja ustawienia go jako administratora, a następnie przewinąć do końca i nacisnąć , aby opuścić grupę.

Jako ostatni środek możesz usunąć grupę

Jeśli z ważnych powodów ustalasz, że grupa nie powinna już istnieć, możesz go całkowicie usunąć. Osiąga się to poprzez eliminację każdego z uczestników, aż zostaniesz tylko Ty, po opuszczeniu grupy zobaczysz opcję eliminacji grupy. W ten sposób zniknie z aplikacji.

jak opuścić grupę WhatsApp

Czy można usuwać wiadomości z grupy WhatsApp?

Oczywiście możliwe jest usunięcie jednej lub wszystkich wiadomości. Jeśli chcesz usunąć tylko jeden, musisz go przytrzymać, aż pojawi się opcja usunięcia. Jeśli jest to wiadomość, którą napisałeś, możesz ją usunąć dla wszystkich lub tylko dla siebie. Z drugiej strony, jeśli jest to wiadomość, którą otrzymałeś, możesz ją usunąć ze swojej rozmowy. Aby usunąć wszystkie wiadomości, po prostu opróżnij czat.

dołącz do naszego kanału telegram