Skip to content

Jak mierzyć tętno i poziom tlenu we krwi na T500 — monitor pracy serca?

19 de lipiec de 2021

Powszechnie wiadomo, że dzisiaj telefony komórkowe są podstawową częścią naszego życia, do tego stopnia, że ​​niektórzy uważają nawet, że stały się przedłużeniem nas samych, ponieważ używanie ich jest więcej niż konieczne na co dzień.

Technologia była odpowiedzialna za umożliwienie nam posiadania różnych urządzeń, które pozwalają nam nawet na rozszerzenie naszego „rozszerzenia”, ponieważ jak wiemy, istnieje duża liczba akcesoriów do telefonów komórkowych, wśród najczęściej używanych, SmartWatch wyróżnia się, Te zegarki, które pozwalają nam uzyskać dostęp do wszystkich funkcji naszego telefonu komórkowego, wszystko z naszego nadgarstka, w najlepszym stylu Jamesa Bonda.

Jak dobrze wiesz, SmartWatch to te „inteligentne zegarki”, które za pomocą synchronizacji Bluetooth umożliwiają nam dostęp do całej zawartości naszego telefonu komórkowego, takiej jak połączenia, zdjęcia, minutnik, muzyka itp. Ale oprócz tego znajdziemy całkiem ciekawe funkcje, takie jak pulsometr, funkcja specjalna dla miłośników sportu.

Jaki jest pożytek z pomiaru saturacji lub pulsacji tlenu?

Wszyscy wiemy, że utrzymanie prawidłowego saturacji tlenem lub prawidłowe tętno, jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia, w przeciwnym razie prawdopodobnie możemy mieć problem zdrowotny.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy monitorowali te wartości, aby mieć pewność, że mieszczą się one w parametrze „normalne”. To narzędzie jest również niezwykle ważne dla wszystkich sportowców, którzy potrzebują

monitorować te wartości podczas wykonywania treningów, ponieważ sportowcy zazwyczaj przekraczają granice „normalnych wartości”, dlatego ważne jest, aby zawsze byli świadomi swoich wartości.

Bez względu na to, w jakim celu zdecydujesz się zastosować miernik saturacji i pulsu swojego SmartWatch, dobrze wiadomo, że zawsze będzie on sprzyjał poprawie stabilności wszystkich parametrów oddechu i serca.

Na ile wiarygodne są te pomiary w odniesieniu do rzeczywistości?

Jak dobrze wiemy, istnieją różne rodzaje mierników dla tego typu wartości. Czy tak jest? urządzenia analogowe i urządzenia elektryczne, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, który z nich staje się dokładniejszy? Ponieważ logiczne jest, że zamawiając ten rodzaj pomiaru, chcemy uzyskać taki, który zapewnia nam większą dokładność.

Według badań do 70% cyfrowych mierników ciśnienia krwi i saturacji jest niedokładnych, osiągając nawet około 5 mg rtęci (mmHg) niedokładności, co może to być bardzo szkodliwe dla zdrowia użytkownika. Dlatego powinieneś zainwestować w wysokiej jakości monitor pracy serca.

Jeśli zależy nam na całkowitej dokładności, koniecznie udajmy się do lekarza, aby mógł nas zbadać stetoskopem, ale w przypadku posiadania SmartWatch T500 możemy wykonywać domowe analizy z najwyższą dokładnością niż cyfrowy i sprzęt domowy.

Jakiej metody używa smartwatch T500 do pomiaru tlenu we krwi?

Istnieją różne metody pomiaru ciśnienia krwi i pomiaru tlenu we krwi, ponieważ istnieje sprzęt cyfrowy i analogowy. Dzisiaj skupimy się na wyjaśnieniu metod cyfrowych, a dokładniej tych, które: możemy zastosować w smartwatchu, takim jak T500.

Ten rodzaj sprzętu wykorzystuje metoda pomiaru z fal impulsowych, które uzyskuje się dzięki czujnikom pomiaru ciśnienia serca. Aby wykorzystać ten sprzęt jako miernik ciśnienia tętniczego, musimy umieścić go na nadgarstku, bez konieczności używania stetoskopu lub innego zewnętrznego sprzętu.

smartwatch t500 do domu

Jak działa SpO2 na Twoim zegarku?

