Skip to content

Jak łatwo zdobyć pnącza w Minecrafcie? (Przykład)

30 de styczeń de 2021

Minecraft to idealna piaskownica dla każdego w każdym wieku, dosłownie zapewnia zabawę każdemu dzięki zabawnej grafice i tysiącom narzędzi. Jeśli jesteś nowy, może trochę zagubisz się z powodu ilości istniejących materiałów (zwłaszcza jeśli zdążyłeś już zaktualizować Minecrafta do najnowszej wersji), więc mając to na uwadze, dzisiaj odpowiedź na pytanie Jak mogę zdobyć winorośl?

Może to zabrzmieć głupio, ale w rzeczywistości znajomość wszystkich materiałów w grze jest przydatna, a tym bardziej, jeśli jesteś nowicjuszem, ponieważ z każdego rodzaju przedmiotu możesz tworzyć różne rzeczy, które z kolei tworzą więcej rzeczy. Może to być przytłaczające, dlatego zaleca się rozpoczęcie od prostego, na przykład winorośli.

Jak mogę zdobyć winorośl?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, aby odpowiedzieć na pytanie Jak mogę zdobyć winorośl? logicznie rzecz biorąc, są to obiekty. I w zasadzie są tym, czym w prawdziwym życiu, roślinami lub krzewami, które rosną przyczepione do dowolnego drzewa lub bloku. Ich kolor jest zielony (nie zmienia się) i nie są one stałymi obiektami w grze.

Jego grubość wynosi 1/16 i nie można go oddzielić od bloku, zawsze musi być na jednym lub połączone z drugim wiszącym pnączem.

Te rośliny rosną, a sposób, w jaki to robią, zależy od tego, w jaki sposób są umieszczone i co je otacza, na przykład: czy blok poniżej to powietrze (czyli nic) istnieje 50% szans, że winorośl rozprzestrzeni się bez ustalonego kierunku.

Tak jak w tym przypadku jest ich kilka, a wszystko zależy od tego, jak umieścisz winorośl i co się wokół nich znajduje (Wiele czynników wpłynie na jego wzrost, ale zawsze tak będzie). Rośliny te występują naturalnie w grze (nie musisz ich tworzyć), pojawiają się w biomach dżungli, na bagnach i w świątyniach dżungli.

Winorośl można zniszczyć dowolnym przedmiotem, w tym ręką, i wcale nie są odporne (jak liść drzewa)ale jeśli chcesz je zdobyć, aby pozostały w twoim ekwipunku i możesz z nich korzystać, musisz stworzyć parę nożyczek.

Utwórz nożyczki, aby wziąć winorośl

Aby zrobić nożyczki lub nożyce w Minecrafcie, będziesz musiał szukać tylko dwóch żelaznych bloków, które są również generowane naturalnie w każdej jaskini. Gdy już je masz, musisz je przetopić w piecu z paliwem, aby uzyskać wlewki żelaza (możesz to zrobić w piecu lub piecu topielnym jest to obojętne)

Obiekty te należy umieścić na stole konstrukcyjnym w następujący sposób: Jedna sztabka w rzędzie numer dwa, kolumna trzecia, a druga w rzędzie numer trzy, kolumna druga (po przekątnej), i voila, z tym będziesz miał nożyczki, wszystko, co musisz zrobić, aby zdobyć winorośl, to uderzyć w nią kliknięciem akcji.

Rola pnączy w grze

Teraz, gdy przeczytałeś wszystkie powyższe, możesz powiedzieć, że znasz odpowiedź na pytanie Jak mogę zdobyć winorośl? Nadszedł czas, abyś wiedział, do czego ich używać.

minecraft las i bambus

Winorośle służą jako dekoracja, ponieważ możesz je umieścić na dowolnym bloku, a także jeśli położysz je na stole rzemieślniczym z blokiem kamiennych cegieł, połączą się one, tworząc omszały kamień.

Działają również do wspinania się lub jako drabiny, jeśli są przyczepione do innego materiału, i pochłaniają obrażenia od upadku, jeśli się ich trzymasz (Nie ma znaczenia, jak wysoko spadniesz).

Pozwalają wreszcie ukryć się przed wrogimi stworzeniami nocy, bo będąc za nimi nie sprawią, że zobaczysz (możesz nawet obserwować takie endermany).

I voila, to, co wiesz, jest więcej niż wystarczające, abyś mógł mieć własne winorośle i odpowiednio je wykorzystać. Więc pytanie Jak mogę zdobyć winorośl? Jestem więcej niż odpowiedziano. Jeśli czujesz się ciekawy i chcesz przejść na inny poziom, możesz przejść do wykonania kamienia w Minecrafcie. Jeśli masz oficjalną wersję strony, usuń to (nie obsługuj oszukańczych działań).