Skip to content

Jak łatwo ukryć aplikację TikTok na mobilnym iPhonie — samouczek i sztuczka

30 de grudzień de 2021

ten Aplikacja TikTok Stała się jedną z największych i najlepszych aplikacji rozrywkowych, stając się tak pożądaną, jak Facebook i Instagram. Mimo to należy zauważyć, że TikTok jest niezwykle popularną aplikacją, szczególnie ze względu na różnorodność filtrów, ale mimo to wiele osób nie widzi jej poprawnie, co skłoniło użytkowników do ukrycia tej aplikacji, aby ci, którzy przeglądają swoje telefon komórkowy wierzy, że go nie ma i nie osądza go za to.

W każdym razie o tym w tym artykule powiemy ci jak możesz ukryć TikTok na swoim iPhonie, ale mówimy, ta metoda będzie działać tylko na urządzeniach Apple, chociaż wspomnimy o iPhonie, jest to również możliwe dla iPada. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

Jak ukryć TikTok na moim urządzeniu iPhone?

Bez względu na powody, dla których chcesz ukryć TikTok, powinieneś wiedzieć, że będzie to tylko dostępne dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS 14, więc te niższe wersje, zarówno iPhone, jak i iPad, które nie spełniają tego wymagania, nie będą miały opcji ukrywania aplikacji. To powiedziawszy, powiemy Ci, jakie są sposoby na ukrycie TikTok na iPhonie:

Z konfiguracji

W ten sposób uniemożliwimy naszą aplikację można zlokalizować za pomocą funkcji „Szukaj” w sekcji konfiguracji naszego telefonu komórkowego. Ponieważ jeśli użyjemy którejkolwiek z innych metod, to nie wystarczy, ponieważ jeśli druga osoba jest wystarczająco mądra, po prostu użyj „Szukaj”, aby szybko znaleźć aplikację. Pierwszą rzeczą, którą wtedy zrobimy, będzie przejście do sekcji konfiguracji naszego telefonu, następnie przejdziemy do asystenta Siri i wyszukiwania; W tej nowej sekcji poszukaj TikTok, który będzie tym, który tym razem chcemy ukryć i tam wyłączymy wszystkie opcje, które powiemy poniżej:

  • Dowiedz się, jak korzystać z tej aplikacji.
  • Pokaż sugestię aplikacji.
  • Zaproponuj aplikację.
  • Pokaż aplikację w wyszukiwarce.
  • Pokaż zawartość w wyszukiwarce.
  • Pokaż sugestie w aplikacji.

Kiedy to zrobimy, Ukryliśmy już TikTok w wyszukiwarkach naszego iPhone’a, więc jeśli nasza aplikacja nie jest już na widoku naszego telefonu, jeśli ktoś sprytny pomyśli o wyszukaniu jej w wyszukiwarce (wybacz redundancję), nie będzie w stanie jej znaleźć w żaden sposób; przynajmniej oczywiście spraw, aby był jeszcze mądrzejszy niż myśleliśmy i ponownie włącz wszystkie wyżej wymienione opcje.

ukryj swoje aplikacje, jeśli chcesz

Z ekranem głównym

Ta metoda służy do „Ukryj” aplikację na ekranie głównym naszego urządzenia, czyli ten, który pojawia się po odblokowaniu; chociaż w rzeczywistości to, co zrobimy, to usunięcie go z ekranu głównego. Proces jest bardzo prosty i bezpośredni, ponieważ wystarczy zlokalizować naszą aplikację na ekranie głównym, a następnie kliknij i pozostaw TikTok na kilka sekund i poczekaj, aż pojawi się menu opcji. W tej sekcji będziemy mieć do wyboru trzy opcje:

  • Edytuj ekran główny.
  • Udostępnij aplikacje.
  • Usuń aplikację.

Oczywiście interesuje nas ostatnia opcja, więc tam klikniemy; Gdy to zrobisz, pojawi się kolejne okno dialogowe z trzema dodatkowymi opcjami, w których telefon zapyta nas, czy chcemy usunąć aplikację jako taką, usuń aplikację, ale tylko z ekranu głównego lub anulować akcje; Wybierzemy drugą opcję i tyle; nie będzie już dostępny na stronie głównej telefonu.

Ta metoda w połączeniu z pierwszą, sprawi, że TikTok będzie jeszcze bardziej ukryty na naszym telefonie, ponieważ nie jest nie tylko ukryta przed gołym okiem, ale także przed wyszukiwarką naszego iPhone’a. Ale wciąż brakuje jeszcze jednej drogi.

Ukryj w bibliotece aplikacji

Biblioteka aplikacji to nowa funkcjonalność i modalność, która ma nowy Apple iOS, w którym aplikacje są umieszczone w bagażniku; Niestety, urządzenia nadal nie mają opcji ukrywania TikTok ani żadnej innej aplikacji z tej biblioteki; można jednak ukryć stronę jako taką (o ile zostawimy inną z aplikacjami).

Aby to zrobić, wystarczy dotknąć przez kilka sekund ekranu naszego telefonu komórkowego (ekran, nie musimy dotykać żadnej aplikacji) i poczekać, po czym dotkniemy punktów, które wskazują liczbę stron na naszym ekranie i pojawi się lista ze wszystkimi widocznymi stronami naszego telefonu komórkowego. Odznaczamy te, które mają znacznik wyboru i tak dalej ukryjemy stronę, na której znajduje się TikTok i gotowy. Jeśli użyjesz tych trzech metod, o których tutaj wspominamy, komuś będzie bardzo trudno się dowiedzieć jeśli masz zainstalowany TikTok, nawet jeśli szukam głęboko.

ukryj ulubione filmy

Jak ukryć filmy, które lubię na czyimś TikToku?

Aby to zrobić, musimy wejść do TikTok bezpośrednio z naszego telefonu komórkowego i postępować zgodnie z poniższymi krokami: W prawym dolnym rogu przechodzimy do sekcji „Profil”, a następnie lokalizujemy trzy linie, które pojawiają się w prawym górnym rogu, wybieramy opcja Prywatność a stamtąd idziemy do „Kto może oglądać filmy, które lubisz?„Tu wybieramy „Tylko ja”, w ten sposób ukryjemy nasze cenne filmy przed innymi osobami, które nie są nami. Należy zauważyć, że ta metoda działa zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i na iPhonie, w przeciwieństwie do tego, co wyjaśniono w poprzednich sekcjach.

dołącz do naszego kanału telegram