Ważne jest, aby wiedzieć, co to jest SpO2?Proste, to jest pomiar tlenu niesionego przez naszą krew, który jest przyczepiony do naszych czerwonych krwinek, zapewniając im w ten sposób lepszą funkcję.

Istnieją różne sposoby pomiaru tlenu we krwi, jednym z najczęściej wykorzystywanych jest pulsoksymetr, który odpowiada za pomiar tlenu we krwi za pomocą ciśnienia, dzięki falom świetlnym, które przechodzą przez krew od tłoczenia obszar (może to być na palcu lub płatku ucha)

W przypadku pulsoksymetru zaimplementowanego w naszym SmartWatch zastosowana metoda pomiaru jest dość ciekawa. Fotodiody znajdujące się z tyłu urządzenia odpowiadają za przepuszczanie różnych długości fal światła, tak aby przepływały one przez krew na nadgarstku. W ten sposób mogą monitorować obwodowe nasycenie tlenem.

Aplikacje na smartwatche t500

Jak prawidłowo używać smartwatcha do pomiaru ciśnienia krwi i korzystania z pulsoksymetru?

Używanie tego typu sprzętu do pomiaru ciśnienia jest dość proste, ponieważ będąc sprzętem „domowym”, Zostały zaprojektowane tak, aby każdy typ użytkownika mógł z nich korzystać, bez konieczności stosowania sprzętu firm trzecich lub uciążliwych procesów.

Aby użyć SmartWatch jako pulsoksymetr lub jako ciśnieniomierz wystarczy nam zlokalizować w nim opcję, co nie będzie skomplikowane, gdyż będziemy musieli przejść do menu głównego i będzie tam gotowe używać.

Zmierz ciśnienie krwi w ten sposób

Jeśli chodzi o umiejscowienie sprzętu, będziemy musieli umieścić go na nadgarstku, szukając, aby jego pasek był do niego dobrze przymocowany, czyli; będziemy musieli docisnąć go wystarczająco do naszego nadgarstka.

Następnie będziemy musieli rozpocząć procedurę, wchodząc do głównego menu i naciskając ikonę oznaczoną sercem. Następnie będziemy musieli poczekać kilka sekund, aż sprzęt wykona pomiar, ważne jest, abyśmy trzymali nadgarstek nieruchomo, że nie rozmawiamy i że jest to dobrze dostosowane.

Po zakończeniu procesu możemy zobaczyć wartości takie jak uderzenia na minutę, ciśnienie krwi oraz ilość tlenu we krwi.

Aktywuj pulsoksymetr swojego smartwatcha T500

Aby aktywować tę funkcję, będziemy musieli wykonać tylko serię dość prostych kroków, nic nie z tego świata. Będziemy musieli upewnić się, że nasz sprzęt jest aktualny. Otworzymy aplikację, która jest już domyślnie zainstalowana i oznaczona ikoną serca.

konfiguracja użytkownika smartwatcha

Czy Smartwatch działa tak samo jak pulsoksymetr?

Dość częstym pytaniem wśród użytkowników tego typu sprzętu jest to, czy pulsoksymetr cyfrowy/analogowy jest taki sam, jak ten, który znajduje się w smartwatchu? a odpowiedź na to zawsze to będzie głośne nie. I ta zasada dotyczy nie tylko pulsoksymetrów, ale także pulsometrów.

Choć prawdą jest, że każdy z nich prawidłowo spełnia swoją funkcję, należy wiedzieć, że oksymetry cyfrowe, takie jak te wbudowane w SmartWatch, zawsze będą mieli margines błędu nieco wyższy niż inne zespoły. Nie oznacza to, że tego typu sprzęt nie spełnia swojej funkcji, wręcz przeciwnie, ale nie przestaje być sprzętem „domowym”.

Jeśli chcesz kompletnego studium, z bardzo szczegółowymi szczegółami, zaleceniem będzie zawsze pójście do lekarza specjalisty, w celu przeprowadzenia wszystkich tych egzaminów. Bardzo ważne jest, abyśmy potraktowali ten rodzaj monitorowania bardzo poważnie, ponieważ naszym obowiązkiem jest utrzymywanie wszystkich tych wartości na stałym poziomie, ponieważ powiedzą nam, czy jesteśmy całkowicie zdrowi, czy też mamy jakiekolwiek możliwe problemy zdrowotne.