Skip to content

Jak łatwo usunąć cień z obrazu lub zdjęcia za pomocą programu Photoshop CC

22 de luty de 2021

Wtedy zobaczymy jak usunąć cień z obrazu lub zdjęcia za pomocą programu Photoshop CC w dość prosty sposób w poniższym samouczku, w którym krok po kroku nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Photoshop to jedno z najbardziej znanych i przede wszystkim przydatnych narzędzi na całym świecie. Nie możemy zaprzeczyć ogromnemu potencjałowi, jaki ma dzięki wszystkim opcjom edycji dowolnego rodzaju obrazu.

Od sprawiania, by osoba była młodsza lub starsza, zmieniając kolory i styl dowolnego rodzaju obrazu, mogliśmy iść dalej. Opcje są naprawdę nieograniczone, a ktoś, kto wie, jak używać programu i ma odrobinę wyobraźni, może robić, co chce.

Dzisiaj zobaczymy jak usunąć cień z dowolnego obrazu lub zdjęcia masz z tym potężnym programem. Jak będziesz w stanie docenić, ten samouczek w języku hiszpańskim jest zbyt prosty iw ciągu kilku minut będziesz w stanie usunąć każdy rodzaj cienia, którego nie lubisz na zdjęciu.

Jest to dość prosty samouczek, który postępując zgodnie z nim krok po kroku, szybko uzyskasz oczekiwane wyniki. Nie dodając nic więcej, zobaczymy ten przewodnik po Photoshopie, abyś mógł dowiedzieć się, jak usunąć dowolny rodzaj cienia, a nawet obiekt, który znajduje się na twoim obrazie.

Jak usunąć cienie z obrazu w programie Photoshop

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć program, a następnie obraz z Plik> Otwórz. Zalecamy to nie używaj w tym procesie obrazów GIF. W takim przypadku przekonwertuj obraz GIF na JPG.
  • Teraz będziesz musiał użyć narzędzia lasso. Wybierz cały cień, który chcesz usunąć, w przypadku, gdy masz kilka cieni, będziesz musiał powtórzyć kroki, które omówiliśmy wcześniej.
  • Spróbuj wybrać trochę więcej danego obszaru cienia. Następnie będziesz musiał skopiować i wkleić w nowej warstwie. Aby utworzyć nową warstwę, będziesz musiał skorzystać z opcji edycji na pasku narzędzi w górnym obszarze.
  • Teraz w tej warstwie możesz wkleić zaznaczenie cienia z poprzedniej warstwy. Będziesz musiał iść do Obraz> Dopasowania> Jasność / Kontrast.

Jak usunąć cienie z dowolnego zdjęcia w Photoshopie

Tutaj będziesz musiał dostosować poziom jasności i kontrastu dokładnie tak, aby były równe z tłem. Jeśli nie możesz dobrze wyregulować jasności i kontrastu, będziesz musiał przejść do Obraz> Dopasowania> Balans kolorów i stąd staraj się uzyskać lepsze wyniki.

Jeśli nadal nie możesz uzyskać dobrych wyników. Możesz iść do Obraz> Dopasowania> Barwa / Nasycenie iw ten sposób spróbuj dostosować te opcje, aby uzyskać pożądane rezultaty.

instrukcje ps

Zasadniczo chodzi o to, aby utworzyć nową warstwę na wierzchu warstwy, na której znajduje się cień, i spróbować zakryć ją w ten sposób. Ten sposób jest najlepszy, ponieważ jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie zobaczyć dany cień, musisz po prostu ukryć utworzoną warstwę i to wszystko.

Mamy nadzieję, że w tym samouczku dowiesz się, jak usunąć cieniowanie obrazu lub zdjęcia za pomocą programu Photoshop CC w bardzo prosty sposób posłuży Ci do osiągnięcia celu. Również na tej stronie znajdziesz różnorodne artykuły na temat narzędzi Photoshopa.

Pamiętaj, że jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego tematu, zawsze możesz zostawić go w polu komentarza, które znajdziesz nieco poniżej, a my z przyjemnością pomożemy Ci we wszystkim, co konieczne.